* You are viewing the archive for 2012

Pomidorų technika (Pomodoro)

Pomodoro laikmatisPro akis retkarčiais praslysdavo, kad egzistuoja kažkokia Pomodoro technika. Vieną dieną nusprendžiau ją išbandyti, tad dabar papasakosiu, kas tai per daiktas ir su kuo valgomas.

Kas yra pomodoro technika

Legenda byloja, kad Francesco Cirillo universitete prastai sekėsi susikaupti ir produktyviai atlikti užduotis. Todėl vieną desperatišką dieną, jis metė sau iššūkį – 10 minučių skirti mokymuisi ir niekam daugiau.

Žinoma, tam reikėjo kažkokio laikmačio, kuris pasirodė esąs pomidoro formos. Iš čia ir kilo pavadinimas. Pirmą sykį jam nepavyko išlaikyti susitelkimo ties mokymusi, bet vėliau tai ištobulino ir išpopuliarino.

Taigi, pagrindinis principas yra išlaikyti dėmesį ties viena užduotimi 25 minutes. Po jų daryti 5 minučių pauzes. Po tokių keturių ciklų, atlikti 15 minučių pertrauką. Viskas skamba labai paprastai, nes taip ir yra. Tačiau sklandžiai tai vykdyti pirmus kartus labai sudėtinga.

Esminiai pomodoro technikos principai

Turimi darbai įvertinami Pomodorais. Vienas toks vienetas lygus 25 minutėm darbo ir 5 minučių pertraukai. Taigi, raporto, kuris trunka 2 valandas, planuojama atlikimo trukmė yra 4 pomodorai.

Kitas principas, kad prieš vykdant pomodorą, iš anksto nusakai, ką būtent tuo metu darysi ir iš paskutiniųjų stengiesi daryti būtent tą vienintelį dalyką. Jei kažkas tave pertraukia, vadinasi, pomodoras neįvyko ir reikia paleisti laikmatį iš naujo, kai bus susitvarkyta su pertraukimu.

Čia buvo trumpoji technikos versija, detaliau galima susipažinti „tėvyniniam“ Pomodoro puslapyje: http://www.pomodorotechnique.com/ arba skaitant tiesiai iš Pomodoro technikos pdf failiuko.

Praktinis Pomodoro panaudojimas dirbant

Pirmiausia mums reikia laikmačio. Tam naudoju Tomighty. Štai kaip jis atrodo:

Programėlė leidžia nusistatyti kokio ilgio intervalai skiriami trumpajai/ilgajai pertraukai ir, žinoma, pačiam pomodoro intervalui.

Tai pati patogiausia programėlė iš visų, kiek teko išmėginti, o teko daugybę. Deja, ir ši turi vieną trūkumą – nesuprantu, kaip tokia paprasta programėlė gali pareikalauti daug kompiuterio resursų tam tikrais momentais – pvz., per pirmą intervalo paleidimą, kompiuteryje ši programėlė užšąla porai ar net daugiau sekundžių. Tačiau geresnio įrankio neradau, matyt, teks susiprogramuoti 🙂

Ką domina įvairovė, tai pamėginkite pagooglinti: daugybė įskiepių įvairioms naršyklėms; tam dedikuotų internetinių svetainių, kurios laiką skaičiuoja tiesiog internetiniame puslapyje; mobiliųjų aplikacijų ir t.t. Ši technika labai populiari.

Pomodoro padidina produktyvumą, nes sumažėja multitaskingas (kai peršokama nuo vieno darbo prie kito). Kaip minėjau, kai paleidi pomodorą, tai turi prisiversti save daryti tik vieną vienintelį dalyką. Visi kiti darbai, kaip sms skaitymas bei atrašymas, pašto tikrinimas ir t.t. atliekami pertraukos metu.

Kadangi esu programuotojas, tai dažnai duodu kompiuteriui darbo, kurį jis vykdo kelias ar net keliolika minučių. Tuo metu natūraliai kyla noras arba imtis kito darbo, arba pabimbinėti. Nuoširdžiai laikantis šios metodikos principų, iškart toptelėjo, kad dažniausiai galiu toliau dirbti prie tos pačios užduoties (anksčiau šokdavau prie naujos). Greitai mintimis perbėgu, kas manęs laukia po to, kai kompiuteris atliks savo darbą ir dažniausiai randu, ką dar galiu padaryti dabar – tokiu būdu sumažėja užduočių kaitaliojimas ir padidėja produktyvumas dėl tolimesnių veiksmų numatymo.

Kita nauda, kurią atneša ši technika tai pertraukos. Per pertraukas reikia stengtis nuoširdžiai ilsėtis: padaryti atsispaudimų, pažiūrėti į tolį, atsistoti nuo kėdės bei prajudinti kojas ir pan. Kai įsisuki į tą užimtumo karuselę, dažnai užsimiršti, o šitas laikrodukas primena ne tik, kad turi dirbti, bet ir ilsėtis. Tada į dienos pabaigą būni šviežesnis ir daugiau padaręs.

Noriu pabrėžti, kad naudoju tai ne kasdien. Naudingiausia naudoti tada, kai reikia atlikti daugybę darbų vienu metu, kai daug vidinių ar išorinių pertraukimų. Tiesiog siūlau išbandyti keletą dienų ir patys pajusite, kada jums tai padeda, o kada galima ir be to apsieiti.

Apibendrinimas

Pomodoro technikos naudojimo privalumai:

  • Didesnė koncentracija ties vienu darbu;
  • Mažesnis užduočių keitimas (angl. multitasking);
  • Mažiau darbo pertraukimų iš išorės (stengiantis naudoti šią techniką, sugebėsite daugiau ar mažiau įtakoti aplinką, priversti ją jus rečiau trukdyti);
  • Mažiau darbo pertraukimų iš vidaus (patys savaime stengsitės per pomodoro netikrinti pašto, neskaityti sms bei neatrašinėti į jas ir t.t.);
  • Geresnį poilsį, didesnį šviežumą, sveikesnį kūną dėl nuolatinių darbo pertraukėlių;
  • Iš visų aukščiau išvardintų punktų gauname didesnį produktyvumą.

Išvardinti tik tie privalumai, kurie gaunami naudojant pristatytą sutrumpintą visos technikos variantą. Išsamų technikos naudojimo aprašymą rasite čia.

Share

Kelionė automobiliu Latvija, Estija (Riga, Saulkrasti, Muhu ir Saaremaa salos, Talinas)

Prieš kelionę ieškojau informacijos apie tai, ką pamatyti, kiek kas kainuoja, todėl noriu pasidalinti savo patirtimi, kuri tikiuosi pravers kitiems keliautojams. Kelionė įvyko 2012.08.20-2012.08.24.

