* You are viewing the archive for spalio, 2014

Kiek reikia pinigų? Finansinė nepriklausomybė (2 dalis)

Išsilaisvink arba mirk bemėgindamas

Išsilaisvink arba mirk bemėgindamas

Pirma dalį galite rasti čia.

Jei reguliariai sekate šį blogą, tuomet žinote savo mėnesines išlaidas bei pajamas. Kelyje į finansinę nepriklausomybę daug svarbiau jūsų išlaidos nei pajamos. Tarkime, kad asmuo A uždirba 2000 Lt/mėn bei išleidžia 1000 Lt/mėn. Tuomet kas mėnesį jis sutaupo sumą, kuri leistų jam pragyventi vieną mėnesį, taigi sutaupo 50% atlyginimo. Dabar turime B asmenį, kuris gyvena už 10 000 Lt per mėnesį, bei uždirba 15 000. Jam reikia dvigubai daugiau laiko, dviejų mėnesių, kad sutaupytų sumą reikalingą išgyventi vieną mėnesį. Tai reiškia, kad asmuo A išeiti į ankstyvą pensiją gali dvigubai anksčiau nei asmuo B, kuris uždirba beveik 8 kartus daugiau.

Teigiama, kad norint išeiti į ankstyvą pensiją, reikia sukaupti pinigų sumą, kurios pakaktų pragyventi 25 metus. A asmens atveju tai būtų 1000 * 12 * 25 = 300 000 Lt. Ši suma leistų kasmet nusiimti 4% (300 000 * 4% = 12 000 Lt) bei palikti 3% (9000 Lt) toliau kauptis ir kompensuoti infliaciją.

Šie skaičiavimai paremti tuo, kad vidutinė investicijų grąža iš indekso yra 7-8%. Beje, ilguoju laikotarpiu neįmanoma pralošti, visad gausite tiek pajamų. Jei bus pasaulio pabaiga, tai jokio skirtumo turit ar neturit pinigų 🙂 Tad bent pasidžiaugsite, kad galėjote daugiau pagyventi nei kiti lindėdami darbuose.

Taip pat, yra dar viena problema, kad reikia sveikatos draudimo. Nesu ištyręs padėties Lietuvoje, bet spėju, kad ji daug prastesnė nei Jav. Vien tie 96 Lt/mėn. už nieką. Kol kas tai ignoruosiu, nes esu tikras, kad yra būdų apžaisti.

Pajamos nedirbant

Realybė yra tokia, kad žmogus yra laimingas tik tada, kai kažką daro, siekia, įveikia iššūkius, tada ilsisi. Tada kartoja ciklą. Taigi, mano atveju yra 100% garantija, kad kažkiek pinigų gausiu neturėdamas darbo. Kas dar labiau mažina man reikalingą sumą. Be to, ar buvo kada taip, jog pavyko pragyventi taip, kad vienintelis pajamų šaltinis būtų alga? Man kažkaip atrodo, kad tai misija neįmanoma. Žinoma, dauguma papildomo uždarbio paprastai būna mažos sumos. Bet gyvenant taupiai, jos praverčia.

Kita vertus, jei darbo neturi, tai tuomet sumos gali būti daug didesnės, nes yra laiko, o svarbiausia noro padaryti kažką gero.

Tai kiek tau reikia pinigų, Povilai?

Gyvendamas Lietuvoje vidutiniškai išleisdavau 1000 Lt/mėn. Į tai įeina pilnas mašinos išlaikymas, maistas, komunaliniai mokesčiai, drabužiai. Žodžiu, viskas išskyrus automobilio pirkimą – 12 000 Lt. Mašina kažkur 10čiai metų, tad tai prideda 100 Lt/mėn. Kita vertus, dabartinę mašiną dar galėsiu eksploatuoti kurį laiką.

