Turto alokacija (portfelio diversifikacija 2017-07-01)

Didėjant portfeliui darosi vis svarbiau jį tinkamai diversifikuoti. Žemiau pateikiu mano asmeninį pasirinkimą.

Tikslas

Akcijų alokacija pagal turto klases 2017-07-01

Akcijų alokacija pagal turto klases tikslas lentelė 2017-07-01

Verta paminėti, kad investuoju per RateSetter į sekciją „Rolling“. Tokiu būdu, kiekviena mano investicija grįžta su palūkanomis kas mėnesį atgal, t.y., nėra pinigų užrakinimo ilgam laikotarpiui.

Taip pat, „morališkai“ pasiryžimo pritrūkę atsikratyti Aprangos ir Vilniaus baldų akcijų, plane joms skirta nulis.

REIT – tai iš esmės investavimas į nekilnojamąjį turtą nuomai ir pardavimui. Mokami dividendai pagal tai, ką įmonės uždirba. Čia panašiai kaip nusipirkti butą nuomai, tik visos problemos ant kitų pečių bei yra diversifikacija.

Taigi, mano portfelis bus 85% akcijos bei 15% saugesni variantai kaip obligacijos, pinigai ir p2p lending (šneku tik apie savo situaciją, o ne bendrai).

Dabartinė situacija

Ši lentelė parodo, kokia yra tikra alokacija dabar bei, ką reikia pakeisti.

Akcijų alokacija pagal turto klases faktas 2017-07-01

Akivaizdu, kad per daug mėgstu pirkti pasaulio indeksą. Kol nepadarai analizės, tai nepastebi, kad, jau perlipai gerokai reikalingą kiekį.

Share

8 Atsakymų/ai į “Turto alokacija (portfelio diversifikacija 2017-07-01)”

 1. P2035 parašė:

  Lie 12, 17 at 19:40

  Sveika, džiugu matyti žmogų kuris tuoj tuoj dar labaj jauname amžiuje pasieks finansinę nepriklausomybę. Kuo didžiausios sėkmės. Man asmeniškai labiausiai rizikingai atrodo tas P2P skolinimas. Nepamiršk, kad skolini žmonėms kurie negali pasiskolinti banke tai rizikas yra labai didelė nepaisant to ką piešia tos P2P platformos 😉 Principe tas P2P yra naujas ekonomikos perkaitinimo instrumentas, nes per jį paskolas gauna žmonės, kurie jų iš principo neturėtų gauti, o tai tiesus kelias į perkaitimą 🙂

 2. Povilas Panavas parašė:

  Lie 13, 17 at 21:24

  Labas 🙂

  pritariu, todėl nuolat priduriu apie išskirtinumą mano pasirinktos platformos.

  Pinigai užrakinami tik mėnesiui. Juolab, tavo pinigai paskolinti skirtingu laiku, tai, realiai prasidėjus krizei, nebūtų maksimalaus laikotarpio – mėnesio. Tad spėčiau nesunkiai ištraukti pinigus.

  Kita vertus, turiu unikalią bėdą, kad laikyti pinigais svarus blogas biznis, kai jie vis nuvertėja 🙁

  Iš esmės, p2p man kaip cash. Bet tokiu atveju, kiek daugokai gaunasi – 10%.

 3. P2035 parašė:

  Lie 14, 17 at 08:10

  Oi ne jei prasidetu krize kaip 2008 garantuoju kad negaletum issimt pinigu jau ta pacia diena, nes visi subegtu ta daryti 😉 čia kaip bankas tik nereguliuojamas ir daug rizikingesnis. Aisku iš graža dėl to atitinkama.

 4. Povilas Panavas parašė:

  Lie 14, 17 at 11:20

  Bet tai čia nėra bankas. Negali nueiti ir išsiimti indėlio.

  Man visad buvo keista, kai atsirado internetiniai indėliai, kai bet kada gali nutraukti. Tokiu atveju, bankas nežino, kiek turi pinigų.

  Tai pat, tavo pinigai paprastoje sąskaitoje turėtų būti užblokuoti, ir negalima įprastam banko skolinimui (priešingai nei yra dabar).