Maršrutas ir kuro kainos

Pirmiausia vairavimo maršrutas:

View Larger Map

Viso gavosi 1765,5km kilometrų. Taigi, važiuojant mano automobiliu kuro CIMG2526papildomai prisipilti teko tik paskutinę dieną ir štai kaip tai geriausia daryti – nuvažiuoji į Lukoil, sukrapštai visus likusius eurus prieš išvažiuojant iš Estijos ir lygiai už tą sumą užsipili degalų – tokiu būdu nelieka bereikalingos valiutos. Lygiai tą patį padarėm ir išvažiuodami iš Latvijos. Tik pasirodo, kad Statoile to negalima padaryti, tad šiek tiek latviškų centų liko (beje, pasirodo ir Lietuvoje Statoile to padaryti negalima – mistika).

Taip pat, dažnai tekdavo girdėti, kad kuras Latvijoje ir Estijoje pigesnis. Štai tos pačios dienos kainos, už kurias pyliausi kuro, paverstos litais (visos degalinės Lukoil): Latvija 4,8713 Lt (0,982 lato), Estija 4,8862 Lt (1,415 euro), Lietuva 4,77 Lt. Kainos be nuolaidų ir dar reikia atsižvelgti, kad konvertuojant valiutą ne bendriniu kursu, o realiu banke siūlomu, užsienio kainos dar padidėtų keliais centais. Taigi, geriausia piltis Lietuvoje kiek įmanoma daugiau, jei norit sutaupyti.

Aplankytos vietos ir kainos

P1180507Rygoje pirmiausia užsukome į televizijos bokštą. Jame dabar vyksta remontas. Turistams tikrai sudėtinga patekti. Pirmiausia atsiradome prie uždarytų vartų, su užrašu, kad reikia paspausti mygtuką ir pranešti savo apsilankymo tikslą – pirma mintis, kad ne čia pataikėme. Buvo puiku, kad netrukus atėjo vienas latvis (dirbantis Vilniuje) su mergina, tada buvo lengviau prasimušti (nėra ten jokių rodyklių, kur ir kaip eiti). Vaizdas iš Rigos televijos bošktoTiesa, gavome velnių, kad ėjome ne tuneliu, o peržengėme įvairias užrištas juostas (tariamai galėjo ant mūsų kas nors nuo viršaus užkristi). Vidus irgi pakankamai aptrešęs, langai dėl remonto purvini, tad žvalgytis ne taip malonu. Kaina suaugusiam 12,90 lt (2,60 lato).

Vėliau pasivaikščiojome po senamiestį ir už nieką nemokėjome, išskyrus stovėjimą. Kainos čia didelės – 1,5 lato už valandą ir tai nėra brangiausias tarifas. Grįžus į stovėjimo aikštelę, nepavyko susimokėti, kažkodėl mano talono nepriėmė mokomatas – tada sužinojau, kad tele2 puikiai veikia ir Latvijoje. Tiesa, greit atėjo prižiūrėtojas ir viską sutvarkė.

Senamiestyje norėjome pakilti į vienos bažnyčios bokštą, kur yra apžvalgos aikštelė, deja, ji pirmadieniais nedirba. Šiaip daug muziejų tiek Latvijoje, tiek Estijoje nedirba – nepamirškit į tai atsižvelgti.

P1180629Nakvojome Saulkrasti miestelio kempinge (Upes iela 56a, Zvejniekciems, Saulkrastu l. t., Saulkrastu novads, Latvija, LV- 2161), kaina žmogui 9,92 lt (2 lvl) už palapinę. Dar tiek pat automobiliui, nors regis internete buvo parašyta, kad automobilis nemokamai (dabar pagooglinau, pasikeitė svetainė, ir apie automobilį nieko nerašoma). Jūra labai arti, į kainą įeina nemokami dušai ir wc. Tačiau palyginus su kempingu, kur apsistojome Estijoje, tai šitas viskuo nusileidžia, išskyrus artumu (koks 70 metrų iki pačios jūros nuo palapinės) iki jūros ir kranto gerumu.

Daug informacijos apie Latviją pavyko rasti svetainėje http://www.virtualriga.com/. Siūlau ir jums ją aplankyti, planuojant kelionę.

P1180711Toliau važiavome į Estijos miestą Virtsu, kur keltu kėlėmės į Muhu salą. Kelto kaina dviem žmonėms ir lengvajam automobiliui 37,54 lito (10,87 euro).

Keltai plaukia kas valandą, pirmasis 6 val. ryto. Penktadienį ir sekmadienį nuo 14:00 bilietai brangsta maždaug 50lt keturiems žmonėms ir automobiliui (kituose puslapiuose taip rašo, praktiškai neišmėginau). Kelionė iki kitos pusės trunka maždaug pusvalandį.

Muhu saloje pirmiausia aplankėme bažnyčią, kuri nebuvo planuose, bet ją teko matyti beveik kiekvienoje svetainėje, kur rašoma apie kelionę į Estijos salas.

Toliau važiavome į žvejų kaimelį (Muhu Muuseum, Koguva küla, Muhu saar). Po kaimelį galima vaikščioti nemokamai. Jame yra įsikūręs ir Žvejų kaimelis (Koguva)muziejus kurio kaina 3 eurai suaugusiam ir 1,5 euro studentui. Pažymėjimo rodyti nekas Estijoje niekada neprašė – nors parašyta, kad galioja tik isic ir dar kažkoks. Taigi, visad imdavau suaugusį, o draugė būdama studentė – studentišką. Pats muziejus nepaliko didelio įspūdžio – senelių ir prosenelių namuose tokių pačių dalykų teko/tenka prisižiūrėti – tad nenustebino. Tačiau pats kaimelis gražus, smagu pavaikščioti.

P1180838Toliau patraukėme į Maasi forto griuvėsius Ruins of Maasi fort-castle (B Maasi, Orissaare, Estonia). Tai buvo vienintelė vieta, kur maždaug kilometrą reikėjo būtinai važiuoti žvyrkeliu. Pirmas žvilgsnis labai nuvylė, nes jie apdengti nuo lietaus ir neturi jokio estetinio vaizdo. Tačiau nusileidus į rūsius – nuomonė pasikeitė. Apsilankymas juose nemokamas.

