Asmenybių tipai, IQ koeficientas, horoskopai ir visa kita

Skaičiau straipsnį „Svajonių darbas arba veikla pagal asmenybės prigimtį“, nusprendžiau padaryti kelis asmenybės testus. Rezultatai maloniai nudžiugino. O tuomet supratau, kad tai labai primena zodiako ženklų aprašymus…

Horoskopai, vardo bei gimimo datos įtaka, rytų astrologija ir t.t.

Tema „Ar tikite horoskopais?“ nuolat sutinkama gyvenime. Nesugebu prisiminti dienos, kad būčiau kada pasakęs, jog jais tikiu. Tačiau skaitydavau dvylikos ženklų apibūdinimus su malonumu. Darydavau tai tyčia, tuomet, kai pristigdavau motyvacijos. Kas geriau gali pakelti nuotaiką nei daugybė komplimentų vienoje krūvoje, kai daugelį iš jų atpažįsti savyje?

Visai kitas klausimas, ar jie taip parašyti, kad visiems tinka, ar iš tiesų žvaigždės kažką lemia. Juk mėnulis labai įtakoja vandenį, tuo tarpu ir žmonių elgesį bei miegą, nes pastarieji daugiausia sudaryti iš vandens. Todėl galbūt ir žvaigždės gali turėti įtakos. Man priimtiniau manyti, jog valdau padėtį, užuot tai perdavus išorinėms jėgoms. Todėl mano pasaulio suvokimo paradigmoje žvaigždės neturi įtakos.

Taigi, tai dar vienas būdas pakrauti baterijas.

Asmenybių tipai

Tai moksliškai pagrįsti faktai, besiremiantys ilgalaikiais tyrimais ir stebėjimais. Todėl tai kur kas korektiškesnis žmogaus apibūdinimas. Bent jau teoriškai 😉

Įdomu tai, kad žmogus skaitydamas apie save, tam tikrus dalykus laikys privalumais. Tuo tarpu kitas žmogus, bent kai kuriuos jų surašytų į trūkumų skiltį.

Trumpai tariant, rezultatas panašus kaip ir horoskopų atveju – asmuo paskaitęs apie save, gauna žybsnį, o galbūt ir visą pliūpsnį, motyvacijos.

Be to, tai tikra informacija, todėl būdas pažinti save. Būtent tokia idėją rėmėsi įrašo pradžioje paminėtas Sauliaus straipsnis. Pridurti galiu tik tai, kad mano dirbamas darbas iš tiesų yra tarp man rekomenduojamų.

Gali būti nemalonu, bet trūkumų skiltis taip pat svarbi. Juk „ant savęs“ nesimato, o kiti viską lengvai pastebi. Todėl tai puiki proga pažinti kitą medalio pusę.

Verslas, verslas ir dar kartą verslas

Turbūt pastebėjote, kad visi šie dalykėliai puikiai pritaikomi versle? Norite pamatyti savo zodiako ženklo apibūdinimą? Išsiųsk sms žinutę už 2 litus. Norite savaitinio horoskopo? Išsiųskite 10 litų.

Manau esmė aiški, kur yra noras parduoti, ten bus ir noras padaryti taip, kad klientas grįžtų dar ir dar kartą. Todėl apie kokią tiesą galima kalbėti?..

Esu linkęs manyti, kad situacija su asmenybių tipais yra kitokia dėl dviejų priežasčių: pirma, žmonės ieškantys horoskopų labiau pasiduoda įtakai ir lengviau paveikiami. Antra, besidomintieji savo asmenybe siekia tikros informacijos, o ne prognozių. Todėl aprašo abstraktumas tampa trūkumu, o tikslumas privalumu.

Asmenybės testų nuorodos

Šios nuorodos paimtos iš Sauliaus straipsnio: čia, čia, čia ir čia. Paskutinė anglų kalba. Atlikau visus. Kaskart gavau tą patį rezultatą bei pastebėjau, kad žmonės vieni kitus kopijuota nė nepalikdami nuorodos į originalų šaltinį.