  Pinigai turėtų būti užrakinti iki tol, kol baigsis laikotarpis. Visos problemos iškart baigtųsi. Nes bankui būtų beveik neįmanoma susidurti du bėda, kad nėra pinigų, nes pinigai būtų. O tie, kurie nebūtų, žmonės negalėtų jų reikalauti, nes sutarties laikas nepasibaigęs.

  Taip būtent ir įsivaizduoji, kad nutiktų su RateSetter. Čia juk ne bankas, yra sutartys. Nėra būdo atsiimti anksčiau nei terminas.

 5. Indre parašė:

  Lie 23, 17 at 19:33

  Labas,
  Seku tavo blogą jau kurį laiką ir tavo nuoseklumas mane įkvepia. Būtų įdomu paskaityti ar susiduri su kokiais sunkumais pasirinkęs šitokį „frugal lifestyle”, pavyzdžiui, izoliacija nuo aplinkinių, kurie nori daugiau vartoti, ir panašiai..

 6. Povilas Panavas parašė:

  Lie 24, 17 at 20:35

  Labas, Indre,

  ir taip, ir ne.

  Mečiau vartoti alkoholį prieš beveik 9 metus. Tikrai pajutau tai, apie ką klausi. Bet tikrasis klausimas, ar buvo verta būti labiau izoliuotam, leisti suprastėti draugystėm? Tikrai taip.

  Su frugal lifestyle yra taip, kad kuo labiau apsivalai savo gyvenime nuo materialių dalykų, tuo laimingesnis patampi. Paradoksas, bet taip yra.

  Plius su amžium bręsti, tobulėji. Dingsta ir menkiausias noras pasipuikuoti prieš kitas mašina, ar kitais dalykais.

  Kai supranti, kas daro laimingą, bei kas yra tavo prioritetas (finansinė laisvė), pradedi suprasti, kad ne tu aukojiesi, bet visi kiti aukoja savo gyvenime tam, kad amžinai lenktų nugarą ir dirbtų kažkam.

  Bet šnekant apie konkrečius dalykus, tai jei žmonės kur nors eina, tai visų pirma aš negersiu, tai iš to daug susitaupys. Antra, galiu pasirinkti pigesnį variantą iš menu (juk vis tiek viskas paskui tulike lieka).

  Jei kažkokios pramogos organizuojamos, tai pasirašysiu tada, jei bus kaina gera, pvz., akcija. Ir renkuosi eiti ne savaitgalį, kad pigiau būtų ir pan.

  Esmė, kad tiesiog reikia protingiau viską suplanuoti/apgalvoti ir problemos nebelieka.

  Kaip ir visur gyvenime, tik sūris pelėkautuose dykai. Gera žinia ta, kad kai tampa tavo įpročiais, tu apie tai nė negalvoji, tai tiesiog automatika ir nereikalauja pastangų.

  O galiausiai, galima turėti mažą sumą biudžete su kategorija „ištaškyti pinigus”.

 7. Rokas parašė:

  Rgp 15, 17 at 15:36

  Sveiki, galbut gali placiau pakomentuoti, kodel pasirinkta butent tokia diversifikacija – labiausiai domina Developed europe ir Emerging index pasirinkimas (po 15 proc.)?

 8. Povilas Panavas parašė:

  Rgp 15, 17 at 19:54

  Labas, Rokai,

  o koks santykis tavo nuomone turėtų būti ir kodėl? Kitu atveju sunku kažką pakomentuoti.

  Pagal statistiką nei USA, nei Europe, nei Emerging markets nėra pranašesnis vienas už kitus. Kas geriau pasirodo nuolat kinta, todėl norisi visose pozicijose turėti uždektikai, kad visad išloščiau vidutiniškai iš visų pozicijų vietoj to, kad sudėčiau visus kiaušinius į vieną krepšį.

  Mano tikslas kuo paprastesnis portfelis, pvz., https://theescapeartist.me/2015/07/28/the-simplicity-portfolio/ Tik Europa man subjektyviai atrodo silpna, tai sumažinau jos dalį nuo 25%.


Palikite komentarą