P1180864Toliau sekė garsieji malūnai (Angla, Leisi, Estonia). Kadangi jau buvo prisižiūrėję keletą ne iki galo suremontuotų, tai neturėjome noro eiti iš arčiau apžiūrinėti pastarųjų, tad ir tikslios kainos nepamenu – ar 1 ar 2 eurai.

P1180892Tada važiavome lankyti Kaali meteorito išmuštos duobės „duobės” (Kaali, Pihtla, Eesti). Beje, vėliau sužinojome, kad dar yra 8 mažesnės duobės, kurių neaplankėme, nes buvome per daug pavargę ir skubėjome susirasti nakvynę. Lankymas nemokamas.

Atėjo vakaras ir patraukėme į kempingą (Kempingas Tehumardi, Salme vald, 93201 Saare maakond, Estonia.). Kaina 4 € žmogui už palapinę. Labai gražu, atmosfera daug smagiau nuteikia nei Saulkrasti kempingas. O kaina ta pati, nes čia automobilis nemokamai. Pirmą naktį, nakvodami palapinėje sušalome. Tačiau namuko kaina 30€ kiek didoka (keturvietis, ir nesiderėjo su mumis), pakalbėjus su kitais lietuviais susidarė įspūdis, kad būtent ta naktis ir buvo pati šalčiausia, o namukų kainos visur maždaug vienodos. Žinodami, kad šiandien temperatūra didesnė, nusprendėme nakvoti palapinėje ir nepasigailėjom. Apmaudu, kad pačio kempingo nuotraukų nepadarėme.

CIMG1863Sekančią dieną važiavome lankyti CIMG2014Kuressaare pilies (E Lossihoov 1, Kuressaare, 93815 Eesti). Nedirba ne tik pirmadienį, bet ir antradienį. Kaina 5 € suaugusiam ir 2,5€ studentui. Patalpos didelės ir eksponatų daug. Galima laisvai vaikščioti po visą pilį ir atidarinėti visas duris, tad užtrukome gal 2,5h, kol viską pamatėme.

CIMG2041Tada važiavome lankyti Panga skardžio (Panga, Mustjala Parish, 93824 Saaremaa, Estonia). Grįžus iš kelionės, po poros dienų gavau nuorodą į paštą, kad lietuvis sugebėjo nukristi nuo to skardžio. Iš tiesų, ten tikrai pavojinga, teko įsitikinti, kad kraštai slidūs, būtent tokie, kaip ir rodo ten esantis įspėjimo ženklas. Tad atsargiai.

Pasiekti kitus skardžius buvo daug sudėtingiau (matėsi, kad ir kiti automobiliai blaškosi pirmyn atgal), net vietinė Norų akmenysestė (kurios vaikinas lietuvis) nesugebėjo paaiškinti kaip tai padaryti automobiliu. Mat, tiesiausias kelias turi ženklą įspėjantį, kad važiuoti draudžiama, privati teritorija. Tad vienintelis pasiūlymas, kurį jie patys buvo ką tik įgyvendinę, eiti pėsčiomis palei krantą – taip ir padarėme. Tiesa, vėliau grįždami ir atidžiai įsižiūrėję į žemėlapį – galbūt ir radome įmanomą apvažiavimą. Būtent ieškodami Ninase (Ninase, Mustjala Parish, Estonia) ir Tagaranna (Tagaranna, Mustjala Parish, Estonia) skardžių radome norų akmenis.

CIMG2267Pradėjo lyti, o mūsų palapinė nėra atspari vandeniui, tad pradėjome ieškoti vietos nakvynei, tam labai pasitarnavo gautas detalus žemėlapis ir visokių įstaigų sąrašas, kurį neCIMG2213mokamai dalina Tehumardi kempingas vos apsistojus. Radome hostelį (Kingu 6, Kuressaare) už 9€ asmeniui. Ėmėme 2 vietas keturviečiame kambaryje, tačiau iškart buvome patikinti, kad būsime ten tik dviese be papildomų svečių. Miegoti palapinėje daug geriau, nes ryte pabudus iškart norisi keltis, o štai lovoje smagu ir pasnūduriuoti 😉

Po to, kai užsisakėme kambarį, aplankėme vieną švyturį esantį pietvakariausioje salos dalyje, tuo pabaigdami savo kelionę. Kitą dieną keliavome į Taliną.

Žemiau žemėlapis su visomis Estijos salose aplankytomis vietomis:


View Larger Map

Apie Estijos stovėjimo kainas jau buvau skaitęs, bet lūkesčius pranoko tikrovė 🙁 Brangiausia kaina 1,15 euro už 15 minučių, kas yra 4,6 euro už valandą (16 litų). Pats pasistačiau ne pačiame centre, tačiau už 3€ valandai. O dabar svarbus momentas. Norėdamas sumokėti už 3 valandas, įdėjau 5 popierinius eurus, 2 geležinius ir tada dar 2 geležinius, tada iškart pasikeitė valandos, tarsi būčiau tik už 40 minučių sumokėjęs. Pirma mintis, kad negalima dėti tiek popierinių, tiek geležinių eurų. Tada pasiprašiau vietinių pagalbos. Jie man parodė, kad sumokėta iki kitos dienos + 40 minučių. Triukas tas, kad jei statai mašina ilgiau nei porai valandų, tai iškart gali susimokėti už parą, t.y., viena valanda 3€, bet visa para 7€. Tai per apsižioplinimą permokėjau 2€ (P.S. už 50 metrų buvo kita aikštelė, kur valandinis įkainis praktiškai nesiskyrė, tačiau para buvo 5€ vietoj 7€.)

CIMG2290

Talinas išsiskyrė tuo, kad ten buvo milžiniška pilis. Kur beeitum, vis rasi pilies bokštą, sieną, ar dar kokią jos dalį. Viso miesto vaizdą formuoja būtent pilis. PoCIMG2479 senamiestį vaikščiojome be jokio tikslo. Visai netyčia beklaidžiodami aptikome dvi apžvalgos aikšteles – gražu pažiūrėti. Tačiau galiausiai priėjome bažnyčia, kur buvo galima užsikelti į apžvalgos aikštelę (kaina 2€). Taip ir padarėme, teko įveikti 258 laiptus, kad pasiekti 60 metrų aukštį (dešinėje vaizdas iš aikštelės).

