MP3 grotuvas. SanDisk Sansa Clip+
Prieš pradėdamas naudotis sugaišau daug gražaus laiko. Pirmiausia prijungiau grotuvą prie kompiuterio, tada sukėliau dainas ir audio knygas. Vėliau laukiau, kol baterija visiškai pasikraus. Įjungus grotuvą, buvau paprašytas nurodyti regioną – pasirinkau Europą. Tuomet vėl prijungiau grotuvą prie kompiuterio – dingo visos mano dainos. Tačiau laisvos vietos grotuve tebebuvo mažai. Galų gale išsiaiškinau, kad regiono keitimas įtakoja USB veikimo režimus (MPT ar MSC). Po kiekvieno keitimo, mp3 grotuvas „pameta“ dainas, kurios įkeltos kitu režimu. Taigi, teko kelti viską iš naujo. Tiesa, vėliau atlikau eksperimentą ir paaiškėjo, jog nepaisant to, kad grotuvas nerodo tų dainų, prijungus prie kompiuterio, tačiau jas gali groti sėkmingai. Be to, atstačius ankstesnį režimą, dainos vėl atvaizduojamos kompiuteryje.
Pradėjus klausytis, pastebėjau, kad groja per daug tyliai net nustačius maksimalų garsą. Mėginau naujinti firmware, bet nepavyko. Programinės įrangos atnaujinimas teigdavo, kad neranda prijungto grotuvo. Tuo tarpu galėjau vaikščioti po jo katalogų struktūrą. Tačiau viename forume radau tai, kas galiojo ir ankstesniajam grotuvui: Europa turi griežtus maksimalaus garsumo standartus, todėl tereikia pasirinkti kitą regioną. Pasirinkau North America, gavau progą vėl sukelti visus failus iš naujo, tačiau grotuvas pradėjo groti garsiai. Įdomu tai, kad kituose regionuose garsumo lygį galima keisti tiesiog per nustatymus (normal arba high), tačiau Europiniame variante tai draudžiama – nėra tokio meniu punkto.
Apmaudu, tačiau pasirinkus North America, nepavyks pasinaudoti radija, nes dažniai prasukami po 0,2, t.y., galima pasirinkti 104,7 ar 104,9, bet jokiu būdu ne 104,8. Todėl rinkitės kontinentą „The rest world“ – gausite ir garsą, ir radiją. Pastaroji mane nuvylė, be traškesių groja tik tada, jei grotuvą pakeliu pečių lygyje stovėdamas arba galvos lygyje sėdėdamas – nepatogu. Važiuojant dviračiu, ryšys toks nestabilus, kad iškart perjungiau į mp3 failų grojimą. Tačiau girdėjau, kad ir kitų grotuvų radijos veikia taip pat blogai.
Labai patiko mp3 grotuvo smegenys. Visų pirma reikia paminėti, kad yra keletas standartinių katalogų: „Music“, „AudioBooks“, „Voice“ ir t.t. Įsivaizduokite, kad į katalogą „AudioBooks“ įmetėte kitą katalogą, kuriame yra mp3 failai. Tuomet, kad ir ką veikėte su grotuvu (klausėtės muzikos, radijo), grįžus į tą patį katalogą, grotuvas pasiūlys jums pradėti groti nuo to pačio failo ir nuo to momento, kai sustojote.
Atsimenu, kaip vargdavau su ankstesniuoju grotuvu: reikdavo atsukti ar prasukti audio knygų failus, įsiminti, kurį failą turiu klausyti ir t.t. Šis grotuvas visa tai atlieka už jus. Be to, tokiu atveju iškart dingsta toji problema, kai klausantis dainų staiga pradedamas groti audio knygos failas. Atrodo, kad tai mažmožiai, bet kaip palengvina gyvenimą.
Taip pat patiko tai, kad, klausantis audio knygos, pasikeičia failų prasukimo mygtukų funkcijos, t.y., paspaudę mygtuką „Kita daina“ nepraleisite failo. Turite paspausti pauzę ir tuomet spausti mygtuką. Tikrai šauni apsauga – juk nėra prasminga klausantis audio knygos praleisti kelis failus.
Įrenginys turi galimybę būti prisegamas prie drabužių, pvz., kišenės, kuprinės. Norėtųsi, kad suspaudimas būtų stipresnis. Todėl, prisegdamas prie kai kurių daiktų, dar papildomai įpainioju ausinių laidą, tokiu būdu gaudamas tvirtesnį sukibimą.
Paskutiniojo mano grotuvo oficialus baterijų laikas buvo 54 valandos, tad galite neabejoti, kad šiuo atžvilgiu grotuvas nuvylė. Anksčiau nė nesusimąstydavau, kad 10 valandų yra toks mažas laiko tarpas. Vieno pakrovimo teužtenka nuvykti į darbą, klausytis visą dieną ir grįžti namo. Be to, pakrovimo indikatorius, kaip ir beveik visų šių dienų prietaisų „grybauja“ – baterijos indikatorius iš pradžių senka labai lėtai, o vėliau labai greitai. Primena Samsung telefoną, kurio indikatorius iš trijų padalų – pirmoji laiko 3 dienas, antroji 1 dieną, o likusi tik 0,5. Kur logika? 🙂 Taigi, šiame grotuve padėtis panaši, skirtumas tik tas, kad padalų yra gerokai daugiau.
