* You are viewing the archive for liepos, 2009

Mažas žingsnelis

Netgi kelionė aplink pasaulį prasideda vienu mažu žingsneliu.

Visi esam susidūrę su tuo, kad reikia padaryti kažką didelio, labai didelio. Na, mums taip atrodo. Nuolat atidėliojam darbą arba susigalvojam kitų bereikšmių darbų, pvz., susitvarkyti stalą, kambarį ir pan. Ir tu, ir visi kiti žino, kad tu taip tik atidėlioji, kas neišvengiama. Kitas trukdys, kad norim padaryti tobulai ir iš pirmo karto. Taip būna? Na, kai kas tiki pasakomis ir užaugę.

Be to, visi žinom, kad reikia tiesiog imti ir padaryti tik vieną mažą dalelę darbo. Tuomet ledai būtų pralaužti. Galima susitarti su savimi, kad dabar skirsiu pusvalandį tam laiko. Tuomet nustatyti laikmatį, ir pirmyn! Vos laikas baigsis, galima bus eiti užsiimti mėgstama veikla be sąžinės graužaties, kad nieko neveiki per dienų dienas. Taip išvengiama įtampos, atsiradusios dėl įsitikinimo, jog reikia padaryti daug ir tobulai.

Siūlau šį metodą panaudoti plačiau. Kodėl tai taikyti tik vienam projektui? Galima taikyti kiekvieną dieną, bet kokiam darbui. Siūlau pamėginti štai ką: kiekvieną dieną po vakarienės atlikti vieną mažą darbą (žingsnelį) bei nuspręsti, link kur žengsi rytoj – kitas darbas.

Kad būtų dar lengviau, siūlau tai daryti tik 30 dienų. Jei po jų, tau nepatiks gauti rezultatai, galėsite drąsiai to atsisakyti. Toks paprastas lankstumas leidžia, kur kas lengviau pradėti mažų žingsnelių seriją, nes neįpareigoja to daryti nuolat.

Kad būtų dar maloniau, susigalvokite, ką gausite, jei tai vykdysite viso labo 30 dienų. Na, tarkim atsidėsite 50 lt norimam daiktui. O gal nusipirksite daug mėgstamo šokolado?

Labai paprasta ir efektyvu. Be to, padidina pasitikėjimą savimi ir pakelia nuotaiką, nes žinai, kad vakar, šiandien ir rytoj nuveiksi kažką, kas tavo gyvenimą bent mažumėlę pastūmės į gerąją pusę.

Share

Prioritetų svarba

Prioritetai

Įvertinome gyvenimą pažymiais tarsi mokykloje, pamatėme, kas geriausiai ir prasčiausiai sekasi. Galime rinktis, nuo ko pradėsime balansuoti gyvenimą. Tačiau viso to nepakanka. Svarbu yra vadovautis principais, kurie būtų kertiniai elgesio akmenys. Prioritetai yra principų dalis, kuri apibrėžia, kas už ką yra svarbiau.

Siūlau apsibrėžti hierarchiją, kuri apibrėžtų dažniausiai dėl jūsų laiko ir dėmesio besivaržančių dalykų prioritetus. Mano hierarchija atrodo taip:

  1. Šeima ir Draugė
  2. Draugai
  3. Finansai
  4. Darbas

Prioritetai suteikia puikų pamatą principais paremtų sprendimų priėmimui. Pavyzdžiui, jei jūsų prioritetų sąrašas panašus į manąjį ir būtinai reikia pasirinkti, ar žiūrėti dukros/sūnaus pasirodymą, ar dirbti, tuomet pasirinkti labai paprasta. Juk šeima net 4 laipteliais aukščiau nei darbas.

Pirmiausia pasirūpink savimi
Gali iškilti klausimas, kodėl save keliu į pirmąją vietą. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti savanaudiška. Tačiau iš tiesų yra priešingai: norint padėti, būti naudingam ir įkvėpti kitus žmones, pirmiausia reikia susitvarkyti savo gyvenimą iki tam tikro minimalaus lygio. Ką pagalvotum apie žmogų, kuris, turintis daugybę sveikatos problemų, patarinėja kitiems apie sveiką gyvenimo būdą?

Įgrisusi, pamokanti istorija
Turbūt visi ją žinome, tačiau manau, kad daugelis ją per dažnai pamiršta. Tėvas uoliai triūsia darbe, uždirba daug pinigų, turi daug nepanaudotų atostogų dienų. Jis turi vieną tikslą, kad jo šeimai nieko netrūktų. Ir iš tiesų, finansiniu požiūriu jo šeima visiškai aprūpinta. Deja, vieną dieną jo žmona jį palieka ir pasiima vaikus.

Vadovavimasis prioritetais turi remtis sveiku protu ir kitos pusės nuomone. Tik kita pusė žino, ko jai iš tiesų reikia.

Share