Knyga. Pinigų medis – Julita Varanauskienė

Kas tai per knyga? Ant viršelio parašyta: „<..> originali lietuvių autorės knyga apie asmeninių lėšų valdymą. Finansinis romanas, ko gero, taip tiksliausiai būtų galima apibūdinti žanrą, itin populiarų užsienio šalyse, tačiau pas mus dar menkai pažįstamą.“ Manau, kad tai labai tiksliai apibūdina šį kūrinį. Paprasti pinigų principai, kaip taupymas, investavimas, išlaidų žurnalo vedimas paslėpti po kasdienišku gyvenimu. Yra ko pasimokyti. Be to, iškart pamatysite, kokias klaidas turbūt padarytumėte patys, bandydami juos taikyti. Tad jums suteikiama galimybė mokytis ne iš savo, bet iš kitų klaidų.

Bendras įspūdis: siužetas pakankamai paprastas, tačiau ne per daug nuobodus. Viskas nėra skirta tik tam, kad būtų atskleisti pinigų turėjimo dėsniai. Sakyčiau idealus šio žanro tikslui.

Jaučiasi moters prisilietimas prie teksto ir aprašomų veikėjų mąstymo – daugumą jų moterys, o vyrai matomi per jų prizmę. Įdomu.

Privalumai:

 • paprasta, bet ne nuobodi – puikus būdas perteikti pinigų turėjimo principus;
 • maža kaina – mokėjau 5 litus. Manau, kad jos turinys tikrai tiek vertas.

Trūkumai:

 • nėra.

Nuosprendis:

Ji puiki, atlieka savo žanro vaidmenį, tačiau iki maksimalaus įvertinimo reikia kažkuo išsiskirti, būti ypatingu, todėl vertinu stipriu devynetu.

P.S. egzistuoja jai dedikuota svetainė www.finansuromanas.lt

P.S.S. regis įprasta kaina 14 lt.

Galutinis vertinimas 9.

Share

3 Atsakymų/ai į “Knyga. Pinigų medis – Julita Varanauskienė”

 1. dark parašė:

  Bal 26, 11 at 18:13

  >> maža kaina – mokėjau 5 litus. Manau, kad jos turinys tikrai tiek vertas.

  Įdomu kiek popierius vertas 😀 😀

 2. pasaka parašė:

  Geg 02, 11 at 09:37

  Tai tikrai knyga, verta dėmesio. Perskaičius – ne tik pinigus, bet ir daiktus, gėles ėmiau dėlioti kitaip. Ši nesudėtinga knyga labai pakeičia požiūrį.

  Dar tokia pastaba dėk kainos: dabar kainuoja 5 Lt, nes jau praėjo didysis bumas, knygynai turbūt nori apsivalyti. Ankščiau knygų mugės metu pirkau už 10 Lt.

 3. Povilas Panavas parašė:

  Geg 02, 11 at 13:38

  Labas, Pasaka 🙂 Dabar prisiminiau – pirkau per 70% nuolaidų bumą. Tai ten buvo 14 litų etiketė ir tušinuku užbraukta, o tada kita etiketė, kurioj jau 5 litai. Nežinau, kiek čia tiesos, bet tuomet viskas krenta į savo vietas, per mugę būna pigiau – 10lt, knygyne – 14lt, o va per išpardavimą – 5lt 😉


Palikite komentarą