Priežastys darbui

Dažniausiai bloge minėtos:

 1. Kelionė aplink pasaulį (motociklu: 25k€ įrangai ir 25k€ pačiai kelionei).
 2. Kiekvienas vaikas reikalautų papildomo 100k€.
 3. Krizė (nesveika proga akcijų per išpardavimą įsigyti).
 4. Sveikatos draudimas.
 5. Dar šiais metais reikia ~6 savaites pragyventi UK dėl mokestinių dalykų (nebūtina dirbti).

Tačiau pabuvus 7 mėnesius be darbo bei taip ir neatsiradus norui kažko rimtesnio imtis, atsirado šešta priežastis – sąžinės graužatis, kad gyvenimo galimybės neišnaudojamos. Tad reiktų imti ir išpildyti 1-2 punktus.

Nutiko taip, kad nuskridau į UK spaliot 10tą, pradėjau ieškoti darbo 15tą, o 17tą jau gavau pirmą pasiūlymą, kurį priėmiau. Šiandien (24čia) yra trečia darbo diena 🙂

Dirbti nustosiu kai, kažkuri iš šitų sąlygų bus išpildyta:

 1. Atsibos darbas ar/ir nebus noro.
 2. Turtas tiek nuo akcijų, tiek nuo algos padidės per 150k€.
 3. Svaro kursas < 0,9€.

Tiesa, jausmas dirbti labai kitoks, kai žinai, kad bet kada gali išeiti.

Share

12 Atsakymų/ai į “Priežastys darbui”

 1. laisve parašė:

  Spa 24, 18 at 08:01

  Vergo instinktas? Work work work….baisu..pasiekei laisve ir savo noru vel eini vergaut. CIA DIRBINE SAU. DIRBIPINIGAMS. taip ir nebus niekad uztenkamai…vis reika.ir reiks…

 2. Kastytis parašė:

  Spa 24, 18 at 08:24

  O koks darbo pobūdis? Ką dirbate?
  Lengva buvo surasti būstą gyvenimui?

 3. Gintautas parašė:

  Spa 24, 18 at 09:24

  Kaip suprantu antras punktas yra sudėtinis. Vaikas + 100k. Pirmai daliai įgyvendinti sėkla jau pasėta? Asmeniškai pradėjau nuo pirmos dalies, tuomet ir motyvacijos ir gyvenimo džiaugsmo daugiau 🙂

 4. Andrius parašė:

  Spa 24, 18 at 13:26

  Dauguma žmonių gavę labai daug laisvo laiko nebežino ką daryti, pradeda jį švaistyti serialams ar kitoms nereikšmingoms veiklos. Finansinė nepriklausomybė neturi virsti gyvenimo be darbo. Ji gali virsti patogiu gyvenu, kai gali bet kada mesti darbą.

 5. kirilas parašė:

  Spa 24, 18 at 21:10

  Jei panavas vel pradejo dirbti,reiskia jo darbas yra lengvas. Be to jis neturi fantazijos. O gaila…loetuvoj tokie grazus miskai,ezerai…negi nenoretum paguvent vienas gamtoje? Butas zmones nukvailina ir atima laisva mastyma. Arba soda nusipirk. Ir gyvenk ten.

 6. Povilas Panavas parašė:

  Spa 24, 18 at 22:44

  Labas, laisve 🙂
  Dėkui už susirūpinimą, bet tikrai bus gana. Jei darbas atsibos/nepatiks visad galima nutraukti. Kol kas įdomu.

  Labas, Kastyti 🙂
  Dirbu toj pačioj sferoj – programuotoju. Tik šįkart vietoj Lead ir vadovavimo pozicijos esu tiesiog paprastas programuotojas (net ne vyresnysis (angl. senior). Tai turėtų gyvenimas būti paprastas, kai visos bėdos nėra mano galvos skausmas 😀

  Labas, Gintautai 🙂
  Taip, tik 50k€ kelionei + 100k€ vaikui. Dar toli iki sėklų. Bet tarkime, kad 100k€ reikia maždaug 2 metų. Tai jau daug praleisti galima per 2 metus. Na, jei dabar „laukčiausi“, tai būtų daug daugiau streso. Tada jau žinotum, kad reikia arti kaip už tėvynę. Dabar gi galima ramiai, atsipalaidavus.

