Šalin technologijas, duokit kelią popieriui

Dažnam teko išgirsti, jog kompiuteriai visiškai išstums popierių, tačiau taip toli gražu nebus. Šįkart apie tai, kodėl geriausia darbų organizavimo priemonė yra paprasčiausias popierius ir rašiklis. Straipsnį parašyti įkvėpė įrašas „Kaip analoginiai ritualai gali stipriai padidinti efektyvumą“.

Išbandžiau daugybę skaitmeninių įrankių…

Tiek tokių, kurie gali sinchronizuoti duomenis, kad ir kur nukeliaučiau. Tiek tokių, kurie veikia tik vienoje vietoje. Esu programuotojas, tad natūraliai pirmą vietą turėčiau duoti kompiuterinėms programoms. Tačiau viskas yra priešingai. Kad ir kokią programą naudočiau, visada kyla noras užsirašyti, užbraukti užduotį ranka ar padaryti tai, ko programa tiesiog negali. Analogiškai greičiau, patogiau ir maloniau.

Skaitmeninė mano įrankių kolekcija

Šiuo metu naudoju RTM saugoti darbų (ir įdėjų) sąrašams, kuriuos reikia padaryti „kada nors“. Susitikimų ir įvykių saugojimui naudoju Google Calendorių, Outlook ir telefoną. Outlook reikalingas todėl, kad telefonas tiesiogiai su Google nesidalina duomenimis. O peržiūrėti mėnesio ar savaitės susitikimus kompiuteryje (Google) paprasčiau nei telefone.

Dabar jau turėjo iškilti klausimas, tai kur čia analogiški įrankiai?

Darbų organizavimas vyksta popieriuje

Sekmadienį susirašau visus darbus, kuriuos noriu nuveikti. Tada kiekvienos dienos rytą arba vakarą atsiverčiu Google kalendorių, pasižiūriu į susitikimus ar įvykius, kurie turi specifinę datą, bei apie kuriuos noriu gauti priminimą. T.y., tai tokie darbai, kurių pastumti neišeina, pvz., ėjimas pas daktarą, susitikimas su draugais ir pan. Taip pat į šią kategoriją patinka periodiškai pasikartojantys dalykai, pvz., gimtadieniai.

Šalia šių dalykų įrašau keletą darbų iš savaitės plano.

Popierių naudoju ne tik asmeniniams darbams. Nepaisant to, kad įmonėje turime vidinę darbų/klaidų/patobulinimų registravimo sistemą, tačiau darbus dirbu tik iš sąrašo esančio popieriaus lape, užpildyto mano ranka. Tačiau, jei reikia kažką prisiminti tam tikru laiku, drąsiai sukuriu elektroninį priminimą – deja, bet popierius šito negali.

Išvada: darbai be priskirtos datos ir idėjos saugomi kompiuterinėse laikmenose, kad kaskart neperrašinėti. Tai leidžia viską patogiai peržiūrėti, atlikti paiešką ir saugoti atskiruose sąrašuose pagal kategoriją, pvz., investicijos, blogas. Tuo tarpu konkretūs atliekami darbai visada būna surašomi ant popieriaus lapo.

Daug geriausių ir produktyviausių žmonių naudoja popierių

Taip, iš pažiūros jie daro kvailus dalykus. Tuos pat darbus perrašo iš vieno lapo į kitą, vietoj to, kad tiesiog nukopijuotų nepadarytus vakarykščius darbus į naują lapą, skirtą šiandienos darbams. Arba dar geriau – naudotųsi skaitmeniniu įrankiu, kuris tai atlieka automatiškai.

Darydami viską „neproduktyviai“, jie:

  • Geriau viską apgalvoja ir prioritezuoja.
  • Gauna naujų minčių.
  • Jaučia tiesioginį ryšį su darbais ir rezultatais.
  • Kaskart perrašydami tą pačią užduotį į naują lapą, gali apskritai jos atsisakyti, deleguoti arba galų gale padaryti. Nebaigtumo jausmas priverčia kažkokiu būdu ją pašalinti iš sąrašo.
  • Anot Brian Tracy, tikslų perrašymas padeda juos greičiau pasiekti, manau, kad tai vienodai veikia su darbų vykdymu.

Galų gale rezultatas toks, kad jie yra vieni efektyviausiai dirbančių, nors atlieka daug monotoniško perrašymo, kuris galėtų būti lengvai automatizuotas.

Popierius geriausias būdas užsirašinėti

Tai tiesiog dar vienas įrodymas, kad informacinės technologijos nėra visagalės ar patogiausios. Citata iš mano paties straipsnio: „Štai pažiūrėkime, kad ir populiaraus puslapio lifehacker.com straipsnį „Penki geriausi užrašų darymo įrankiai”. Anot skaitytojų antras geriausias būdas užsirašinėti yra tiesiog rašiklis ir popierius. To puslapio skaitytojai tikrai yra gerokai labiau apsišvietę ir produktyvesni nei vidutinis žmogus, tačiau vis tiek teigia, kad pati paprasčiausia priemonė yra pati geriausia“

Išvados

Tai primena situaciją, kai dalyko pasiekti tiesiogiai nėra įmanoma, bet per aplinkui tai pavyksta be problemų. Taigi, kartais lėčiau yra efektyviau, todėl ir greičiau.

