Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2015-07-01)
Finansinis turtas
Mano turtas 2015-07-01 dienai yra 44 056,99 £ (213 124,08 Lt arba 61 725,00 €). Praeitas mėnuo.
Finansinės nepriklausomybės progresas 53,3 – 60,9% („Galutinis atsakymas: man reikia 350 000 Lt, pageidautina 400 000 Lt.“).
Šį mėnesį progresas mažiausias nuo to laiko, kai pradėjau sekti. Taip įvyko todėl, kad akcijų kainos krito, turėjau daug papildomų išlaidų (atostogų metas) bei papildomas verslas sekėsi labai prastai. Turtas paaugo vos 64,67£ (464,55 €).
Šį mėnesį atlikau tik vieną sandėrį bei gavau ketvirčio dividendų iš iWeb portfelio.
Žemiau pateikiamas mano aktyvų grafikas.
iWeb portfelis
Viso investuota 26 360£. Investavimo pradžia 2014-10-02. Dabartinė vertė 26 936,8 £ (+2,2%). Lentelėje žemiau matomas minusinis prieaugis. Taip yra todėl, kad perinvestuotos lėšos suprantamos kaip išlaidos. Pvz., gavau 200£ dividendų ir juos investavau. Realiai tie 200£ nepakeitė sumos, kuri buvo reikalinga sudaryti portfeliui, tad tai „amžinas“ pliusas. Tačiau, jei jie panaudojami įsigyti akcijoms, o jų vertė nukrenta, tuomet lenteleje žemiau tai skaičiuojamas kaip paradimas, nors iš tiesų taip nėra. Be to, lentelė apačioje neapima sąskaitos balanso, kuriame yra dar nesuinvestuotos sumos.
Statistika
Birželio pirkinys:
Pavadinimas | Kodas | Kaina | Komisinis | Kiekis | Viso |
FTSE All-World Index | VWRL | 46,5025 | 5 | 22 | 1028,06 |
Viso | £ 5,00 | £ 1028,06 |
Taip pat gavau 225,7£ dividendų.
Swedbank portfelis
Viso investuota 56 722,60. Dabartinė vertė 63 055,90 Lt, prieaugis 11,17%.
Lukas Ru liked this on Facebook.
Gabriele Chorosciaite liked this on Facebook.
Ignas Bagdonas liked this on Facebook.
Sveikinimai kolegai investuotojui 🙂 Norėjau paklaust kiek moka dividendų tas iWeb? Kaip suprantu čia brokerio sąskaita tik, o investuoji į daug įmonių. Šių investicijų parodyt nebūtų galima. Visai įdomu būtų sužinot į kokias įmones investuoji. Aš baltijos biržose bandau į bent truputėli padoresnes dividendus mokančias įmones investuot. Pas mus bent jau yieldas geras pakankamai ~5% palyginus su JAV ~3%, bet ilgalaikio augimo perspektyvos truputėli irgi kitos.
Furido liked this on Facebook.
Zygimantas Sibaila liked this on Facebook.
Labas, Furido! 🙂
taip, iWeb yra brokeris, tačiau jo portfelis yra tikras. T.y., tie simboliai VHYL, VWRL, VEUR, VUKE ir yra mano akcijos, kurias gali įsigyti bet kas, kas turi priėjimą prie Londono biržos. Techniškai tai etf indeksiniai fondai.
Taigi, pvz., VWRL sudėtis yra tokia:
https://www.vanguard.co.uk/uk/portal/detail/etf/overview?portId=9505&assetCode=EQUITY##overview
Kaip matome 50,5% yra US rinka. Galima matyti ir įmonėmis. Daugiausia Apple akcijų.
Mano visų investicijų esmė, kad investuoju į indeksų fondus, nes istoriškai juos aplošti yra labai menka tikimybė. O vidutinė grąža 7%. Į tai ir taikau.
Dividendus sunku paskaičiuoti būtų, kai dar trumpai investuoju ir portfelis nuolat pildomas didelėmis sumomis, kas procentinį uždarbį iškart keičia.
Taip pat, dividendai mokami ketvirčiais. Tačiau skirtingų ketvirčių dividendai skiriasi. Kas logiška, nes ne visos įmonės moka ketvirčiais, todėl spėju, kad antro ketvirčio gaunasi didesni nei kitais.
