Šeštadienio nuorodos

Kas iš tiesų yra mokykla?

Paimta iš lietuviško blogo įrašo „We“ are not the state, tačiau klipas angliškas.

Apribotos rizikos fondų taisyklės kasdienybei

Pirmiausia turbūt reikia pasakyti, kas tai per daiktas. Iš tiesų, žodžiai „apribota rizika“ visiškai beprasmiai, nes viskas vyksta priešingai. Naudojama daugybė paskolų, prisiimama didžiulė rizika. Žinoma, dėl to pelnas arba nuostolis būna daug kartų didesni nei įprastų fondų. Štai nuoroda į 6 patarimus: „Pamokymai hedge fund valdytojams, bet tinka ir paprastiems piliečiams.“

Vėl apie alkoholį

Manau, kad straipsnio pavadinimas viską pasako: „Kaip žmogus įpratinamas vartoti alkoholį“. Labiausiai krintanti į akis dalis – blaivininko vertimas gerti: „Vienas iš manipuliacinių būdų išprovokuoti blaivų žmogų – apšaukti jį pasipūtusiu, pasikėlusiu ir t.t. Arba paklausti žmogaus ko šis negeria – ar kompanija per prasta? Dažnas pasiduos įtakai ir ims įrodinėti alkoholio „pagalba“, kad kompanija nėra prasta, o jis pats nėra pasipūtėlis.“ Ar nors vienas iš tų teiginių turi prasmę? Žinoma, kad ne.

Gamtos diena per minutę

Paprastai keliaudami po mus supančią gamtą, įsivaizduojame ją kaip statišką. Pažiūrėjus video, tikrai pamatysite, kokia iš tiesų ji dinamiška: „Pagreitintai, arba diena per minutę 🙂

Atsibuskite lietuviai

Manau, kad tai puikus video tiek technine dalimi, tiek turiniu. Pritariu ne visoms idėjoms, tačiau klipas labai taikliai atskleidžia didžiosios tautos dalies požiūrį ir poziciją.

Share

5 Atsakymų/ai į “Šeštadienio nuorodos”

 1. Viltė parašė:

  Spa 02, 10 at 19:47

  Paskutinis klipas ypač geras ir teisingas – dabar tokių labai reikia. Su lietuvių kalbos paslaptimis ir aš susidūriau, skaitydama įvairius šaltinius – kolkas kaupiu medžiagą 🙂
  O apskritai pritariu: patys kalbėkime apie save pozityviai, tuomet ir atgims tautos orumas.. Kai galvosime ir kalbėsime pozityviai, tai ir jausimės ir elgsimės kitaip. Dabar gi man ausys linksta, kai lietuviai pačius save visokiais bjauriais apibūdinimais apipila.. ir taip lengvai.. tai nei protu, nei širdimi nesuvokiama.
  Nereikia žiūrėti toli, nors tai įkvėpia, pakanka pažiūrėti bent į senelių kartą – kokie garbingi buvo žmonės.. Yra kuo džiaugtis ir didžiuotis, tereikia liautis patiems save žeminti. Kaip ir kiekviena tauta, esame visumos dalis, ypatinga ir unikali, kaip ir visos kitos 🙂 .
  Ačiū, Povilai, kad pasidalinai, tikrai įspūdinga 🙂

 2. Mindaugas Šimkus parašė:

  Spa 02, 10 at 20:49

  Pakomentuosiu „Atsibuskite lietuviai”. Labai šaunus video. Bet per tą pozityvizmą šiek tiek pameluota. Istorija rodo, kad visgi neatlaikėm krikščioniškos Europos spaudimo, nes Mindaugas patapo popiežiaus vasalu (lietuviškai – tarnu), Lietuva buvo prievarta krikštijama. Krikščionybė dar giliau įleido šaknis po unijos su Lenkija. O ir dabar nemaža visuomenės dalis puoselėja krikščionybę, aiškindami, kad lietuviai tai krikščionys, o jei kas ne krikščionis, leidžiama suprasti arba kad jis amoralus arba kad nelietuvis arba abu… Liūdna. Bet aš visgi teigiamai nusiteikęs ir manau (tikiuosi), kad tokio nesusivokimo vis labiau mažės.

 3. Povilas Panavas parašė:

  Spa 03, 10 at 10:18

  Labas, Vilte 🙂 Būtent taip ir yra, kai pradedi klausytis kaip ant savęs pila šiukšles lietuviai, tai viduje iškart kyla pasipriešinimas tam žmogui. Negi jis negali elgtis kaip „normalus“? Juk jam tai tik blogą įtaką daro. Nesakau, kad reikia liaupsinti, žinoma, kas būtų gerai, bet bent liežuvį už dantų pasilaikyti, tai derėtų.
  Kita vertus, žmonės pasaulį matuoja pagal save, tad problema jau persikėlusi į žmogaus vidų, nes vieni kitiem per ilgai plovė smegenis.

  Sveikas, Mindaugai 😉 Manau, kad autorius tiesiog turėjo omeny, kad mes paskutiniai Europoj buvom apkrikštyti. Kas reiškia, kad ilgą laiką bei vieninteliai sugebėjom atsilaikyti.
  Apie tai, kad lietuvis tik krikščionis, dar neteko susidurti. Matyt, gyvenu liberalioj aplinkoj. Na, vien tai, kad sugebėjau išlikti nekrikštytas parodo, kaip teigiamai čia žiūrima į žmogaus pasirinkimus.

  Bet šita tema veda iškart prie kitos. Kaip moterims praplautos smegenys dėl vestuvių. Jau nuo mažų dienų pradedama apie jas ir sukneles ir t.t. Bei žinoma bažnyčią. Tai velniškai nervina.

  Be to, žmonės paprastai mąsto racionaliai, tačiau ten kur yra praplauta ar užslėpta problema, jie negali patys suvokti, kad jų elgesys yra iracionalus. O aiškinimai nepadeda, nes jų smegenys iškart persijungia į gynybą, kuri nukerta bet ką ir pateikia bet kokį atsakymą ar net pereina į puolimą.

  Būtent taip yra su krikščionybe.

 4. Mindaugas Šimkus parašė:

  Spa 12, 10 at 10:59

  Gera idėja 🙂 Ieškantiems mąstančios merginos sutaupytų daug laiko 🙂
  http://www.flickr.com/photos/daralinley/4128367098/lightbox/

 5. Povilas Panavas parašė:

  Spa 12, 10 at 18:55

  Smagūs marškinėliai. Garsiai nusijuokiau, dėkui Mindaugai 🙂


Palikite komentarą