  Labas, Andriau 🙂
  Daug tiesos. Man asmeniškai visad, kai persidirbu/persistengiu/persistresuoju tai padeda savaitė ar dvi nieko neveikimo. Būtent paserialini, youtubini, geimini.
  Po to laikotarpio, atsistatė nervinė sistema ir noras ką nors veikti atsiranda. Deja, šįkart taip nebuvo net po trijų mėnesių.
  Na, turėjau visokių idėjų, ką veikčiau. Bet supratau, kad iš tiesų tie dalykai manęs nebedomina. Pvz., mintis buvo labai plėtoti šį puslapį, tačiau realybė tokia, kad man tai nebėra labai įdomu. Kaip viską daryti žinau, didžiausia dalimi informacijos pasidalinta. O tokie dalykai, kokia platforma, kuris būtent fondas/ETF, tai reikalauja daug laiko, bet neturi jokio atpildo, išskyrus tai, kad patalpinti puslapyje tokią informaciją.
  Nereikia suprasti klaidingai. Man patinka padėti žmonėms, patinka, kad puslapis praverčia bei sulaukia komentarų, visokių nuomonių. Tačiau kartu ne ant tiek, kad tai daryčiau „darbu“.

  Labas, Kirilai 🙂
  Tikrai pakankamai laikau paleidau už miesto ribų. Darbas kaip rašiau aukščiau, tikrai lengvas. Jokio vadovavimo, mažai atsakomybės, tik programuot ir tiek.
  Na, visą tą gamtą patirti ant motociklo balno labai smagu. Taip pat, hikinant ir pan. Bet šitas poreikis taip pat pasitenkina kaip bet kuris kitas. Vis reikia kažką keisti.
  Apie namą, kur nors, kur ramu, tai tikrai pagalvoju. Būtų tyla ir ramybė. Gyvenčiau sau vienas ramiai. Svarbu, kad intikas greitas būtų 😀

 7. Paulius parašė:

  Spa 25, 18 at 06:17

  Labas, kilo keli klausimai iš to ką parašei. Kadangi pats prijaučiu motociklams, pasidarė įdomu, kodėl tokios brangios įrangos reikia kelionei aplink pasaulį? Dėl išlaidų pačiai kelionei sutinku, gal net daugiau gali reikėti. Bet įrangai? Pvz. naujas iš salono honda crf250l rally kainuoja ~6k eur, kuris drąsiai turėtų atlaikyti iki 100kkm ridą. Padangos, dėžės, priedai dar max ~5k eur. Apranga, įranga kuri dedas ant tavęs dar max ~5k eur. Kur dar reiktų 10k eur investuoti? Aišku jei kalba pasisuka apie BMW GS1200 Adventure, tuomet kitas reikalas. Bet kaip supratau praktikuoji kiek asketišką gyvenimą, o ne tokį „pižonišką”, tai.. 🙂
  Kol rašiau pirmą mintį, pamiršau antrą, na next time 🙂

 8. aivaras parašė:

  Spa 25, 18 at 08:16

  Manau, kad nepasiekei „Finansinės laisvės”, nes neveiki to ką nori, o vis dar „reikia”.

 9. Povilas Panavas parašė:

  Spa 25, 18 at 09:52

  Labas, Pauliau 🙂 Motociklai valdo!

  Skaičiuota ant Afrika Twin DCT, dronu, kamera ir t.t. Kažkodėl visai ne asketiškai šįkart 😀 Bet jo, čia planas maksimum, apgalvota, kaip sakai, galima už maždaug 12-15k€ (motcas ir įranga). Tai tas kainą sumažintų ant maždaug 10k€. Tokiu atveju, ta suma susikauptų greičiau nei per metus! 😉
  P.S. radau būdą kaip nupirkti naują Afriką su 2,1k£ nuolaida, tereikia pirkti rugsėjį/spalį iš salono. Autotrader pilna tokių motcų, kurie tiesiog liko neišparduoti, bet yra brand new su 0 mylių. Žinoma, galioja ir kitiems modeliams kaip NC750X, tik nuolaida mažesnė, nes galutinė kaina mažesnė. Tačiau pvz., kokio CB500X tai neradau su tokiom nuolaidom.