Nuotykiai beieškant kelio

Nepavyko pasiskolinti gps imtuvo, todėl viso labo pasidariau keletą ekrano vaizdų iš google žemėlapių svetainės ir įsikėliau į savo Nokia c3. Naviguoti turint tokį šturmaną kaip mano mergina sekėsi puikiai, išskyrus du sykius…

Pirmą kartą tai nutiko bevažiuojant į Virtsu. Privažiavome Estijoje remontuojamą kelią, pagal turimą žemėlapį, man reikia važiuoti tiesiai, tačiau visi kažkodėl suka į kairę arba dešinę (link Talino). Būdamas atkaklus, nuvažiavau tiesiai. Netrukus pasiekiau žiedą, kurio reikiamame išvažiavime stovėjo plyta. Kad jau taip toli nuvažiuota, tai nepaisiau ženko, tačiau už kelių šimtų metrų, kelias pasibaigė – stovėjo ~50-100 metrų kelio ruožas iš supiltų akmenų, neįveikiamas automobiliui. Toliau matėsi puikus, ką tik nutiestas asfaltas. Prie pat kelio pabaigos buvo pora dviratininkų, kurie mielai pasisiūlė parodyti man kelią. Pirma frazė buvo: „Teisingai važiuojate, tik, deja, kelio nebaigėme remontuoti”. Dviratininkai pasiūlė pervažiuoti ant lygiagrečiai einančio kelio, kad tą padaryti teko grįžti šiek tiek atgal – tada pamačiau, kad jau iš esmės esu kirtęs ne vieną plytą, bet dvi – todėl toje sankryžoje niekas tiesiai ir nesukdavo. Pasiekęs pervažiavimą į kitą kelią, pamačiau, kad ten viso labo pripilta akmenų, bet mašina juos turėtų įveikti – tad išmėginau ir važiavau jau – kaip vėliau pasirodė – dviračių taku. Nuo jo teko užvažiuoti ant kito dviračių tako, kuriuos skyrė keletas didelių duobių – kartelį net mašinos dugnas kliuvo. Bet viskas baigėsi gerai ir galų gale atsidūrėme automobiliams skirtame kelyje su nurodymu sukti į dešinę sekančioj sankryžoj, o tada visada tiesiai.

Antrą kartą važiavome jau į Lietuvą iš Rygos, buvo maždaug 1 valanda nakties. Prieš 10-15 minučių buvome radę kelią P89, kurį pasiekus – kelias visada tik tiesiai iki pat Lietuvos. Tačiau pasiekus kažkokį miestelį, netikėtai prasidėjo žvyrkelis, kuris privertė sunerimti. Puikai atsiminėme, kad jokiu žvyrkeliu Latvijoje nevažiavome. Na, vienintelis logiškas sprendimas buvo grįžti iki ženklo, kuris rodo į kairę, teigdamas, kad ten yra P89. Apsisukome ir netrukus priešais pamatėme automobilį lietuviškais numeriais (numerių skaitymas, ar lietuviškas, ar estiškas, ar latviškas labai išlavėjo). Na, iškart pagalvojau, jei jie varo į tą pusę, tai ten privalo būti kelias į Lietuvą, negi du vairuotojai iš eilės 1 valandą nakties gali klysti? 😉 Staigiai apsisukau, pasivijau ir pradėjau mirksėti šviesomis, bet buvau ignoruojamas. Tačiau vos tik pasiekėme tą žvyrkelį, automobilis sustojo. Išlipau iš mašinos, ir pirmi jo žodžiai: „Vakar šito žvyrkelio čia nebuvo“. Kažkaip sugebėjome atsidurti P91, kuris atsišakoja iš P89. Taip išeitų, kad iš vienos pusės važiuojant kelio ženklų pakanka, o norint grįžti atgal, trūksta vieno. Padedami sutiktų keleivių gps, buvome išvesti vėl į P89 bei sėkmingai ketvirtą valandą ryto grįžome namo.

Galutinės kelionės išlaidos

Viso 4 dienų kelionė dviem asmenims įskaitant kainavo ~700Lt. Beveik pusė kainos – 340 lt – sudaro kuro kaina. Taigi, važiuojant didesniu būriu, kelionė būtų gerokai pigesnė.

Share

Produktyvus darbas kompiuteriu (efektyvus darbas kompiuteriu) IV

Pirmoji straipsnių serijos dalis
Antroji straipsnių serijos dalis
Trečioji straipsnių serijos dalis

Šįkart keletas mažų programinių patobulinimų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti mažareikšmiai. Sutinku, kad jie tiek daug neduos, kiek anksčiau aprašyti dalykai, tačiau tikrai paspartins ir padarys darbą malonesnį.

Pelės ratuko mygtukai

Niekada nepirkčiau pelės, kurios ratuko paspaudimas į kairę ir dešinę neduoda jokio signalo kompiuteriui. Tam sureguliuoti pasitelkiau Logitech SetPoint programą ir sukonfigūravau štai taip:

Logitech LS1 pelės konfigūravimas

Tai reiškia, kad esant naršyklėje ar vaikštant po kompiuterio direktorijas niekada nereiks rankos nuimti nuo pelės, norint grįžti katalogu/puslapiu atgal ar eiti į priekį. Paprastai tą atlieka BackSpace klavišas, kurį tiesiog būtina spausti dešine ranka, kuri ir laiko pelę.

Visi iš pradžių į tai žiūri skeptiškai, bet kai pabando – sutinka, kad be to gyventi neįmanoma. Beje, dabar jau supratau, kad sekanti pelė turės dar daugiau klavišų. Labai dažnai išlenda koks pranešimas, duomenų pildymo pabaiga ar dar kas, kur tiesiog reikia paspausti Enter klavišą (vėl tai klavišas, kuris spaudžiamas su ta pačia ranka, kaip laikoma pelė). Žinoma, jei tai būtų pelės klavišas, tai įvyktų žymiai greičiau.

Atsisiųsti SetPoint.

Greitas kelias iki dažniausiai naudojamų katalogų (Direct Folders)

Iš esmės veikimo principas toks pat, kaip „Favorites“, susidedi ten dažniausiai naudojamus katalogus ir juos greit pasieki.

Tačiau ši programa pranašesnė dėl šių savybių:

  1. Veikia ne tik įprastame naršyme po katalogus, bet ir Open\Save\Save as dialogo languose, kuriuos paprastai „Favorites” nėra matomas. Tad užtrunki, kol nueini iki kokio nors „Downloads“ katalogo. Taip pat, jis veikia „Total Commander“ ir „Directory Opus“ programose. Tai labai stiprus privalumas.
  2. Kad būtų aiškiau, kaip tai nuostabu, prisegu paveiksliuką apačioje:Direct Folders Backup langasDirect Folders Open dialogas
  3. Galima bet kada pasinaudoti Win + Q kombinacija ir atsidaryti norimą katalogą, net jei tuo metu esate naršyklės lange.
    Direct Folders Total Commander Direct Folders naršyklės lange
  4. Leidžia turėti katalogų hierarchiją, tačiau tik mokamoje versijoje. Tai labai praverčia kai mėgstamų katalogų pasidaro daugiau nei 10, kas dažnai nutinka darbo vietoje (to pasigendu standartiniam Favorites funkcionalume).

