Turto alokacija 2019-01-01

Sunku suprasti iš simbolių, kur vis dėlto tie pinigai investuoti. Štai „gražiai“ sugrupuoti skaičiai:

Akcijų alokacija pagal turto klases 2019-01-01Akcijų alokacija pagal turto klases 2019-01-13 diagrama

Dabar aišku, ką toliau reikia pirkti 🙂

Vienintelė problema, kad per Degiro realiai tik pasaulio indeksą eina pirkti. Kitu atveju, arba bus išmokami dividendai (ką Degiro apmokestina), arba fondo išlaikymo kaštai yra per dideli (> 0,4%). Tad pasaulio indekso nemažės, turbūt net didės.

Share

6 Atsakymų/ai į “Turto alokacija 2019-01-01”

 1. Gintautas parašė:

  Sau 14, 19 at 09:07

  Sveikas,
  iškilo keletas klausimų žiūrint į grafiką:
  I) Cash laikai grynais sąskaitoj? Pinigai „juodai dienai“ kurių nelieti ir palieki infliacijai graužti?

  II) P2P Diversifikuoji per skirtingas platformas (Jei per skirtingas gal gali pasidalinti kokias)? P2P verslo ar privačių asmenų paskolas? Privačių/verslo paskolos su NT įkeitimu? Vėluojančias/defaultinusias paskolas nurašai į nuostolius ir minusuoji iš bendros sumos ar palieki vis tiek prie portfelio dydžio?

  Ir truputį ne į temą, pradėjau dairytis platformos kur būtų galima pirkti dividendines akcijas, tai po paskutinio tavo komentaro apie degiro kainas susimasčiau. Ar visgi yra kokia geresnė platforma šiam reikalui už degiro?

 2. Povilas Panavas parašė:

  Sau 14, 19 at 16:37

  Labas, Gintautai 🙂

  1. a) Cash mano atveju yra investicija. Pvz., labai puikiai palaiko portfelio verte siuo metu bei leidzia isigyti pigiau.
  1. b) Kadangi ketinu gyventi is pasyviu pajamu, man visad reikia tureti 2 metu islaidas grynaisiais. Cia tam atvejui, jei vel dirbti atsibos. Reikia buti pasiruosus.
  1. c) Cash taip pat yra emergency fondas. Jei kazkas nutiktu, nenoretum kokiam Swedbank’e laukti penkias (tris darbo dienos plius savaitgalis) dienas, kol gausi pinigu po akciju pardavimo. Zinoma, Lietuvos sitaucija yra ektremali turbut, bet pvz., jei noreciau gauti pinigus is Degiro, butu tas pats. Net, jei Degiro iskart duotu man tuos pinigus, man uztrukdu apie diena, kol is Degiro pereitu i N26. Tada dar diena is N26 i Swedbank. Jei savaitgalis, tai neatsiras Swedbank’e be pirmadienio.

  2. Realiai tai irgi pirmas punktas. Mano p2p investicijos labai specifines. Realiai tai laikau indeliu banke, kuri galiu nutraukti bet kuria akimirka. Cia platformos specifika. Zinoma, palukanos irgi daug mazesnes (2.8-3.4%). Nesuku galvos, kur jos investuotos. Defaultiniu ir veluojanciu skolu nebuna. Viskas ismokama laiku, platforma turi pakankamai pinigu garantiniam fonde, kad visiems kompensuotu, jei tokie dalykai nutiktu.

  3. Degiro platforma turi du account’o tipus. Pasirinkau ta, kur mano vertybiniai popieriai negali buti skolinami. Todel atsiranda mazas mokestis uz dividendus. Bet lyginant su lietuviskais bankais, tai geriau ji susimoketi nei banke laikyti (bet reiktu patikrinti matematiskai). Kol kas dar geresnes platformos nesutikau, kuri buvo pasiekiama is Lietuvos. Taciau dabar jau vargu ar pavyks ten saskaita atsidaryti 🙁

 3. Citi parašė:

  Sau 15, 19 at 13:01

  Ar Derigo turi kažkokių pranašumų prieš Interactive Brokers?
  Spėčiau, kad gal ir yra aktualumų smulkiems investuotojams, bet kai portfelio vertė reikšmingesnė, ar jų belieka ?

  P.S. Iš Interactive Brokers į Swedbank lėšos įkrenta labai greit. Laukti 3d po pardavimo nereikia, kad galėtum pervesti į savo sąskaitą. Pavedimai jiems ir iš jų eurais daromi į Vokiškas sąskaitas Frankfurte.

 4. Povilas Panavas parašė:

  Sau 15, 19 at 15:24

  Degiro yra pigiau. Interactive Brokers liepia susimokėti už pirkimą/pardavimą: https://www.interactivebrokers.co.uk/en/index.php?f=1590&p=stocks1 Mano atveju man užtenka nemokamų ETF.

  Jei neturi 100k€, tai dar neaktyvumo mokestis atsiranda.

  „Iš Interactive Brokers į Swedbank lėšos įkrenta labai greit“
  Turi omeny per dieną, jei pasiuntei ryte, tai gausi kitą dieną ryte? O jei savaitgalis? Swedbank nieko nedaro savaitgaliais 😀 Mano supratimu, čia nepriklauso nuo platformos.

 5. Gintautas parašė:

  Sau 16, 19 at 09:00

  Labas,
  paskaičius: „Net, jei Degiro iskart duotu man tuos pinigus, man uztrukdu apie diena, kol is Degiro pereitu i N26. Tada dar diena is N26 i Swedbank. Jei savaitgalis, tai neatsiras Swedbank’e be pirmadienio.“
  O kam tau į swedbank vestis? Turint pinigus N26 tu juos kaip ir turi realiai jau. Asmeniškai naudojuos N26 kaip pagrindiniu banku, gryninu pinigus su kortele, atsiskaitinėju su kortele ir vargo nematau. Tad realiai tau užtruktų dieną iš Degiro į N26, o toliau pinigais jau galima disponuoti kaip nori.

 6. Povilas Panavas parašė:

  Sau 16, 19 at 17:37

  Labas, Gintautai 🙂

  Geras pastebėjimas. Tik banko kortelės dar neturiu 🙂 Visai pamiršau. Idėja buvo, kad atkeliaus iki manęs (pasinaudojau tikru adresu Vokietijoje). Bet paskui pamiršau priminti, kad atvežtų 😀

  Vo, tai reikia priminti, ir tikrai. Mano juk ir planas viską iš Swedbank persivesti ir užsidaryti sąskaitą.

  Bet paskui prisiminiau, kad Lietuvoj ta bankų monopolija ir daug kur tapatybę eina tik su banku patvirtinti. Kaip ir neturiu kitų priemonių. Pvz., užpildyti mokesčių deklaraciją. Man regis net žvejo bilietui reikia banko, kad tavo asmens kodą patikrintų.


Palikite komentarą