Kitas mokestis yra butas. Mokėt komunalinius mokėjau, bet už butą nebe. Kadangi man į darbą nereikia, tai galėčiau gyventi Vilniaus krašte arba net kitame mieste. Permetus skelbimus, manau, kad 500-600 Lt vieno kambario butas gautųsi pakankamai geras. Tai viso gauname 1700 Lt/mėn. Iš esmės, čia blogiausias scenarijus. Juk galėčiau nuomotis butą per pusę su draugu ar mergina. Kurį laiką gyvensiu pas tėvus, kai grįšiu iš Londono ir t.t.

Taigi, man reikia 1700 * 12 * 25 = 510 000 Lt. Pakankamai maža suma, palyginus, ką už ją galima gauti.

Kaip minėjau, čia tuo atveju, jei nėra visiškai jokių pajamų po to, kai nustojama dirbti. Mano atveju turėtų būti taip, kad gausiu 800 Lt pasyvių pajamų. Tai šitą sumą numuša iki 900 * 12 * 25 = 270 000 Lt. Viso labo dviejų kambarių buto kaina su paprastu įrengimu. Pasyvios pajamos nėra garantuotos bei labai svyruoja. Vieną mėnesį gali būti 300, kitą 1300.

Todėl mano tikslas iki 2017.03.26 susitaupyti 80-100 000 £. Prie tokių sumų, kursas jau turi didelę įtaką, bet litais tai turėtų būti 328 – 430 000. Taigi, tai žymiai daugiau nei minimali 270 000 suma.

Galutinis atsakymas: man reikia 350 000 Lt, pageidautina 400 000 Lt.

P.S. dar kartą primenu, kad visi skaičiavimai remiasi tuo, kad negausiu jokių papildomų pajamų. Bet iš tiesų juk gausiu 😉

Ankstyvos pensijos skaičiuotuvas

Svarbu yra suprasti, kaip gaunami skaičiai. Kai yra supratimas, galime naudotis automatizuotais sprendimais. Štai nuoroda į skaičiuotuvą su mano skaičiais. Tie skaičiai yra svarai ir pakeisti taip, kad atitiktų mano 1000 Lt/mėn. išlaidas gyvenant Lietuvoje.

Taigi, A asmens atveju gautume 16,6 metų. Pradėjus dirbti 22, į pensiją galima išeiti 38,6 metų. B asmens atvejis – 25,2 metų. Tai išeiti galėtų 47,2. Tai kur kas geriau nei 70ties! Abiem atvejais laikome, kad dabar jie neturi nė vieno lito susitaupę.

Įveskite savo skaičius ir pamąstykite, ar norite dirbti iki 70 ir ilgiau, nes pensija bus nukeliam ne kartą ir ne du.

Share

Sekantis mano tiklas – finansinė nepriklausomybė (I dalis)

Motyvacija

Ar jūsų pirmadieniai ir penktadieniai bent kartais panašūs į šiuos?

Manau, kad kiekvienas iš mūsų turėjo daug tokių pirmadienių bei penktadienių. Dažniausias sprendimas savipagalboje būtų rasti tai ką myli esame darbe ir stengtis koncentruotis ten arba ieškoti naujos profesijos. Jau tos tikrosios, kuri yra jūsų gyvenimo pašaukimas.
Abu šie pasiūlymai yra sąlyginai geri, bet nė vienas neišsprendžia problemos. Esmė ta, kad esame žmonės, kurie pagrįsti emocijomis, hormonais ir kitokia chemija. Jei man šią savaitę darbinė nuotaika, galiu eiti pirmadienį penktadienine video nuotaika. Bet po savaitės, galiu kasdien eiti su pirmadienine. Žmonės ne robotai – jiems reikia laisvės, pasirinkimo. Savo verslas vargiai čia padės, nes tada atsakysime ne bosui, o klientams.

Antrame ir trečiame kurse rimtai svarsčiau mesti programų sistemų studijas bei perstoti į psichologiją (laikas, kai pradėjau dirbti). Pagrindinė priežastis buvo ta, kad nejaučiau priburto malonumo savo profesijoje t.y., tokio, kuris turi būti, kai „myli“ savo darbą.
Tuomet atsakymas į klausimą, ką veiktum, jei turėtum neribotus finansus būdavo labai greitas: mesčiau visus darbus, univėrus ir nieko neveikčiau.