Paisiimkime geriausius dalykus tiek iš skaitmeninio, tiek analoginio pasaulio.

Share
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Georgij

100% sutinku. Man pačiam daug patogiau naudotis po ranka gulinčiu rašikliu ir popieriaus lapu, tiesa, po tam tikro laiko jų susirenka labai daug 🙂

Rrraw

Man priešingai. Nežinau nieko geriau už google kalendorių. Jame susikūriau net kelis: vienas koliokviumams, kitas susitikimams ir pan. Viskas gražu, tvarkinga ir išsiskiria spalvomis, todėl užtenka tik užmesti akį. O užduotys paspaudus, deja išsibraukia ir užsideda varnelė. Vien dėl to norisi vykdyti darbus, kad būtų galima uždėti varnelę. Ypač gerai, kai esi linkus į perfekcionizmą ir nori, kad net užrašai ir tokios smulkmenos atrodytų tvarkingai ir gražiai. Tušinukas ir popierius kartais tik dar daugiau įneša chaoso.

Viltė

Puikus priminimas, Povilai 🙂 . Ir visiškai pritariu staipsnio pabaigai: galima sakyti, lygiaverčiai dalykai ir naudotis jais reikia pagal situaciją. Bet.. rašymas turi savotišką magiją ir didesnį ryšį su smegenimis – neveltui įvairiose metodikose tikslus primygtinai prašo „sutvirtinti” užrašymu ranka ant popieriaus.
Todėl nesinorėtų, kad žmonės nustotų rašyti ir pavirstų „klavišiniais” 🙂 .
Čia kaip panašiai kadais diskutavo, kad neliks poreikio popierinėms knygoms.. o liko, ir dar didėja tas poreikis. Todėl pritariu protingai seno ir naujo sintezei, be kraštutinumų 🙂

Viltė

Neprisimenu kur, bet skaičiau apie tai – jei būčiau žinojus, kad reikės pagrįsti, užsirašyčiau 😉
Žmonės skaito įvairias knygas – ir elektronines, ir popierines (ir aš)- ir tai puiku. O kaip bus toliau, pamatysime 🙂 .

Rrraw

Neturiu sumanaus telefono, todėl paprasčiausiai nusifotografuoju tą dieną. Be to, tenka daug praleisti laiko netoli kompiuterio, todėl jei atsiranda pakeitimų, tai darau į google kalendorių ir nusifotografuoju naują, pakeistą planą, taigi, aš esu tas sinchronizatorius. Jei esu toli nuo kompiuterio, tai tik atsidarau nuotrauką telefone ir pasižiūriu. Skamba gal kiek sudėtingai, bet procese viskas daug lengviau, nei turint popierinį kalendorių.
Nes šiame, vis besikeičiančiame pasauly neįmanoma tiksliai suplanuoti ir tikėtis, kad viskas bus būtent taip, kaip planuota. (Kas mane išties erzina.) Planuoju pagal eilės tvarką, ką pirmą turėsiu padaryti, ką po to ir t.t, tačiau kažkam pasikeitus, popieriniame kalendoriuje sunku pakeisti vietomis darbus, kažką tenka braukti, kažką naujo įterpti. Pasidaro sunku susigaudyti, todėl tenka perrašinėti, jei kažkas vėl pasikeičia, tai vėl redaguoti, vėl perrašinėti… (juk tenka kartais planuoti, ne dieną į priekį, o savaitę, mėnesį…)El. kalendoriuje, užtenka pakeisti numeriuką ir viskas gražiai sugula į vietą. Dar vienas pastebėjimas, jog daug lengviau skaityti spausdintą šriftą, nei rašytinį.
Taip pat nesutinku, jog darbų perrašinėjimas padeda įsiminti, bent jau man. Žinoma, yra žmonių, kurie taip įsimena, tačiau informacija taip įgaunama trumpam ir paviršutiniškai. Tačiau dažnai perrašymas būna nesuvokiant konkrečios rašymo esmės ir parašius atsiranda palengvėjimas, jog „užsirašiau”, todėl nebereikia galvoti, kas dažnai tampa neįvykdytu darbu. Visada sakau, jog reikia rytdienos planą pakartoti eilės tvarka, kelis kartus galvoje, taip realiai suvokiant ką reikės nuveikti. Kaip ir su tuo visu pozityviu mąstymu. Jei tik užrašysi, nieko neatsitiks. Visa tai reikia realizuoti galvoje.

mobtechpd

Na dabar jau 2016 m. ir technologijos dar labiau pažengusios ir yra mobiliųjų programėlių, kuriose galima rašyti ranka pirštu arba lietimo pieštuku. Visai neblogai turėti kokių 6 colių išmanųjį telefoną, kuris visad po ranka ir net kompą atstoja

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x