Trūkumai
- Nėra laikrodžio ekrane – erzinantis dalykas.
- Trumpa baterijos trukmė ~9,5h. Be to, baterija sparčiai išsikrovinėja, kol grotuvas guli nenaudojamas.
- Sudėtingas pirmo paleidimo konfigūravimas.
- Vilniuje radija traukia prastai. Sėdėdamas ofise, Žirmūnų žiede, radijo negaliu klausytis, nes girdisi traškesiai.
- Nėra tiesioginės USB jungties (reikia laido). Tačiau tai atperka grotuvo kompaktiškumas.
Privalumai
- Gera garso kokybė.
- Mažas ir lengvas.
- Puikus meniu bei nuostabios programinės įrangos (firmware) galimybės.
- Pritrūkus vietos, galima nusipirkti ir įsidėti SD kortelę.
- Greitėjantis arba lėtėjantis prasukimas, priklausomai nuo to, kiek laiko laikote paspaudę mygtuką.
- Ypatingai patogus audio knygų klausymas.
O kiek šitas grotuvėlis kainavo? Ir kodėl pasirinkai būtent jį iš visų galimų?
Sakai puikūs meniu, bet tik vienspalviai… Su iPod (ir pan.) nepalyginsi.
Na jei toks grotuvėlis skirtas kasdieniam naudojimui, pasivaikščiojimams, sportui, etc, tai asmeniškai turiu vieną kriterijų, pagal kurį atrenku, ar jis patogus naudotis: ar juo galima naudotis nežiūrint į ekraną?
Kainavo 180 lt. Kiek man žinoma, su normaliais iPod kainos nėra ko lyginti. Už panašią kainą net ekrano nėra. Pasirinkau todėl, kad kompaktiškas, gera kokybė, gera kaina. Ko daugiau reikia?
Na, man mp3 klausymas užima tik 50% laiko, kitu metu klausausi audio knygų, todėl svarbu galėti pasirinkti, t.y., matyti ekrane. Va, čia labiausiai ir skiriasi mūsų vertinimo kriterijai 🙂
Gal teko ismeginti Sansa Fuze? Jis kiek brangesnis, bet
specifikacija raso, kad baterijos ilgiau laiko.
Sveikas, Jonai 🙂 Neteko išbandyti tavo minimo grotuvo. Bet rinkdamasis irgi mąsčiau apie Sansa Fuze dėl ilgesnės baterijos. Tačiau nusprendžiau, kad kainos skirtumas yra didesnis nei pridedamas baterijos laikas. Kita vertus, dabar tai vertinčiau kitaip. Dabar supratau, kiek trumpai laiko manasis grotuvas…
Jeigu tau cia nuostabios programines irangos galimybes, tai
tu geriau pabadyk i sita grotuva isirasyti ROCKbox pragramine iranga, kuri yra nereali pagal galimybes, garso konciguravimo galimybes tai kaip kokiam moderniausias stiprintuve. Kaip isirasyti rasi http://rockbox.org
Jeigu patiks (del ko neabejoju), siulau paremti ju projekta,
kad ir toliau kurtu ir atsirastu daugiau naujoviu.
Kokių tik dalykų neprigalvoja žmonės. Čia tai geras! Atskira firmware grotuvams.
Peržvelgiau features sąrašą, vis žiūrėdamas į du stulpelius sansa ir rockbox. Kažkaip nepastebėjau išvardinto nė vieno, kurio būčiau pasigedęs. Taip, privalumų yra, bet ne tokių, kad pajusčiau naudos. Tačiau lyginant rockbox su kitų grotuvų firmaware akivaizdu, kad gali suteikti tokių savybių, kurios man po sansa tiesiog privalomos.
Dėkui, kad parodei šį projektą 🙂
as taip pat nusipirkau sita grotuva, man jis labai patiko, aisku buvo ir daugiau pasirinkimo, bet tiko ir sitas, as uz ji mokejau 170LT, siek tiek maziau nei povilas, bet man baterija laiko apie 12-13 valandu, o kaina tai tiesiog gana gera, palyginus su jusu tais visais Ipod ar panasiai.
Sveikinu, Jonai su pirkiniu. Smagaus naudojimo 😉
Dziaugiuosi rades si straipsniuka. Ne per seniausiai isigijau SansaClip ir kazkaip pasigedau garso. Dabar radau cia kaip isspresti sia problema. Aciu 🙂
Puiku, kad straipsnis pravertė! Malonaus įrenginio naudojimo 🙂
rockbox imanomas garsiniu pranesimu isvedimas ir tada galima ekrana isdungti, o tada pailgeja akumuliatoriaus veikimas tik neissiaiskinau kaip daroma lietuviu kalba, gal kas bande, man teko naudotis rusu kalba.
Sveikas, sansakliperi 🙂
nesu tikras ar gerai supratau, ką nori pasakyti.
Tačiau bent čia aprašomo grotuvo ekranas išsijungia ir įsijungia tik paspaudus klavišą. Tad nemanau, kad taip pavyktų baterijos sutaupyti.
Nusipirkau jau antrą tokį, nusisitatė arabų kalba, ir groja reapet..help me Povilai..
Labas, Edita 🙂
Tai settings => Paskutinis pasirinkimas (kairėje matosi, kurioje sąrašo vietoje esame) => ketvirtas pasirinkimas (t.y., paspausti į apačią tris kartus)
Bus kalbų meniu ir galima pasikeisti.