Finansinė nepriklausomybė - motyvacija

Finansinė nepriklausomybė – motyvacija. Nuotrauka James Willamor

Bet po truputį augau, supratimas, kad nieko neveikti yra gerai, buvo pakeistas supratimu, kad tada nesijauti laimingas. Iš esmės, reikia kažką veikti, po to ilsėtis, vėl veikti. Gyvenime būtini iššūkiai.

Galiausiai užsidegė lemputė virš mano galvos, supratau, kad programavimas man labai patinka. Tada atsakymas patapo toks: dirbčiau puse etato, gal kiek daugiau. Kitas variantas, savaitę dirbu, savaitę ne. Dirbdamas pasirinkčiau darbus, kurie duoda malonumo. T.y., jei esu pakankamai nusidirbęs, tai imčiau lengvus darbus, kurie suteikia pasitenkinimą, nes be didelių pastangų gali išbraukti iš darbų sąrašo. Jei esu gerai pailsėjęs, imčiau iššūkį metančius darbus. T.y., būčiau galėjęs net nekeisti darbovietės, jei šios sąlygos būtų patenkinamos. Iš tiesų, tikėtina, kad puse etato būčiau sukūręs beveik tiek pat vertės, kiek padarydavau dirbdamas 0,8 etato.

Taigi, jei turėčiau pinigų, kad nebereiktų apie juos galvoti, tikrai nedirbčiau programuotoju. Tačiau mielai tai veikčiau laisvalaikiu. Rašytoju irgi nedirbčiau, bet mielai bloginčiau. Po truputį ryškėja tobulo gyvenimo kontūrai.

Finansinės nepriklausomybės vizija

Ar esate sau uždavę klausimą: kiek pinigų reikia gyvenime? Skaičius bus gerokai mažesnis nei manote, bet kartu pakankamai didelis.
Jau nuo jaunų studento dienų, vos susidomėjęs investavimu, pradėjau galvoti, kaip būtų puiku turėti kokius 300 000 litų bei gauti metinių 10%. Per metus už 30 000 Lt tikrai nesunkiai pragyvenčiau – nebūčiau ponas, bet kaip vienam asmeniui, kuris tada net už butą nemokėjo, tai tikrai per akis.

Tada buvo idėjų apie verslus, generuojančius pasyvias pajamas. Beje, vieno tokio pusę turiu. Blogą rašyti pradėjau taip pat, galvodamas, kad kažkuriuo momentu, pavyks jį monetizuoti. Visad siekiau prasimanyti pasyvių pinigų šaltinį.

Tikslas

Iki trisdešimto gimtadienio išeiti į „pensiją“ (2017.03.26).  Būti pensijoje reiškia, kad nebeturėsiu jokio oficialaus darbo tik tam, kad uždirbčiau pinigų. Esminis pragyvenimo šaltinis galės būti tik tai, kas generuoja pasyvias pajamas. Daugiausia akcijos, kita dalis iš jau minėto verslo, kuriuo stipriai kliautis negaliu. Gali netikėtai pasibaigti. Net jei gyvuos toliau, tai vis tiek po 10-20 metų jo neliks (o gal transformuosis). Viskas keičiasi. Todėl didžiausias ramstis bus tiesiog finansinės priemonės, kitaip liaudyje žinomos kaip vertybiniai popieriai.

Kiek man reikia pinigų? Ar tai įmanoma? Nuo ko priklauso? Kaip tai padaryti? Atsakymai į šiuos klausimus kituose straipsniuose.

Antra dalis.

Share

Penktadienio mitas

Atkeliavo dar vienas penktadienis. Staiga, visi jaučiasi daug geriau nei kurią kitą darbo dIrene nuotraukaieną. Kas antras atsakymas į klausimą – „kaip sekasi?“ – yra – „puikiai, juk šiandien penktadienis!“. Visi entuziastingi, krečia pokštus darbe ir t.t. Prie to pačio galima pridėti pirmadieninius atsakymus: „Ai, šiandien ne kaip, juk pirmadienis… Iki penktadienio dar taip toli.”. Ar taip jaučiatės ir jūs? Bent retkarčiais?

