Knygos

„Tyla: introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs“ Suzan Cain

Susan Cain. Tyla Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęsVerta pradėti nuo to, kad apytiksliai pusė žmonių yra intravertai, kai kita puse – ekstravertai. Taigi, pusei pasaulio ši knyga privalomas skaitinys, kitai tuo labiau. Jei visi ją perskaitytų, manau, kad pasaulis taptų geresniu.

Knyga padėjo geriau suprasti savo intravertiškąją pusę. Paaiškino, kiek tai paveldima, kiek formuojama aplinkos faktorių. Gausu patarimų, kaip „apsimesti“ ekstravertu ir, kada tai verta daryti. Kartu geriau pradėjau suprasti aplink esančius ekstravertus bei kaip su jais elgtis.

Pilną apžvalgą rasite čia.

Sėkmė žaliems” Zig Ziglar.

Tai pirmoji mano perskaityta knyga apie asmeninį tobulėjimą. Ji kupina motyvacijos verčiančios tučtuojau imtis veiksmų, kurie pasuktų gyvenimą tinkama linkme. Taip pat knyga ypatinga tuo, kad apima labai platų asmeninio tobulėjimo temų ruožą. Joje galima rasti viską pradedant tuo, kas yra sėkmė, bei baigiant tuo, kaip sukurti savo gyvenimo planą bei nuolat jo laikytis.

Du tėčiai – turtingas ir vargšas” Sharon L. Lechter, Robertas T. Kiyosaki.

Tai knyga radikaliai pakeitusi mano požiūrį į pinigus. Jie tikrai nėra tam, kad išleistumėm visus iki kiekvieno cento.

7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai” Stephen R. Covey (Stephenas R. Covey’us).

Knygoje vyrauja prieštara tarp visuomeninės ir charakterio etikų. Teigiama, kad dabartinėje visuomenėje per daug dėmesio skiriama pirmajai ir per mažai antrajai. Tik charakterio dėka galima būti sėkmingu žmogumi. Tai tarsi šviežio oro gūsis į asmeninio tobulėjimo knygų lentyną, kurioje dominuoja „greitosios pagalbos” technikos. Dėmesys skiriamas vertybėms ir charakteriui.

Skaitant knygą, jauti, jog tai kas rašoma yra tikra. Knygoje daug praktinių pavyzdžių. Knygoje minimi septyni įpročiai: būk proaktyvus (imkis atsakomybės ir veiksmų), pradėdamas galvok apie pabaigą, pradėk nuo svarbiausių dalykų. Šiais trim įpročiais pasiekiama asmeninė nepriklausomybė. Toliau seka šie: laimėkime abu (visada siekti naudos abiems pusėms, o ne kompromisų ar kažkieno pralaimėjimo), suprask.. ir būsi suprastas (pirmiausia supranti kitus, tada gali jiems daryti įtaka), sinerginis veikimas (kai žmonės atviri ir pasitiki vienas kitu, tuomet jie sugeba daugiau nei visų jų pavienių sugebėjimų suma). Šie trys įpročiai įgalima tarpusavio priklausomybę. Paskutinis įprotis pagaląsk savo pjūklą – privalome nuolat tobulėti.

Keletas citatų iš knygos:

  • „Mes negalime gyventi nevalgę, bet mes gyvename ne tam, kad valgytume.” Stephen R. Covey
  • „Kaip paaiškinti, kad du skirtingas nuomones turintys žmonės gali būti teisūs? To neįmanoma paaiškinti logiškai, bet tai įmanoma paaiškinti psichologiškai.” Stephen R. Covey. Daugiau apie tai galite rasti čia.
  • „Tu taip garsiai kalbi man į ausį, kad nieko negirdžiu.” Ralph Waldo Emerson
  • „Turime nesiliauti ieškoję tol, kol galų gale grįšime ten, nuo kur buvome pradėję, ir pažvelgsime į tą vietą kaip į visai nematytą.”  T. S. Eliotas

Lavinkite atmintį” Tony Buzan.

Perskaitę šią knygą sužinosite apie atminties veikimo principus. Autorius aktyviai neigia mitą, kad senėjant atmintis prastėja, pasitelkdamas faktus ir logiką. Knygoje pristatomi įsiminimo principai ir pagrindinės įsiminimo technikos: romėniškasis kambarys, vaizdo, rimo, pagrindinė atminties sistemos, veidų ir vardų įsiminimas, datų, dienos darbų ir kitos. Jų tikrai pakaks visiems gyvenimo atvejams. Žemiau pateikiu knygoje įdėtą atminties žemėlapį apie ją pačią, kuris puikiai pateikia jos santrauką.

Tony Buzan knygos „Lavinkite atmintį” atminties žemėlapis (mind map)

Jei norite pradėti lavinti savo įsiminimo gebėjimus, tai ideali knyga pažinčiai su atminties vingrybėmis.

„Vienuolis, kuris pardavė „Ferrarį““ Robin Sharma.

Tai knyga, apie kurią girdėjo beveik visi, bent akies krašteliu besidomintys asmeniniu tobulėjimu. Galiu tik pridurti, kad ne veltui, nes tai – puikus kūrinys.

Knygos forma ypatingai paprasta, tai dialogas papildomas vieno žmogaus mintimis. Knygoje pateikiamos senos geros tiesos, kurios yra pateikiamos ir kitur. Tačiau ši knyga sugeba užkabinti ir įtraukti. Pilną knygos apžvalgą galite rasti čia.

Share
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x