Siūlau atlikti, jei ne dėl informacijos, kurią gausite, tai dėl smagumo ir motyvacijos, kurią suteiks rezultatas.

O čia galite atlikti IQ testą, irgi malonumas. Padėka Sauliui 🙂

Pabaiga

Pagrindinė mintis yra ta, kad aukščiau minėti dalykai yra ir pramoga, ir žinių šaltiniai. Tiesiog puiku gauti abu dalykus iškart, todėl dar kartelį siūlau atlikti testus ir smagiai bei informatyviai praleisti laiką.

Teko pastebėti, kad skaitydami žmonės nori ne tik informacijos, bet ir autoriaus asmeninės patirties bei žinių apdorojimo. Todėl štai nuoroda į mano asmenybės tipą INTJ.

Share

18 Atsakymų/ai į “Asmenybių tipai, IQ koeficientas, horoskopai ir visa kita”

 1. Darius Damalakas parašė:

  Rgs 09, 10 at 10:48

  Aš ENTP.

  O kas tu?

 2. Mindaugas Šimkus parašė:

  Rgs 09, 10 at 11:48

  Sveikas, bendratipi 😉

  INTJ !! INTJ !! (čia atseit skanduotė) 😀

  Teisingai pastebėta ten, kad kiekvieno tipo žmogui jo tipo privalumai atrodo privalumais, o trūkumus jis irgi nori laikyti privalumais arba visai jų nepastebėt…
  Bet per laiką, iš praktinės patirties supratau, kad tie trūkumai tikrai yra trūkumai, o kai tai supranti – nėra neįveikiamų trūkumų, ydų, charakterio bruožų, kurių neitų atsikratyt ar perdirbti savo naudai 🙂

 3. Sportlich parašė:

  Rgs 09, 10 at 15:18

  Įdomu, parašyta, kad INTJ vienas iš rečiausių tipų, tačiau jau sutikau labai daug tokių žmonių. Keista…

  P.S Aš irgi INTJ.

 4. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 09, 10 at 15:26

  Labas, Dariau 🙂 Pačioje straipsnio pabaigoje palikau nuorodą į mano tipo aprašymą (INTJ). Paskaičiau tavąjį aprašymą, tai ne dėl visko pritarčiau. Turbūt todėl, kad daugiausia teko bendrauti darbinėje aplinkoje 😉 Pagal tipų suderinamumus, tai turėtumėm gerai sutarti.

  Sveikas, Mindaugai 🙂 INTJ valdo, tuoj įjungsim savo aroganciją 😀 😀 😀 Visiškai sutinku, kad jei pradedi žvelgti į charakterio bruožą kaip trūkumą, tuomet gali tai pataisyti.

 5. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 09, 10 at 15:29

  Labas, Sportlich 🙂 Jau esam tryse. Manau, kad tiesiog tokio tipo žmonės mėgsta panašiai elgtis ir panašius dalykus. Pvz., užsiimti ir skaityti apie asmeninį tobulėjimą.

  Be to, paskaičiavau, kad jei visi lygiai pasiskirstytų, tai būtų po 6,25%. Tad 2% pakankamai daug, ypač jei dar suapvalino nuo kokių 2,4 😉

 6. Tautvydas parašė:

  Rgs 09, 10 at 22:44

  Maniškis ENTJ. Na, bet gal paliksiu tai įvertint ir Povilui ar kitiems mane pažįstantiems. Nes nors nemažai kas lyg ir tinka, bet pats teksto stilius vis tiek kažkaip man primena horoskopinio rezultato stilių 🙂 Na, bet gal čia dėl to, kad norint parašyt didelį tekstą,o ne tik kelis sakinius kitaip ir nelabai įmanoma.

 7. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 10, 10 at 14:16

  Sveikas, Tautvydai 🙂 Na, manyčiau, kad tik kokie 65% tau tinka. Gal keistos nuotaikos būdamas pildei?