Žinoma, yra daug validžių priežasčių, kodėl ši diena mus priverčia jaustis laimingesniais, pvz., žmonės nesusitvarko miego režimo, todėl laukia savaitgalio, kai galės pagaliau „atmiegoti“ prarastas valandas… Arba tiesiog yra suplanuota išvykta su draugais. Bet šįkart apie mitą.

Penktadienis yra tarsi viltis. Viltis, kad gyvenime yra ne tik darbas, kad galėsime būti laisvi bent 2,5 dienos nuo įsipareigojimų. Įsitikinimas, kad savaitgalį nuveiksite ką nors įdomaus ar produktyvaus. Iš esmės, penktadienis įkūnija viziją apie gyvenimą, koks jis turėtų būti. Tik va, darbas trukdo.

Deja, dažniausiai penktadienio vakaras ir savaitgalis praeina taip, tarsi nieko nenuveikėm. Arba dar blogiau, turime tiek įspūdžių, kad jaučiamės tarsi dabar reiktų išeiginių nuo nuotykių. Tokie dalykai palieka mumyse arba tuštumą, arba psichologinį nuovargį. Kuo tuštuma ir nuovargis didesni, tuo sekmadienio vakaras gali būti nemalonesnis, gyvenant su mintimi „rytoj vėl į darbą“.

Taigi, penktadienis ateina ir praeina. Reikia džiaugtis dabartimi. Savaitgalis nebūtinas, kad jaustumėmės gerai ir nuveiktume ką nors produktyvaus. Tūkstančio mylių kelio prasideda žingsneliu po žingsnelio.

Dabar atskleisiu paslaptį – jums nebūtina dirbti 50 metų, kol išeisite į pensiją. Būdami 70 ar 75, jau būsite sudėvėję kūnus ir mažai, kuo galėsite pasidžiaugti. Yra kitas kelias – ankstyva pensija, pvz., 30ties ar 4oties metų. Plačiau apie tai kituose straipsniuose.

Šiandienos „moralas“, visada džiaukitės dabartimi bei prisiminkite, kad absoliučiai viską galima pakeisti. Laukti savaitgalio, kad „gyventumėte“ yra kvaila. Jei visad lauksite penktadienių, taip prabėgs gyvenimas pro akis, o jūs vis jo lauksite ir lauksite.

P.S. visad yra akimirkų ir žmonių, kai norisi pirmadienį į darbą, tačiau net tokiais atvejais, maloniau būtų, kad tereiktų dirbti pusdienį ir keltis kiek vėliau 😉

Share

Nuo šiol susirask norimą daiktą nemokamai! (Automatinis skelbimų tikrinimas)

Noriu pasidžiaugti, kad nuo šiol „Demo“ versija pervadinta į „Nemokamą“ ir galioja amžinai! Tiesiog nueikite į atsisiuntimų puslapį ir paspauskite mygtuką „Nemokama versija“. Nepamirškite išsisaugoti prisijungimo duomenų.

Kad būtų paprasčiau pradėti naudotis, šiandien pasidalinsiu gyvenimiškais pavydžiais, kaip surasti gerą daiktą pigiai ir greitai. Jei ieškote, telefono, kompiuterio, automobilio, buto ar be ko kito – ši programa jums padės.

Automatizuota telefono paieška

Sukonfigūruojame nuorodą skelbiu.lt

Sukonfigūruojame nuorodą skelbiu.lt

Automatinis nuorodos įdėjimas į skelbimų programą

Įkeliame skelbiu.lt nuorodą į programą

Įkeliame plius.lt nuorodą į programą

Įkeliame plius.lt nuorodą į programą

Džiaugiamės rezultatais

Džiaugiamės rezultatais

Einame į skelbiu.lt, pasrenkame Komunikacijos>Mobilieji telefonai>Apple>iPhone 6, tada pasirenkame miestą (Vilnius) ir privatūs asmenys. Nusikopijuojame nuorodą.