Pristatomasis vaizdo klipas.
Daugiau programos vaizdų.
Atsisiųsti Direct Folders.

Firefox AdBlock Plus įskiepis

Tai reklamos blokatorius. Tiesiog įdėsiu keletą paveiksliukų su juo ir be jo.

AdBlock Plus veikimas

AdBlock Plus traderss

Dingsta daug judančio ir spalvoto vaizdo, kuris nieko daugiau nedaro, kaip tik blaško dėmesį. Leidžia sutelkti dėmesį į tai, ko ieškome.

Beje, kitoms naršyklėms egzistuoja jo analogai.

Įsidiegti Ad Block Plus.

Share

Produktyvus darbas kompiuteriu (efektyvus darbas kompiuteriu) III

Pirmoji straipsnių serijos dalis
Antroji straipsnių serijos dalis
Trečioji straipsnių serijos dalis

Gudresnė iškarpinė (angl. Clipboard)

Visai gražus lietuviškas žodis (žinoma, teko pagooglinti, kad sužinočiau, kaip tai vadinasi lietuviškai 🙂 )

Ditto paieškaViskas, ką nukopijuojame (Clr + C), patenka į iškarpinę (angl. clipboard). Nesvarbu, ar tai tekstas, failas, ar bet kas kita. Standartiškai galime įterptį (Clr + V) tik paskutinį nukopijuotą objektą. Tačiau papildomos programos leidžia įsiminti visus kopijavimo veiksmus ir bet kada juos pakartoti.

Esu išbandęs kokius 4-5 įrankius. Šiuo metu esu apsistojęs ties Ditto, kuris nemokamas, veikia labai stabiliai, atrodo puikiai bei atitinka visus funkcionalumo reikalavimas keliamus tokio tipo įrankiui. Taigi, štai kaip jis man praverčia:

  1. Galiu įterpti norimą tekstą, net netyčia ant viršaus nukopijavus kitą. T.y., nėra kopijavimo pametimo. Ar niekad nebuvo taip, kad kažką nusikopijuoji, uždarai langą iš kur kopijavai, o tada nukopijuoji kažką kito ir dabar turi ieškoti pradinio teksto… Man nuo to nebeskauda galvos, kai turiu Ditto.
  2. Dažnai nutinka taip, kad prieš 10 minučių kopijuoto teksto vėl prisireikia. Juk neieškosiu/nerašysiu iš naujo, išsikviečiu Ditto ir greit susirandu norimą tekstą.
  3. Kartais nukopijuoju tekstą, kurio vėl prireikia tik po 1-5 dienų ar net daug vėliau. Ditto turi paiešką, įvedu raktažodį ir susirandu pageidaujamą teksto bloką (paveikslėlyje ieškoma pagal raktinį žodį „temp”.)
  4. Kadangi galima nustatyti sparčiąsias klavišų kombinacijas (hot key) pirmam, antram, trečiam ir t.t. praeities įrašui, todėl įgudau iš anksto pasikopijuoti du tekstus, kurių reiks. Tada iškart abu juos įterpiu, kur reikia (atitinkamai Win + V ir Win + G kombinacijos). Tikrai sutaupomas laikas.
  5. Netikėtai išsijungus/persikrovus kompiuteriai visa iškarpinių istorija išlieka, tad niekad neprarasite nukopijuoto objekto.

Čia paminėjau tik esmines programos galimybes, be kurių regis negaliu nė dienos. Jei manote, kad jums jo neprireiks, įsidiekite ir kažkada pastebėsite, kad norite įterpti tekstą, kuri kažkada anksčiau nusikopijavot.

Papildomos galimybės

  1. Sinchronizuoti iškarpines (angl. clipboard) tarp skirtingų kompiuterių. Pvz., viename nusikopijavot tekstą, kitame įterpėt.
  2. Turėti keletą papildomų įprastų windows iškarpinių atskirtų nuo įprasto kopijavimo ir įterpimo. Pvz., kas kiek laiko reikia įterpti tokį patį tekstą. Tuomet jį nukopijuojate į pirmą buferį bei bet kada galite įterpti, nesigilindami, kada jį kopijavot. Tokie buferiai galimi trys. Ir žinoma, jiems galima nustatyti sparčiuosius klavišus.

Atsisiųsti.

WindowPad (langų valdymas)

Iš esmės tai nėra programa, tai viso labo jau aprašyto įrankio AutoHotkey skriptas sukompiliuotas į paleidžiamąjį failą. Šis įrankis leidžia labai greitai padėti langą į pageidaujamą padėtį, pvz., perkelti į kitą monitorių, padėtį į kairį kraštą, dešinį, per centrą, į viršų, maksimizuoti ir t.t. Daug lengviau bus įsivaizduoti pamačius paveiksliukus, užveskite pele ir pamatysite trumpą paaiškinimą:

WindowPad  pradinė lango padėtisWindowPad  kairėWindowPad  maksimizuotiWindowPad dešinėWindowPad  viršus dešinėWindowPad  du lygiagrets langai

Taip pripratau prie šios programos, kad be to neįsivaizduoju savo gyvenimo, ypač be perkėlimo į kitą monitorių ir maksimizavimo.

Atsisiųsti.

Share

Produktyvus darbas kompiuteriu (AutoHotkey ir sparčiosios klavišų kombinacijos) II

Pirmoji straipsnių serijos dalis
Antroji straipsnių serijos dalis
Trečioji straipsnių serijos dalis

Sparčiosios klavišų kombinacijos (angl. hot keys)

Kam neteko girdėti, kad pelė skirta lėtapėdžiams, klaviatūra – produktyviems žmonėms, tas ką tik tai išgirdo. Tikiuosi naudojate bent pagrindines kombinacijas? Kad bent kažkas galvoj užsiliktų ir nereiktų per daug atsiminti, tai pateikiu dažniausiai paties naudojamas sparčiųjų klavišų kombinacijas:

Klavišų kombinacija Reikšmė
Clr + C Nukopijuoti tai, kas pažymėta
Clr + X Iškirpti tai, kas pažymėta
Clr + V Įterpti tai, kas buvo prieš tai iškirpta ar nukopijuota
Clr + A Pažymėti viską ar tai būtų failai, ar tekstas, ar kas kita
Clr + S Visose programose reikšmė ta pati, išsaugoti
Clr + U Pabraukia tekstą (pvz., Worde)
Clr + I Padaro pasvirusį tekstą
Clr + B Paryškina tekstą (bold)
Clr + Z Atšaukia prieš tai atliktą veiksmą
Shift + Delete (Del) Ištrina failus taip, kad jie iškart sunaikinami ir nepatenka į šiukšliadėžę
Clr + End Patekti į sąrašo ar failo galą
Clr + Home Patekti į sąrašo ar failo priekį
Esc Dažniausiai užveria langą
Alt + F4 Uždaro programą

 

Benaršydamas po sparčiųjų klavišų sąrašus radau vieną tiesiai pas Microsoft „Windows“ programų spartieji klavišai. Verta paskaityti, jei norite žinoti daugiau nei bazinius dalykus. Ten pamačiau pamirštą kombinaciją Shift + dešinys pelės ir regis atradau naujieną, kad paspaudus Alt ir dvigubai spustelėjus pele, atveriamas failo properties (ypatybių) langas.

Taip pat reikia prisiminti, kad programos su kuriomis dirbame, dažniausiai turi savo sparčiąsias kombinacijas, kurias pravartu žinoti.

Šiek tiek alyvos į ugnį, kol jūs paspausti pelės dešinį, pasirinksite „kopijuoti“, tada paspausite dešinį kitoje vietoje ir pasirinksite „įterpti“, kitas žmogus naudodamas sparčiąsias klavišų kombinacijas tai padarys bent tris kartus su skirtingais failais (ar teksto gabalais). Kur prasmė tame švaistyti savo laiką, jei vis tiek tą reiks padaryti?..

Klavišų sparčiosios kombinacijos pažengusiems:

Win + R Atidaro Run langą
Win + E Atidaro vaikščiojimo po kompiuterį langą (kur matosi diskai ir pan.)
Win + D Nuleisti visus langus į apačią (leidžia pamatyti darbastalį)
Clr + Shift + Esc Atidaro Task manager langą
Clr + Tab Pereina į priekį vieną žingsni ten, kur langas susideda tarsi iš keleto kitų, pvz., per naršyklės skirtingų svetainių langus.
Clr + Shitf + Tab Daro tą patį, ką prieš tai buvus komanda, tik eina atgal
Alt + PrintScreen Nukopijuoja matomo lango vaizdą. Tada galima atsidaryti Paint ir paspaudus „Įklijuoti” išvysti programos vaizdą
Tab klavišas Pereina į kitą laukelį, kitą lentelės celę; worde esant paskutinėj lentelės eilutėj prideda dar vieną naują
Clr + Del Nutrinti sekantį žodį
Clr + BackSpace Nutrinti visą prieš tai esantį žodį (juk netrinsime po vieną raide)
Clr + Dešinė rodyklė Pereiti per vieną žodį į dešinę
Clr + Kairė rodyklė Pereiti per vieną žodį į kairę
F2 Pervadinti
F5 Atnaujinti, tiek naršyklės langą, tiek bet kurį kitą
Clr + W Uždaryti einamąjį langą, jei programa palaiko keletą jų, pvz., naršyklėje tai uždarys vieną puslapį
Clr + P Spausdinti

Jei ką svarbaus jūsų manymu praleidau, parašykite komentaruose.

Autohotkey

Tai programa, kuri puikiai tinka prie sparčiųjų klavišų, nes ji pati leidžia susikurti savo asmeninius sparčiuosius klavišus. Beje, ji skirta labai plačiam visokiausių užduočių ratui. Pradėti galima nuo paprasčiausio trumpinio „pp” automatinio parvertimo į Povilas Panavas, baigiant duomenų nuskaitymu ir įterpimu į bet kokią programą, kompiuterio perkrovimu ir t.t.

Kaip veikia?

Tiesiog savo kompiuteryje galite turėti begalę tekstinių failų su galūne ahk. Kiekviename iš jų galite apsirašyti skirtingas komandas, tarkime vienos ir tos pačios klavišų kombinacijos darys skirtingus režimus, kai bus paleistas skriptas pramogos.ahk ir skriptas darbas.ahk.

Norėdami turėti čia aprašytas galimybes standartiškai nieko nereguliuodami, tiesiog įsidiekite programą ir atsisiųskite mano skriptą.

Kam ją naudoju?

Kaip supratote, kadangi galimybės beribės, tai vėl pasidalinsiu tik tuo, kas asmeniškai man prigijo.

  • Dažnai renkamo teksto pavertimas trumpiniais, pvz., surinkus „puvitemid“ automatiškai parašomas tekstas „select item.Name from puv_item item where item.id = “. Daugiau pavyzdžių: puikiai tinka prieš tai minėtas pavyzdys su „pp“ pavertimu į mano vardą ir pavardę; laiško prierašų (signature) įdėjimas; dažnai naudojamos laiškų temos (subject), žodžiu, viskas, ką dažnai rašote.
  • Sukurti greitąją klavišų kombinaciją bet kokiam egzistuojančiam programoje menu punktui iškviesti. Pvz., vienoje programoje, nuolat reikia paleisti tam faile esančius testus, arba testą, kuriame dabar esu. Deja, programa tam neturi sparčiosios kombinacijos, todėl tiesiog įsiterpiau tokią eilutę į konfigūracinį failą:

    ^!w::send {AppsKey}{Down}{Right}{Down}{Right}{Enter}
    return

  • ^ = Alt, ! = Clr, send = imituoti klavišus, toliau seka tiesiog klavišų pavadinimai: paspausti kontekstinį meniu, tada į apačią, tada į dešinė ir t.t. Čia paveiksliukas, per kokį meniu ji suvaikšto:

Savo sparčiųjų klavišų kombinacijų kūrimas

Sunku ir įsivaizduoti, kad kaskart tai spaudinėčiau su pele…

  • Win + A bet kuriam langui įjungia „Always on Top“, dar kartą paspaudus išjungia. Tokiu būdu jis niekad nepasislepia po kitais. Pvz., mėgstu uždėti žiūrimam filmui šią funkciją ir tuo metu rašyti sms kompiuteriu. Abu langai netelpa, nes dalis filmo pasislepia po telefono aplikacija, kaskart mažinti dydį būtų visiškai nepatogu. Tačiau šios funkcijos dėka matau ir filmą, ir rašomą sms. Tikrai naudinga funkcija. Kodas:

#a::
WinSet, AlwaysOnTop,,A
return

  • Tekstas „tod“ (iš today) išveda šiandienos datą, kur kas geriau nei įsiminti kokia kombinacija tai daro excelyje ar worde, ši programa tai padarys bet kur.
  • Žinot, kas labai nervina? Kai windowsai nesugeba atsiminti, kad visur nori matyti failus su „Details” režimu. Ši programa išsprendžia net gi tai: paspaudus Clr + D, visad bus įjungtas Details režimas, Clr + L „List“ ir t.t. Kaip sakiau, ši šaunuolė leidžia kurti klavišų kombinacijas tiems dalykams, kuriems sukurti pamiršo jų autoriai.