  Labas, Aivarai 🙂
  Sunku tiksliai pasakyti, ką turi omeny? Bet yra daug skirtingų lygių: https://www.collaborativefund.com/blog/the-spectrum-of-financial-dependence-and-independence/ Maniškis yra Level 13. Tai reiškia, kad mano pasyvios pajamos padengia mano pragyvenimo išlaidas. Tačiau tik tiek. Tos pajamos nesudaro sąlygų keliauti aplink pasaulį, ar išlaikyti 10 vaikų, ar daug aukoti lapdarai
  Bandomieji mėnesiai parodė tą patį, kad pravyventi planuotus už 700€/mėn. būtų puikiai pavykę.
  Mano tikslas NEbuvo pasiekti tokį lygį, kad galėčiau daryti visiškai bet ką (finansine prasme). Tikslas buvo būti nepriklausomu bei galėti gyventi be darbo. Šitą finansinę laisvę pasiekiau.

 10. Gintautas parašė:

  Spa 26, 18 at 07:40

  O kodėl pasirinkai darbą būtent uk? Viena pažįstama neseniai išvarė žiemoti į Balį. Klimatas daug dėkingesnis, namuko su baseinu kieme nuoma ~300eur/mėn, internetas visai padorus ir t.t. Aišku remote dirbant atlyginimas gal kiek ir mažesnis, bet privalumų tikrai nemažai. Neturi šeimos, nesi prisirišęs prie vienos vietos, tai įdomu kodėl toks pasirinkimas.

 11. John parašė:

  Spa 28, 18 at 00:02

  Pritariu Gintautui, įdomu, kodėl būtent vėl į UK? Dabar remote labai atviras, ypač žmogui su +10 metų programavimo patirties, įdomiausiai šia tema šitam bičiukui einasi https://levels.io/ mano manymu.
  Beje, kokia tavo nuomonė dėl darbo mažesniu etatu (po 4-6 valandas per dieną arba 3-4 dienas po 8-10 valandų), jeigu atlyginimas tikrai solidus ir taip, kadangi pats mėgėjas keliauti, o iš UK lengvai pasiekiama nemažai Europos ir gan pigiai galima bent keletui dienų išskristi ir vėl grįžti prieš pirmadienį, čia renkantis 3-4 dienų darbo modelį/etatą.

 12. Povilas Panavas parašė:

  Lap 04, 18 at 17:46

  Labas, Gintautai 🙂

  Todėl, kad tai paprasta ir finansiškai gerai. Kai tik pasižiūriu puslapius, kur žmonės gali freelance darbus gauti, tai algos ten juokingos. Dažnai McDonald’e daugiau uždirbti galėčiau nei ten. Tai yra labai logiška. Juk konkuruojame globaliai. Kinas ar indas gali padaryti tai daug pigiau, tai kodėl mokėti kažkam iš EU daugiau? Čia jau net nebegalioja ta logika, kad gauni tiek, kiek moki. Tiesiog jo akimis tai gali atrodyti kaip nuostabus atlygis už jo darbą su jo 10 metų patirtimi.

  Normaliai esu matęs tik kontraktinimą, kai realiai net į darbovietę keliauti reikia. Tik tiek, kad darbo sutartis turi limitą. Taip, tokiu atveju mokama daugiau, nes nei atostoginiai, nei ligos niekas tau neskaičiuojama. Plius nėra notice periodų ir pan. Tai šitą variantą norėčiau išmėginti.

  Antras dalykas, dabartinis mano techninis bagažas nėra labai tinkamas free lancinti. Nesu vadinamas „full stack developer”. Taip pat, nors esu Backender’is, bet patirtis su Azure neegzistuojanti ir pan.

  Labas, John 🙂

  Man regis tą levels.io esu matęs. Ar ne youtube kanalą anksčiau turėjo, bet kitokiu pavadinimu. Tą jo challenge kas mėnesį po start up kažkur esu matęs. Bet čia visai kitas variantas. Jis turi idėjų ir jas daro 🙂

  Mano nuomonė apie darbą ne pilnu etatu priklauso nuo to, ko yra siekiama. Esminis dalykas, norima užsidirbti užtektinai, ar uždirbti tiek, kad eitų išlaikyti tam tikrą lifestyle?

  Tai gali būti, kad galutinis FIRE skaičius yra stipriai stabdomas. Kartu, gali būti, kad išlaikomas didesnis happiness lygis, nes dirbama kažkas kas patinka. Darbo valandų mažai, nuo to tik dar smagiau ir norisi pirmadienį sugrįžti.

  Taip, dirbti 0,5-0,75 etato atrodo kaip geras variantas, jei įsipaišo į master planą 🙂 Tačiau, kai norima, kuo greičiau spausdinti pinigus, geriau dirbti pilnu.


Palikite komentarą