Programoje atsidarome šį langą, nuoroda automatiškai bus įkli juota, tinkamas puslapis parinktas. Jums telieka pasirinkti, ar norite krauti nuotraukas (angl. thumbnail) bei įvesti pavadinimą.

Dabar einame į plius.lt. Atitinkamai viską nusistatome ir gauname nuorodą, kurią įsidedame į programą.

Dabar paliekame programą suktis ir laukiame, kol nauji skelbimai įkris.

 Automatizuota kompiuterio paieška

Alio lt Asus nuoroda

Sukonfigūruojame Asus paieškos nuorodą

Asus alio.lt paieškos nuoroda

Įkeliame paieškos nuorodą į programą

Asus alio.lt rezultatai

Džiaugiamės rezultatais

Viskas kaip telefono atveju. Einame į alio.lt ir susikonfigūruojame nuorodą. Vizualiai galite pamatyti paveiksliukuose.

Norite pirkti naują automobilį

Skelbimų gaudyklė Audi A4

Nustatome paieškos nuorodą autogidas.lt

Nuoroda į skelbimų tikrinimo programą

Įtraukiame paieškos nuorodą į programą

Automatinis skelbimų tikrinimas

Džiaugiamės Audi A4 rezultatais

Puiku, einate į autogidas.lt, nusistatote parametrus, pvz., Audi A4, dyzelis nuo 2002 metų, kaina iki 20 000. Gauname šią nuorodą.

Tą patį padarome su autoplius.lt – štai ir viskas. Jokio nuolatinio f5 spaudinėjimo (puslapio atnaujinimas). Sėdite ramiai ir laukiate, kol skelbimas įkris į programą.

Buto paieška

Aruodas.lt butų paieška

Sukonfigūruojame butų paiešką

Įkeliame Aruodas.lt nuorodą

Įkeliame nuorodą į programą

Džiaugiamės Aruodas.lt rezultatais

Peržiūrima Aruodas.lt rezultatus

Galbūt ieškote naujos gyvenamosios vietos? Galime padėti su buto paieškomis. Einame į aruodas.lt. Nustatome pageidaujamus kriterijus ir įkeliame nuorodą į skelbimų gaudyklę.

Pabaigai

Programos pristatymą galite rasti čia. Oficialus programos puslapis classifiedsrunner.com. Palaikomų puslapių sąrašas.

 

 

Share

Knyga. Suviliok moterį – Eidminas Zaksas

Knyga Suviliok Moterį Eidminas Zaksas

Knyga Suviliok Moterį. Autorius Eidminas Zaksas

Kas tai per knyga?

Knygos tokiu pavadinimu paprastai man sukeldavo kreivą šypsnį. Prieš skaitydamas, įsitikinau, kad tai ne eilinis triukų rinkinys.

Sužinosite ne tik apie moteris, bet apie santykius, bendravimą, asmeninį tobulėjimą, ką reiškia būti tikru vyru, kaip rengtis ir dar daug visko. Kad tai ne tuščia teorija, patvirtina pati knygos pradžia.

Skaitant padėkas, tampa akivaizdu, kad patarimai buvo praktiškai išbandyti ne kartą ir ne du. Gera pradžia. Tada seka šioks toks nusivylimas dėl gramatikos ir skyrybos klaidų, kurios stebuklingai išnyksta po maždaug 30-to puslapio.

Knygos dėstymas

Tekstas sklandus, įsimintinas, puikiai iliustruojantis norimas perteikti idėjas. Autorius nežada, to kas neįmanoma, pvz., kad perskaitę knygą, staiga, tapsite ekspertais. Norint darbo vaisių, reikia dirbti.

Įstrigo autoriaus analitinis požiūris, pvz., kaip apskaičiavo, kad reikia užkalbinti apie 1600 merginų, kad surasti tą „vienintelę“.