Atsisiųsti AutoHotkey
Atsisiųsti aprašytąjį straipsnyje skriptą

Share

Knyga. Hermann Brock – Pakerėjimas

Knyga. Hermann Brock PakerėjimasKas tai per knyga: tai pasakojimas apie dviejų gretimų kaimų gyventojų psichologinį pakerėjimą, kuomet į kaimą atvyksta pašalinis asmuo. Viskas pasakojama iš daktaro perspektyvos, kuris kaime turi tvirtą reputaciją.

Pats nesirinkau šios knygos, ji tiesiog pateko į mano rankas, tad turėdamas laisvo laiko, pradėjau skaityti, dažnai sustodamas dėl nuobodumo ar tiesiog todėl, kad knyga nekabliavo. Kaip bebūtų, kažkas priversdavo vis prie jos sugrįžti. Kažkiek ji priminė laikus, kai mokykloje reikdavo interpretuoti tekstus, t.y., ši knyga verčia mąstyti, o nėra tiesiog įvykių virtinė.

Knyga apie save: „Pakerėjimas” (pradėtas rašyti 1935, galutinė versija išleista 1976 m.) – tai intriguojanti ir verčianti susimąstyti knyga apie vieno žmogaus manipuliavimą kitais, masinę psichozę ir keistą sielų užkerėjimą. Tai pasakojimas apie paslaptingus įvykius viename Alpių kaime. Į šią paprastą gyvenvietę atklysta svetimas žmogus; jam niekas nejaučia simpatijų, priešingai, jis atrodo atstumiantis ir juokingas, juolab kad greitai pasirodo, jog tai manijos apsėstas tipas, kuris nykiai perša savo mistines arba, tiksliau, pseudomistines mintis apie žemės šventumą, apie kalno įveikimą ir tuo įkyri žmonėms. Bet pamažu jis pakeri visą kaimą. Įvykiai klostosi vis keisčiau…

Privalumai:

  • Privertė susimąstyti.
  • Tai autoriaus bandymas parodyti, kaip būna užvaldomi žmonės, pvz., Hitlerio atveju.
  • Per daug neįtraukia, tad leidžia skaityti po truputį, kaskart priversdama permąstyti, kas čia įvyko ir kodėl.
  • Nuspėti iki galo visko nepavyko. Iš pradžių net skaitant nebuvo aišku, ką „galima“ nuspėti.

Trūkumai:

  • Niekad nemėgau gilių išvedžiojimų apie gamtą ar jos aprašymų, tad čia mano manymu minusas.
  • Iš pradžių knyga atrodė nuobodi, bet dabar džiaugiuosi perskaitęs

Nuosprendis: sunku apsispręsti. Knyga vietomis buvo nuobodi, kai kur net šiek tiek praleisdavau. Daugumą vietų, kur pasakoja apie gamtos susiliejimą su žmogumi, gyvenimo prasmę ir panašiai permesdavau paskubomis, tad sunku pasakyti, kad buvo gera knyga. Kita vertus tai knyga, kuri privertė pastebėti daug dalykų ir susimąstyti. Taigi, vienoje pusėje daug minusų, tačiau naudos iš skaitymo buvo irgi daug.

P.S. pabaigoje yra paties autoriaus komentaras, kuris 9 puslapiai atkartoja knygos įvykius. Tačiau ten yra keletas klaidų, viena iš jų net rimta. Na, nuo knygos pradėjimo rašyti iki išleidimo praėjo 41 metai. Turbūt pradinė knygos versija buvo kitokia, todėl autorius ir susipainiojo.

Galutinis vertinimas 8.

Share

Produktyvus darbas kompiuteriu (efektyvus darbas kompiuteriu) I

Pirmoji straipsnių serijos dalis
Antroji straipsnių serijos dalis
Trečioji straipsnių serijos dalis

Visi sutiks, kad retas šiandienos darbas apsieina be kompiuterio. Taigi, kuo mokate daugiau „triukų“ su savo „pisiuku“, tuo daugiau visko ir greičiau galite padaryti. Reikia perspėti dėl vieno dalyko, kad dirbu darbą, kur bent 90% laiko praleidžiu priešais monitorių, o po darbo dar praleidžia 0,5-4h prie jo. Tai reiškia, kad toks paprastas dalykas kaip sparčiosios kombinacijos clr+c ir clr+v žinojimas man sutaupo beprotiškai daug.

Be to, čia pasidalinsiu tik tuo, kas man prigijo. Kadangi aprašymai išsamūs, planuoju 3-5 šio straipsnio dalis.

Pradėsiu nuo svarbiausių dalykų ir judėsiu žemyn.

Launchy

Tai tiesiog ŽVĖRIS! Čia kaip Vytautas savo youtube reklamose! PAVASAROT! Ne, tai dar geriau! Tai viso ko pradžia.

Daro ji vieną paprastą dalyką, paleidžia programą, kurios pavadinimą surenkate. Pvz., pradėjus rašyti fire ji automatiškai siūlo viską, ką randa. Dar geriau yra tai, kad kartą pasirinkus programą iš sąrašo, programa automatiškai ją pastums į sąrašo priekį. Todėl pirmą kartą bandant paleisti programą, jos gali nebūti sąraše tol, kol nesurinksite beveik viso pavadinimo, bet vėliau gali užtekti parašyti ir 1-4 raides. T.y., net jei turėsite dvi programas panašiu pavadinimu, pvz., „notepad“ ir „notepad++“, kaskart surinkus žodį „note“, viršuje atsidurs ir paspaudus enter bus paleista būtent tai, ko pageidaujate.Launchy

Dar atsimenate, kaip Windows XP sistemose ieškodavote kokios nors programos? Tie laikai jau seniai praeityje – visad viskas po ranka ir daug greičiau – nes klaviatūra daug spartesnis įrankis už pelę.