 8. Tautvydas parašė:

  Rgs 11, 10 at 23:10

  Su nuotaika atrodo viskas tvarkoje tuo metu buvo 🙂 Na, bet ten gal kelis klausimus truputi kitaip atsakius ir artimesnis rezultatas gautųsi… Tad kai atsiras daugiau laiko, pabandysiu paeksperimentuot, o ne tik sąžiningai atsakyt 🙂

 9. NePo parašė:

  Rgs 12, 10 at 11:55

  Mano tipas yra ESTJ, ESTP, ISTJ, ENTJ, INTJ
  Rezultatas priklauso nuo puslapio kuriame buvo atliktas testas ir mano nuotaikos 😀
  Gal kas žino daugiau puslapių? Man dar nepavyko gauti visų įmanomų kombinacijų 😀

 10. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 13, 10 at 10:54

  Labas, Nepo 🙂 Turbūt esi asmenybė, kuri sunkiai patenka į vieno tipo rėmus 😉 Bet iš penkių bandymų matosi, kad TJ savybės beveik visad nustatomos. O kitos priklauso nuo nuotaikos, kaip, kad pats sakai.

 11. neron_as parašė:

  Spa 10, 10 at 23:53

  Sveiki.Atlikau taipogi visus Čia,čia,čia ir čia.Gavau skirtingus rezultatus.ENTP,ESTP,INFP ir ENFP.Pagal vidurkįaš gavausi ENTP ir ENFP.Pagal aprašymus labiau panašus į ENTP.Taigi nesuprantu kas aš per vienas.Na o atklydau naršydamas ir ieškodamas kuo gi man gyvenime užsiimti. Nes man jau 34, bet dar konkrečiai nesuprantu ko gyvenime noriu.Norisi pastovumo.Jai kas turit kokių nuorodų, vertų dėmesio, tai įmeskit.Ačiū

 12. Povilas Panavas parašė:

  Spa 11, 10 at 19:23

  Sveikas atvykęs, neron_ai 🙂 Turbūt esi mišri asmenybė, todėl sunku tiksliai priskirti kažkuriai vienai kategorijai. Tačiau akivaizdžiai dominuoja E N ir P raidės. Todėl tikėtina, kad tavo minimas ENTP geriausiai tave apibūdina, kaip, kad rašai.

  Ką vadini pastovumu? Bei ką vadini gyvenimo norais?

 13. Gerda parašė:

  Gru 17, 10 at 18:06

  Sveikas,

  Šaunus straipsnis. Tiesą sakant labiausiai patiko dėl to kad atitinka mano požiūri ( čia turpbut pasireiškia INTJ noras visada buti teisiais) apie horoskopus ir asmenybes tipu teorijas, nes aš juos skaitau tikslingai, kad save motyvuociau.

  O tiem kurie, kurie negali nusistatyti tikslaus tipo, galėčiau rekomenduoti pasiskaitinėti socionikos forumą (http://forum.socionika.lt/), kur yra daugybe žmoniu besidominčių socionikair asmenybių tipų teorijomis ir galinčių tiksliai nustatyti jūsų tipa.

 14. Povilas Panavas parašė:

  Gru 26, 10 at 12:23

  Labas, Gera 🙂 Taip taip INTJ geriausias tipas 😉 😀 😀

  Greitai perbėgau nuorodos informaciją – įdomu 🙂 Dėkui už nuorodą 🙂

 15. Vile parašė:

  Vas 24, 11 at 22:30

  Ech jūs, geriausi… 😀

 16. Ignas parašė:

  Lie 08, 11 at 17:55

  Mano ISTJ tipas 🙂

 17. Daniella parašė:

  Gru 23, 11 at 18:22

  Sveiki, norejau paklausti del iq testu. Gal zinote ir kitu svetainiu?

 18. Povilas Panavas parašė:

  Gru 24, 11 at 00:54

  Labas, Daniella 😉 Asmeniškai niekad neieškojau, bet yra į akis užklydę daug kartų įvairios reklamos, kurios siūlydavo mokamai nustatyti iq. Galbūt kiti skaitytojai ką nors patars.


Palikite komentarą