Autorius žodžio kišenėj neieško, keletas perliukų:

  • „Su moterimi bendraudamas logiškai, kerpi judviejų santykius jungiančią virvę.“ „Remdamasis logika įrodyk, kad esi teisus, ir moteris remdamasi emocijomis parodys, kad prarado susidomėjimą tavimi.“
  • „Jei turi įprotį pradėti sakinį žodžiu „ne“, turi būti labai dėkingas už tai, ką dabar tau pasakysiu: tu užknisi.“
  • „Atrask hobį, kuris leistų bendrauti su žmonėmis. Tikiuosi supranti, jog tai negali būti „Counter Strike“ fanų grupė.“
  • „O, mano mieloji Deive, aš padaryčiau bet ką, kad tik gaučiau lašelį tavo dėmesio. Vidury nakties atvažiuočiau, iškelčiau katiną iš medžio, jei pasirodytų, kad tavo katinui medyje patiko, vėl atgal jį ten įkelčiau ir padėkočiau, kad leidai man tai padaryti.“

Privalumai

  • Apstu informacijos apie moterų viliojimą, pavyzdžių, pokalbio temų, atsikirtimų ir viso kito, ko tik gali prireikti.
  • Patarimai apimantys kur kas daugiau nei moterų viliojimas. Tinka kiekvienam žmogui, kuris nori tobulėti.
  • Šmaikšti, priverčianti garsiai kvatoti.

Trūkumai

  • Tik vieną smulkmeną tesugalvoju: pirmuosiuose 30 puslapių esančios skyrybos ir gramatikos klaidos.

Išvada

Esu įsitikinęs, kad kiekvienas vos perskaitęs knygą, jau galės pritaikyti bent kažką, ką joje rado. Jei imsis dirbti šioje srityje, tuomet užtikrintai pasieks žadamus rezultatus.

Galutinis įvertinimas 10

Share

Įpročiai ir smegenų veikimas

Dar šiek tiek apie įpročius. Per matematikos pamokas, susidūręs su Pitagoro teoremos įrodymų, Matt Lavin nuotraukagalvojau, kokia prasmė kalti tą įrodymą atmintinai – juk svarbiausia mokėti pritaikyti žinias. Tos pat nuomonės buvau per matematinės analizės paskaitas universitete – sunkūs laikai. Kaip bebūtų, palaipsniui atsirado supratimas, kad tie įrodymai ne šiaip sau. Kad svarbu suprasti, o ne kalti. Darbe kasdien tenka matyti, kaip papildomas žinojimas apie tai, kaip kažkas veikia, padeda sukurti daug paprastesnius ir efektyvius problemų sprendimo būdus.

Tas pats galioja žinioms apie įpročius. Žinote, kaip išsiugdyti? Žinote, kokie išmokti poelgiai būtų geriausi jums? Svarbu žinoti, kaip veikia smegenys, nes tai leidžia suprasti vieną dalyką.

Kuo dažniau atliekate veiksmą, tuo labiau tikėtina, kad tai taps įpročiu, nes smegenyse neuronai bus sujungiami taip, kad tai bus labiausiai tikėtinas jūsų poelgis. Visada esam tam tikrai duomenų įvesčiai, smegenyse tai bus apdorota ir keliaus tam tikru keliu. Kuo dažniausiai rinksitės sąmoningai vieną ar kitą kelią, tuo dažniausia nesąmoningai jis bus vykdomas.
Pastaruoju metu, visad prisimenu šį faktą. Tai mane motyvuoja. Pvz., šįvakar tai jau trečias straipsnis iš eilės. Parašęs pirmą, galėjau grįžti prie filmų žiūrėjimo, nes juk vis dėlto tai tinginio savaitė (dalinu savaites, kai stengiuosi būti produktyvus bei, kai galiu tingėti be jokio sąžinės graužimo) bei turiu pakankamai straipsnių, kad skelbti kas savaitę. Pasvėriau mintyse už ir prieš. Lemiamas veiksnys buvo tas, kad nenoriu taip sujungti laidelių smegenyse, kad būčiau linkęs rinktis filmą ir per vėlyvą ėjimą miegoti.