Beje, rekomenduoju standartinę iškvietimo kombinaciją pasikeisti, nes ji ir taip turi prasmę operacinėje sistemoje. Pats naudoju Alt + z – veikia puikiai, lengva paspausti. Berods turiu tiek už kombinaciją, tiek už programą padėkoti Dariui D., ačiū 🙂

Turbūt jau pradėjot galvoti, kad taip išgyriau programą, o ji viso labo veikia panašiai kaip Windows 7 Start (pradžios) mygtukas. Tai pirma, turbūt jo nenaudojat, nes pabandykit parašyti failo pavadinimą ir paspausti enter, gausit naują paieškos langą. Nežinau, ko prirūkę tie Microsoft programuotojai, bet puiku, kad yra Launchy.

Antra, supratus klausimą, iš kur ji gauna programų sąrašą (tiesiog suindeksuoja Start menu ir kitus specialius  katalogus), galima padaryti, kad bet ką paleistumėte per akimirką. Esminė programos galimybė, kad leidžiama nurodyti konkrečius katalogus bei failų plėtinius, kuriuos indeksuoti, visa kita bus praleista.

Pvz., darbe parašius „newmail”, man iššoka outlook langas skirtas naujam laiškui. Parašius „db xxx”, man užkraunama įmonės xxx duomenų bazė, parašius “up svn projekto_vardas”, man atnaujinami projekto failai. Net dažniausiai naudojamus katalogus bei failus atsidarau per šią programą. Kas kartą pabandys, tikrai negalės be šios programos gyventi – garantuoju.

Kitaip sakant, nieko savo kompiuteryje nepaleidžiu pele, nebent tai laikinas ar retai naudojamas failas/programa/katalogas/konsolės komanda/ar bet kas kita. Tuo tarpu ant mano darbastalio tėra 3-10 piktogramų, kiti failai laikini ir ištrinami gana sparčiai.

Manau, kad galėčiau suskaičiuoti jau savaitėmis, kiek ji man laiko sutaupė ir nė per nago juodymą nesumeluočiau. O dar kiek jos panaudojimo būdų čia netilpo surašyti, pvz., ji atlieka kalkuliatoriaus funkcija – įvedę į ją 4-5*10+ (5-1+3*4) gausite rezultatą 🙂 Bet visa tai jau priedai prie esmės, kuriuos patys surasite.

Atsisiųsti Launchy.

DropBox

Užsiregistruoti galite per čia http://db.tt/U88mA4Xz. Tokiu būdu gausiu papildomus 250 megabaitų nemokamos vietos diske, o jums atiteks net 500 MB. Manyčiau turėtų būti atvirkščiai 😉

Ką ji daro

Trumpas apibrėžimas būtų toks, kad ji leidžia kompiuteryje saugomus failus pasiekti kituose kompiuteriuose ar tiesiog per interneto naršyklę, bei saugo visas tų failų versijas. T.y., net ištrynę failą iš kompiuterio šiukšliadėžės, galėsite jį atstatyti.DropBox

Kaip DropBox veikia

Įdiegus programą, jums reikės pasirinkti kažkokį katalogą, kuriame programa sukurs dar vieną katalogą pavadinimu „DropBox” (prieš kokius metus, dar buvo galima pačiam nusirodyti konkretų katalogą, pvz., „My Documents”, deja, dabar teks turėti vieną atliekamą arba nemažai pažaisti su registru ir programos nustatymų failais).

Su tuo katalogu elkitės lygiai, kaip su bet kuriuo kitu, kopijuokite ten failus, dėkite dokumentus ir t.t. Jums nieko nereikia spausti ar žinoti, viskas vyksta automatiškai, kažkur fone.

Kam ją naudoju?

  • Dokumentams, kuriuos turiu pasiekti iš kelių kompiuterių.
  • Nusiųsti draugams didelius failus arba tokius, kurių nenoriu siųsti paštu. Tiesiog įmetu failą į public katalogą, paspaudžiu pelės dešinį, tada „Copy public link” ir viskas – draugai gali atsisiųsti per tiesioginę nuorodą.
  • Failams tarp kompiuterių sinchronizuoti – tai vyksta visiškai nepastebimai, be jokio naudotojo įsikišimo.
  • Programų įdiegimui, kurioms nebūtina standartinė Windows instaliacija. Tokiu būdu tą pačią programą, su identišku konfigūravimu ir nustatymais, galiu pasileisti iš visų kompiuterių (tiek namų, tiek darbinio). Tokiu būdu perrašius windowsus, viskas, ką tereikia padaryti, tai įsidiegti DropBox, tada visos tokios programos atsiranda sukonfigūruotos ir paruoštos naudojimui.
  • Atsarginėms svarbių dokumentų ar bet kurių kitų failų kopijoms.
  • GTD sistemos failams laikyti.
  • Vienas bendradarbis naudoja tai failų dalinimuisi, t.y., turi bendrą prisijungimo vardą su kitais žmonėmis.
  • Galima naudoti vietoj versijų kontrolės sistemos, nes svetainėje galima pasiekti anksčiau buvusias to failo versijas (pvz., vietoj svn mažam projektui, universiteto laboratoriniam darbui, kursiniui, diplominiui ir t.t.)
  • DropBox + Launchy hibridas: esu susidėjęs į DropBox failus, kuriuos noriu pasiekti iš abiejų kompiuterių ir juos suindeksavęs su Launchy, todėl vienam kompiuteryje padaryti pakeitimai akimirksniu atsiranda kitame. Pvz., parašau „Darbai”, enter, įvedu papildomą užduotį, išsaugau ir visa tai jau yra visose mano darbo vietose (plius pakopijuojama į telefoną). Kitas pavyzdys būtų toks: parašau „re įmonės trumpinys“ (remote desktop connection) ir pradedu jungtis prie tos įmonės serverio, nesvarbu kur bebūčiau (tad prisijungimas konfigūruojamas vieną vienintelį kartą, pasiekiamas iš visur ir lieka amžinai, net po visiškos kietojo disko mirties). Tai reiškia, kad visokius konfigūruojamus dalykus stengiuosi laikyti DropBox kataloge, tokiu būdu niekada nereiks visko daryti iš naujo.
  • Ir dar daug panaudojimo galimybių, kurias apriboti gali tik jūsų fantazijos stoka 🙂 Beje, jei programą naudojate dar kažkam, kas čia nepaminėta, pasidalinkite komentaruose.

Verta paminėti, kad pirmą kartą įsidiegus programą, nelabai turėjau ką su ja veikti, bet palaipsniui ji pritapo mano kasdienybėje ir dabar užima svarbią vietą.

Atsisiųsti/užsiregistruoti DropBox.

Share