Tačiau galiu duoti konkrečius skaičius, ką iki šiol gavau.
2014 IV ketvirtis 71.16£.
2015 I 88.41£ Iš esmės šiuo metu buvo investuota 15 000£. Jei pamėgintume išvidurkinti, tai išeitų 88,41 * 4 / 15 000 = 2,4%
2015 II ketvirtis 282.25£ Šiuo metu investuota 26 360. Išvidurkinus 282,25 * 4 / 26 360 = 4,3%
Dar kartelį pakartosiu, kad ištęsti vieną ketvirtį į metus nėra geras sprendimas. Reikia palaukti daugiau laiko, kol turėsiu tikresnius skaičius 🙂 Bet turint omeny, kad neinvestuoju dėl dividendų, tai gaunasi visai padorus procentas.
P.S. dar dividendų mokesčiai 5% mažesni. Taigi, jei dividendai yra 100 Lt. Lietuvoje gautum 85, o čia 90. Su sąlyga, kad viskas vyksta ISA sąskaitoje (nereikia papildomų mokesčių mokėti).
P.S.S. Jei neklystu, Lietuvoje nuo kitų metų bus 10 000 Lt neapmokestinamo pelno, kurį galima panaudoti dividendų mokesčių nemokėjimui.
Na kiekvienam sava strategija 🙂 Į indeksus investuoti aišku galima, bet kiek žinau dividendinės akcijos outperformina indeksus ilgainiui. Man labai geras pavyzdys yra http://www.dividendmantra.com/. Šiaip kiek žinau yra įmonių mokančių ir didinančių kasmet dividendus jau 30-50 metų ir tos įmonės turi tikslus kiekvienais metais didinti dividendus. Aš bandau susikurti dividendinį portfeliuką baltijos šalių akcijomis. Pasižiūrėsime kaip seksis 🙂
Manau, kad nėra pakankamai oficialaus šaltinio, kuris istoriškai patvirtintų, kad dividendinės akcijos yra geriau nei investavimas į indeksą. Turbūt rastume daugiau šaltinių teigiančių priešingai.
Be to, negalima lyginti morkų su apelsinais.
Investuoti į atskiras akcijas yra rizikinga, net jei moka dividendus. Turime omeny finansinę nepriklausomybę. Akcijos turės bus būti visai kitos po 20 metų nei dabar.
Tai reiškia, kad reikia prižiūrėti savo portfelį ir pačiam vis pertvarkyti. Tai kainuos ne tik laiko, bet ir pinigų. Todėl investavimas į indeksų fondą, gali būti gana dažnai geresnis vien dėl mažesnių kaštų.
Tuomet yra kita sritis, kaip dividendinių akcijų indeksai. Pvz., pats turiu VHYL. Stengiuosi, kad tai sudaryti 10% mano portfelio.
Apmaudu, kad dauguma tokių priemonių nėra prieinamos Lietuvoje 🙁 Tikiuosi, kad su laiku situacija pasitaisys.
Sėkmės investuojant, Furido! 🙂
Na pasižiūrėsim kaip čia bus. Aš neesu iš principo nusistatęs prieš fondus, nesvarbu, gali ir indėliuose susikaupti reikiamą sumą, svarbu, kad sieki savo tikslo. Man asmeniškai patinka domėtis įmonėmis, jų veikla, finansais, tame truputėli turiu patirties. Sėkmės ir tau. Tu tai tikrai pasieksi savo užsibrėžtus tikslus 🙂
Pritariu 🙂 Jei, jau kažkas kažką daro, tai jau automatiškai geriau nei 99% žmonijos!
Jei patinka domėtis ir tam skirti laiką, tai labai puiku. Tai padės pasiekti gerų rezultatų.
Dėkui už palaikymą! 🙂 Jei laikysies plano, tikrai ir pats pasieksi savo finansinį tikslą.
Indėliai vidutiniškai moka tokias palūkanas, kurios lygios infliacijai. Tai reiškia, kad žmogus, taupęs 30 metų, turės tik tiek, kiek įdėjo. Jei nėra sudėtinių palūkanų, tuomet labai sunku sukaupti reikiamą sumą.