Kaip vergauti pinigams

Norėdami laimingai gyventi, darykite viską priešingai nei čia parašyta. Pateikiamos klaidos dažnai esti labiau įsimintinos nei taisyklės, kaip teisingai elgtis.

Dažniausia bėda – buto paskola
Reikia imti paskolą savo galimybių ribose. Tarkime šeima gauna 3000 litų pajamų, tuomet paskolą reikia imti tokią, kad 1500 lt ar daugiau tektų atiduoti bankui.

Imkite daugiau paskolų
Mums liko pinigų, todėl galime juos išleisti. Paimkime kitą paskolą naujam automobiliui. Juk bankui tereiks mokėti 500 lt. per mėnesį, o mes galėsime puikuotis prieš visus draugus, kad nusipirkom automobilį iš salono. Juk už mums likusius 1000 lt (3000 – 1500 – 500) dar galėsim gyventi pakankamai padoriai: užteks maistui ir komunaliniams. Kartais net drabužių nusipirkti galėsim.

Dar būtinai pamirškit, kad naujam automobiliui reiks brangesnio nei civilinio draudimo, nes bankas lizingo sutartyje įpareigos apdrausti nuo vagysčių ir kitų nelaimių.

Netikėtai netekite darbo
Atsisakykite pripažinti atsakomybę dėl savo darbo. Niekada gyvenime niekas nebuvo atleistas iš giedro dangaus. Visada tą galima nujausti, iš anksto ieškoti kito darbo. Nėra darbų? Tai keiskit specialybę. Nors problema net ne čia. Kas ieško tas randa.

Padarykime prielaidą, kad abu tėvai uždirbdavo po 1500 lt, vienas neteko darbo. Kadangi reikia gyventi taip, kad viską išleistumėm ir nieko nesutaupytumėm, todėl sekantį mėnesį šeima sumoka 1500 lt bankui, trūkstamus 500 lt randa kojinėse ir taupyklėse, o maistui skolinasi pinigų iš giminaičių.

Viską išleiskite
Kam tos santaupos? Visokie kvailiai rekomenduoja turėti tiek grynųjų pinigų, kad galėtume pragyventi pusę metų nedirbdami. Pvz., jei per mėnesį išleidžiate 1000, tuomet kvailiai rekomenduoja turėti 6000 banke.

Tačiau juk esate gimęs laimėti, todėl kas jau kas, bet jūs tikrai niekada nesusilaužysite rankos, nepakliūsite į avariją, nebūsite atleistas ir t.t. Taigi, tie kas taupo yra kvailiai, todėl mes turime elgtis priešingai.

Tik pagalvokite, kas mėnesį išleisti nesutaupytus 100-200 litukų! Kiek išorinių malonumų išeina! Išvada tik viena, reikia gyventi nuo algos iki algos. Dar geriau gyventi net trumpiau – skolintis trumpam laikotarpiui, o gavus algą mokėti palūkanas.

Taip pat visiems reikia įrodyti, kad nėra iš ko sutaupyti – juk  viską išleidžiate. Gerai pagalvoję galėtumėm atsidėti kokį 1% (30 lt.) kas mėnesį, bet kokia iš to nauda, nes tai per maža suma.  Todėl geriau viską išleiskime.

Tolimą ateitį patikėti kitiems
Sodra visagalė – išmokės pensiją. Kažkaip tuo labai lengva patikėti, nes išsivysčiusios šalys padarė ar daro priešingai, t.y., naikina sodrą ir leidžia patiems susikaupti pensiją. Todėl pasitikėkime ja, gaukime pensiją, kuri mažai priklauso nuo uždirbamo atlyginimo dydžio. Juk koks skirtumas, kad mokesčių sumokam sodrai dvigubai daugiau už kitus? Algos gausim 100-300 lt daugiau, jei išvis gausim.

Todėl net nemėginkime kaupti papildomos pensijos investiciniuose fonduose.

Venkite finansinio išprusimo
Galima sutaupyti daug laiko, jei vengsime informacijos apie pinigus.
Reikia apeiti visas knygas ir blogus apie tai kuo didesniu spinduliu.
Gautą papildomą laiką vėliau sunaudoti kiurksant prieš TV.

