Šeštadienio nuorodos

Alkoholio atsikratymas ir žalia

Štai nuoroda, kurioje pasirinktas kitoks kovos su narkotikais būdas nei nesenas mano įrašas – įrodyti, kad būdami blaivininkai gaunate, o ne prarandate. Be to, pasakojama remiantis pagiringa praeitimi – „Apsisprendimui palengvinti“. Ačiū už nuorodą grumlinui.

Be to, dar į rankas pateko puikus straipsnis, kuriame, remiantis mokslininkų tyrinėjimais, sulaužomas mitas – jog, „Mažos alkoholio dozės nekenkia“.

Smagumėlis

Nepaisant to, kad įrašas jau senokas, tačiau peržiūrėjau jį visai neseniai. Įspūdingos „Tracy Lee Stum iliuzijos ant asfalto“. Gražumėlis 🙂

Share

5 Atsakymų/ai į “Šeštadienio nuorodos”

 1. NePo parašė:

  Rgs 12, 10 at 11:58

  Visai nesenai mokslininkai paskelbė naują tyrimą, kuriame sako, jog žmonės, kurie negeria gyvena trumpiausiai 🙂 Tie, kurie geria po nedaug gyvena ilgiausiai. O beviltiški alkoholikai sugeba išgyventi ilgiau už tuos, kurie negeria 🙂

 2. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 13, 10 at 11:00

  Teko girdėti apie tokį. Na, kad beviltiški alkoholikai gyvena ilgiau, tai čia gal tikrai klaida įsivėlė. Nes kiek pažįstu tokių, tai pastoviai visokios ligos kamuoja, ypač, kai gerai užgeria. Abejoju, kad ilgai tveria.

  Taip pat, įdomu ar teisingai koreliaciją nustatė tarp mažo alkoholio vartojimo ir gyvenimo ilgiau. Pvz., galimas tyrimas, ar baltaodžiai uždirba daugiau? Atsakymas: taip. Bet ar jie daugiau uždirba dėl to, kad yra baltaodžiai, ar todėl, kad susiklostę tam tikri visuomenės įsitikinimai. Bei, kad dauguma juodaodžių mėgaujasi gyvenimu iš pašalpų ir net neieško darbo. T.y, visiškai skirtingas auklėjimas ir požiūris į darbą. Taigi, realiai didesnį uždarbį lemia ne odos spalva, bet auklėjimas, visuomenės požiūris ir t.t.

 3. tinginius parašė:

  Rgs 13, 10 at 23:04

  Na vat paadvokatausiu alkoholikų pusę. Na gerai gerai ne alkoholikų, tik truputį išgeriančių…

  Alkoholis gali padėti pareguliuoti spaudimą, gal ir ne pats tinkamiausias vaistas, bet vis tik gali. Pavyzdžiui netgi pridavus kraujo vieną kartą daktarė prasitarė, kad galima išgerti truputėlį raudono vyno. Grynai spaudimui susitvarkyti.

  Ir čia tik vienas pavyzdys kurį žinau aš, informatikas. Tikrai netikiu, kad nėra daugiau. Aš nesakau, kad dabar pulkit visi ir gerkit, bet nemanau, kad reikia linki ir į kitą kraštutinumą.

  P.S. Esu dažniau negeriantis negu geriantis. Man nėra problemų negerti nei lašo kelis mėnesius, bet tik saku nepulkim į kraštutinumus – jie nepriveda prie nieko gero.

 4. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 14, 10 at 12:25

  Sveikas, tinginiau 🙂

  Sutinku dėl minimo teigiamo efekto bei, kad paprastai dideli kraštutinumai priveda prie blogų pasekmių.

  Tačiau alkoholio duodamą naudą visada reikia lyginti su daroma žala. Galbūt yra kitų paprastų būdų pasiekti tą patį, kartu nenuodijant savęs? Pvz., dažnai minimas teigiamas mažo vyno kiekis. Tokį pat poveikį duoda vynuogių sultys. Tik manau, kad spaudimo jos nekeičia.

  Ačiū už komentarą 😉

 5. paskolos parašė:

  Rgs 15, 10 at 22:37

  Niekada nezadu atsisakyt alkoholio ir jo padariniu.


Palikite komentarą