Taigi, kai vėl kartojate blogus įpročius, neproduktyvumą, numetate savo tikslus į šalį. Ar tiesiog renkatės tarp Coca-Colos ir sulčių – atsiminkite, kad pasirinkimas svarbus ne tik dabarčiai, tačiau ir ateičiai. Kitaip sakant: parodyk, kas esi šiandien, pasakysiu, kas būsi po penkių metų. Prisiminkite, nuolatinis elgesys visad kartosis, tad rinkitės atsakingai.

Share

Aktyvių įpročių sąrašas

Francisco Antunes nuotrauka

Kaip išsiugdyti įprotį galite perskaityti čia. Šįkart apie mano aktyvius įpročius.

  1. Rytinė mankšta. Darau 50 atsispaudimų, atsilenkimų ir kojų pakėlimų (angl. leg lever).
  2. Dviračiu į darbą. Kad ir koks oras, važiuoju dviračiu. Taip ne tik taupau pinigus, bet atlieku mankštą. Kodėl dviratis yra pati geriausia transporto priemonė galite perskaityti čia.
  3. Kiekvieną rytą darbe pradedu nuo patikrinimo, ar pagrindinė programinė įranga gerai veikia, tada peržiūriu darbinį paštą, jei kas skubaus, tai padarau, jei ne – įsimetu kaip darbą į Evernote. Tada ateina laikas peržiūrėti mano GTD sistemėlę (Evernote). Peržiūriu darbų sąrašus pagal kontekstą – padaryti šiandien, laukių atsakymo ir t.t. Asmeniniai ir darbo reikalai yra atskirti.
  4. Einu pasivaikščioti prieš pietus darbe. Nueinu apie 1,5 km, pailsinu smegenis ir sudeginu apie 100 kalorijų.
  5. Dviračiu namo ir į dušą. Dušas yra žymeklis kitam įpročiui. Reikia kažkokio veiksmo (angl. trigger), kuris paleistų sekantį etapą.
  6. Dienos apmąstymas ir darbų peržiūrą Po dušo atsisėdu lovoje, paimu rašiklį ir pradedu rašyti mintis. Kartais tai atrodo kaip dienoraštis, kartais kaip darbų sąrašas. Galvoju, apie tai kaip jaučiuosi, kaip sekasi siekti tikslų, ką reikia padaryti.
  7. Pasiruošti pietus į darbą iš vakaro. Tai sutaupo laiko darbe, kurį sunaudoju pasivaikščiojimui. Taip pat, manau, kad tai sveikesnis maistas nei 80% to, ką valgom penktadieniais, kuomet arba užsisakom, arba važiuojam kažkur valgyti.  Be to, sutaupau vieną kitą svarą.
  8. Einu miegoti ne vėliau nei 22:45. Nėra tai įsišakniję, nes tik dabar berašydamas supratau, kad tai įprotis.
  9. Kiekvieną trečiadienį nubėgu bent 8 kilometrus. Puikus įprotis, kuris ne tik padeda palaikyti gerą fizinę formą, bet panaikina bet kokį susikaupusį stresą. Ech, tie endorfinai… kur jų galima nusipirkti? 🙂
  10. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį darau „rimtą“ mankštą. Pratimų programas naudoju iš https://www.freeletics.com/en.
  11. Visą savaitės apsipirkimą atlieku šeštadienio pirmoje pusėje, t.y., dažniausiai daugiau nebeeinu į parduotuvę iki kito šeštadienio.
  12. Sekmadienį stengiuosi tingėti, kiek įmanoma daugiau.

Iš esmės, įpročiai vienintelis dalykas, kuris mus pakeičia. Visi kiti pasikeitimai būna laikini.

Kokie jūsų įpročiai? Kiek jie padeda jums? Daugiau galite sugalvoti jums kenkiančių ar pagelbėjančių įpročių?

Share