Ignoruokite sudėtines palūkanas
Kadangi jau puikiai laikotės aukščiau esančio reikalavimo, apie šį galite net neskaityti 😉

Reikia manyti, kad jei metinės palūkanos yra 10%, o mes turime 1000 lt, tuomet pinigai padvigubės po 10 metų. Iš tiesų tai įvyks po 72/10 = 7,2 = 7 metų ir 1 mėnesio. Yra tokia 72 taisyklė, kuri leidžia pakankamai tiksliai apskaičiuoti, kada pinigai padvigubės…

Kaip manote kokių palūkanų reikia, kad pinigai padvigubėtų per 5 metus?
72/x = 5
x = 14,4 %

Tačiau, jei norite gyventi teisingai, galvokite, kad kasmet reikia gauti 20%, siekiant padvigubinti santaupas.

Dar kartelį ignoruokite sudėtinių palūkanų galią
Tarkime žmogus investuos kas mėnesį po 100 litų. Tai darys 46 metus. Metinės palūkanos bus 10 %. Reikia būti įsitikinusiam, kad atsiėmus visus pinigus jų suma bus 100 * 12 mėn. * 46 m. + 10% = 55 200 * 10% = 60 720 litų.

Rūpi tikroji suma? Ji būtų apytiksliai 1 045 169 lt. O taip! Tai virš milijono. Skaičiavimai apytiksliai, tačiau galit patikrinti – gausite panašų skaičių.

Taip pat reikia teigti, kad 10% yra per didelės palūkanos ir nepasiekiamos. Nors čia akivaizdus melas. Tiesiog toliau atidėkite savo finansinį išprusimą, kaip buvo išdėstyta aukščiau.

Turbūt dar visi pamena laikus, kai bankai lengva ranka už indėlius mokėjo 5%. Tuomet sukaupta suma būtų: 212 543. Manau, kad su tokiais pinigėliais jau galima šį tą nuveikti 😉

Jei manot, kad kaupti 46 metus yra per ilgai, tuomet pagalvokime, ar tikrai? Dabar pensija prasideda 62 metų. Manau, kad „mano laikais“ ji bus nuo 70.

Dabar pradedama dirbti ~20-22.  Pats darbuojuosi nuo antro kurso baigimo (21 m.). Taigi ~42 darbo metai, ateityje 50. Taip pat, reikia ignoruoti galimybę nuspręsti, kokią sumą investuojame, kai pajamos padidėja.

Manykite, kad atlyginimas yra didžiausias pajamų šaltinis
Tarkime uždirbate 2000 lt/mėn. Tuomet per visą savo gyvenimą uždirbsite 2000 * 12 mėn. * 46 m. = 1 104 000. Savaime suprantama, kad visos sumos sutaupyti nepavyks. Tačiau dar turėtumėte atmesti galimybę sutaupyti 10% atlyginimo, kas vien grynuoju pavidalu tai būtų 110 400 litų. Sakyčiau apvali sumelė. O kur dar anksčiau minėtos sudėtinės palūkanos… Ak, tiesa, juk jas reikia pamiršti, nes šįkart apie klaidas 🙂

Tikėkite, kad butas/namas yra investicija
Jau pabodo skaičiuoti, todėl paminėsiu, jog jums tiesiog reikia taip mąstyti. Paprasčiausiai jums būtinai reikia buto. Kur kitaip gyvensit? Neeee, tikrai nenuomosit. Geriau leiskite bankui uždirbti.

Žinote kaip daro kvailiai? Jie taupo ir investuoja pinigus. Tokiu būdu skolinasi iš banko mažiau, o investicijos leidžia sumokėti banko palūkanas, tačiau kartu ir išlaikyti savo pinigus. Bet juk jie kvailiai, jūs esate protingesnis ir „investuojate“ į būstą.

Perskaitykite knygą R. Kiysaki „Du tėčiai – turtingas ir vargšas”, kurią laikau nuostabia finansinio išprusimo pradžia. Dar kartą įsitikinkite, kad namas yra aktyvas.

Atiduokite savo sielą daiktams ir nuo jų priklausykite
Viskas panašu į didžiules paskolas paimtas iš bankų tik kitu kampu. Juk jūs esate inteligentiška asmenybė, todėl puikiai suprantate, kad būtų kvaila būti savo gyvenimo šeimininku. Todėl negalite mesti darbo, eksperimentuoti, keliauti ir t.t. Juk jums reikia apmokėti savo sąskaitas. Jei negalite sau ko nors leisti todėl, kad mokate už daiktus, tuomet kas jus valdo? Daiktai.

Bet jūs tuo netikite, jūs esate savo daiktų valdovas, todėl jei jie valdo jus, tuomet iš tiesų jūs valdote save :))) Suktas reikalas…

Tikėkite nenumatytomis išlaidomis
Ar tokių būna? Tikrai ne! Juk jūsų automobilis kaip supermenas, niekada negenda ir nepatenka į avarijas. Be to, jūs niekad nesergate. Jūsų baldai amžini, drabužiai nesuplyšta ir t.t. Viskas amžina.

Juk būtų kvaila manyti, kad šias išlaidas galima numanyti paskaičiuojant pernai metų vidurkius… Taip daro tik keistuoliai.

Didinkite išlaidas, kai padidėja jūsų pajamos
Štai jūs, esate puikus žmogus – gyvenate gerai. Taip jau nutinka, kad jūsų atlyginimas pakeliamas. Kur dėti padidėjusį pinigų kiekį? Būtinai viską išleiskite iki paskutinio cento ir nieko neinvestuokite į savo išprusimą.

Išvados
Jei laikysitės visų šių patarimų, tuomet mes tikrai nesusitiksime. Ketinu eiti į viršų, o ne nerti į apačią kaip laivo inkaras.

Jei atpažinote save nors vienoje iš situacijų, nenusiminkite – žmonės įdomūs sutvėrimai, paprastai, mokosi tik iš savo klaidų. Be to, kiekviena pamoka, tai žingsnis link sėkmės. Kuo pamoka skaudesnė, tuo žingsnis didesnis 😉

Share

7 Atsakymų/ai į “Kaip vergauti pinigams”

 1. Justas parašė:

  Bir 10, 10 at 03:09

  „Compound interest is the greatest mathematical discovery of all time” – Albert Enstein

 2. Viltė parašė:

  Bir 10, 10 at 09:36

  Šmaikščiai 🙂
  O pažiūrėjus atidžiau, daugelis taip ir elgiasi, nes yra pirmiausiai skatinami iš išorės – per reklamą, primetamus idealus..
  Čia pritarčiau mūsų vienos ekonomistės nuomonei, kad elementarų finansinį išsilavinimą, bent jau buitiniame (namų ūkio) lygmenyje, reikėtų diegti mokyklose, šalia psichologinių žinių.
  Labai daug žmonės daro iš paprasčiausio nežinojimo, o tuo nežinojimu tiesiog įžūliai naudojamasi. O prisipažinti, kad esi apgaudinėjamas, taip pat labai sunku.
  Todėl – žinios yra jėga!! 🙂
  Ačiū, toks įrašas leidžia ironiškai, be įtampos pažiūrėti į savo klaidas 😀

 3. Darius Damalakas parašė:

  Bir 10, 10 at 10:20

  „Taip pat reikia teigti, kad 10% yra per didelės palūkanos ir nepasiekiamos. Nors čia akivaizdus melas. ”

  Gal galėtum konkrečiau papasakoti kur Lietuvoje galima gauti tokias palūkanas? Aš suprantu, kad knygoje skamba tokie žodžiai gražiai, bet aš tikrai tuoj eisiu ir nutrauksiu visus savo indėlius hansoje (2% palūkanų), jei saugiai juos galėsiu padėti už didesnes kitur

 4. Povilas Panavas parašė:

  Bir 10, 10 at 11:40

  Justai, puiki citata! 🙂 Ačiū.

  Vilte, dėl tokio mokymo mokyklose visiškai tau pritariu. Kaip ir dėl psichologinio.

  Dariau, ar laikai Teo stabilia įmone? Kuri net krizės metu dirba pelningai? Tuomet pažiūrėk, kiek ji moka dividendų ir kokia dabartinė akcijų kaina. Buvau apie Teo parašęs straipsnyje, bet vėliau nusprendžiau nutrinti, kad mažiau nuklysčiau nuo pagrindinės straipsnio minties.

  Teo dažnai vadinamas pradedančiųjų arkliuku, nes lengva uždirbti „kažkiek“, o prarasti sudėtinga, bet visko būna.

  Be to, jų akcijos vienos likvidžiausių visoje Baltijos rinkoje, tad parduodant ar perkant problemų nėra.

  Dabar kaina 2 litai, dividendus moka metai iš metų (net tada, kai pelno nelabai yra), kurie šiemet buvo 0,21 lt = ~10%. Dividendai kasmet skiriasi apytiksliai vienu centu. Žinoma, reikia iš pelno atskaičiuoti 20%, tuomet lieka 8%.

  Kitas dalykas, kad akcijos kaina pakyla prieš dividendus tiek, kad paprastai galima parduoti su 15% prieaugiu. Be to, jei akcijas išlaikytum metus ir imtum pelną iš pirkimo ir pardavimo kainų skirtumo, tuomet nereikia mokėti mokesčių. Tokiu atveju visi 15% į tavo kišenę 😉 Trumpai tariant, pirmais metais imi dividendus, o antrais, kai ilgai išlaikai akcijas – fiksuoji skirtumą tarp pirkimo ir pardavimo kainų.

  TAČIAU rizika čia didesnė nei dedant indėlius, todėl ir pelnas didesnis. Be to, šiais metais pelno Teo ketina uždirbti mažiau nei pernai…

  Jei nepavyktų parduoti taip gerai, visuomet galima pasilikti prie dividendų ir gauti tuos pačius ~8%.

  Pats turiu nusipirkęs šiek tiek po ~1.80-1.90, tikiuosi, kad kaina iki tiek vėl nukris ir galėsiu pasipildyti 🙂

  Bet perspėju, kad nesu investuotojas, kurio derėtų klausyti – nes tikrai pridariau daug klaidų 😉

 5. Povilas Panavas parašė:

  Bir 10, 10 at 11:51

  Nusprendžiau įdėti dar daugiau konkretumo. Kaip žinai, Dariau, mano darbovietėj prastai su pinigais, tad pirkau iš paskutinių centų, BET pirkau:

  Data Komisiniai Suma Vieneto kaina Kiekis
  2009-11-19 5.00 LTL 600.60 LTL 1.82 LTL 330.00
  2009-12-16 5.00 LTL 26.18 LTL 1.87 LTL 14.00
  2009-12-17 5.00 LTL 669.28 LTL 1.88 LTL 356.00

  Kaip matome, netyčia sugebėjau nusipirkti 14 akcijų su 5 litų komisiniais, kai sandorio suma 26,18 lt… Taip pat ir kitais kartais pirkau mažais kiekiais, todėl kaskart teko mokėti 5 litų minimumą, vietoj procentinės išraiškos.

  Galutinė išleista suma – 1311,06 lito. Atskaičius mokesčius gavau 117,6 lito = 8,97%! Be to, net dabar galėčiau parduoti už 2 litukus ir gauti dar kelis procentus pelno. Taip pat, reikia turėti omeny, kad akcijas turiu tik nuo lapkričio, o dividendus gavau gegužę. Vadinasi „indėlio“ trukmė yra 6 mėnesiai. Todėl metinių palūkanų gavau ~18%. Žinoma, be kitų metų neparduosiu. Taigi, šiuo atveju realus pelnas yra anksčiau minėti 8,97% + tai, ką gaučiau dabar pat pardavęs.

 6. Įdomu parašė:

  Rgp 30, 13 at 11:37

  Tikrai naudinga informacija ir patarimai. Tereikia tik pradėti 😉

 7. Petras parašė:

  Gru 01, 14 at 21:40

  Straipsnis, deja, aprašo dažną lietuvį, kuris nemoka elgtis su pinigais… Darvino išlikimo teorija veikia savaip šiais laikais:)


Palikite komentarą