Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2015-03-01)

Progreso fiksavimas ir sekimasKas mėnesį talpinsiu savo portfelio sudėtį ir galutinę mano turto vertę. Tai bus progreso sekimas.

Finansinis turtas

Mano turtas 2015-03-01 dienai yra 37 286,87 £ (168 907,64 Lt arba 51 417,03 €).

Finansinės nepriklausomybės progresas 42-48% („Galutinis atsakymas: man reikia 350 000 Lt, pageidautina 400 000 Lt.“).

Kitą mėnesį tikėtina, kad perlipsiu 50%. Antroji tikslo pusė visad būna lengvesnė, nes jau matai šviesą tunelio gale ir sugebi dar daugiau pastangų įdėti. Pasiekti tikslą esu numatęs 2017-07-07.

Swedbank portfelis

Swedbank portfelio sudėtis 2015-03-01

iWeb portfelis

IWeb ISA portfelio sudėtis

Share

18 Atsakymų/ai į “Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2015-03-01)”

 1. Stasys Dimbelis parašė:

  Kov 01, 15 at 07:20

  Stasys Dimbelis liked this on Facebook.

 2. Georgij Lesnikov parašė:

  Kov 01, 15 at 10:46

  Gali plačiau papasakoti apie savo patirtį investuojant į akcijas Lietuvoje? Daug seki naujienas? ir kokiu principu perki/parduodi akcijas? Taip pat, ar esi bandęs Franklin/Templeton fondus?

 3. Evaldas Landauskas parašė:

  Kov 01, 15 at 11:34

  Evaldas Landauskas liked this on Facebook.

 4. Rasa Dimbelienė parašė:

  Kov 01, 15 at 11:34

  Rasa Dimbelienė liked this on Facebook.

 5. Ignas Bagdonas parašė:

  Kov 01, 15 at 11:34

  Ignas Bagdonas liked this on Facebook.

 6. Donatas Šatkauskas parašė:

  Kov 01, 15 at 11:34

  Donatas Šatkauskas liked this on Facebook.

 7. Asmeninio tobulėjimo blogas parašė:

  Kov 01, 15 at 12:23

  Georgij Lesnikov Litas į litą visą savo patirtį atskleidžiau šiame straipsnyje: http://testas.panavas.lt/2015/01/20/mano-investavimo-istorija-klaidos-naujausia-strategija/

  Šiuo metu naujienų visiškai neseku jokių. Kai pradėjau investuoti ir tą dariau Baltijos šalių rinkose, tuomet kažkiek laiko domėdavausi naujienomis, užeidavau į traders.lt forumą.

 8. Georgij Lesnikov parašė:

  Kov 01, 15 at 12:45

  A, puiku, dėkui 🙂

 9. Edita Tavoriene parašė:

  Kov 01, 15 at 19:49

  Edita Tavoriene liked this on Facebook.

 10. Min Daugas parašė:

  Kov 02, 15 at 08:03

  Min Daugas liked this on Facebook.

 11. Donatas parašė:

  Kov 03, 15 at 11:33

  Puiku! man kaip naujokui labai vertinga tavo viešinama informacija. Sakau Ačiū dar kartą.

  Norėjau tavęs paklausti kodėl nenaudoji investicijoje sverto? tavo portfelis yra sakyčiau gana konservatyvus ir orientuojamas į ilgą laikotarpį, todėl rizika tikrai maža. Paėmus ir panaudojus svertą bent jau 1 prie 1 t.y (1 euras = 1 skolintas euras) užstačius vp galėtum portfelį padidinti iki 100k EUR (50k EUR tavo ir 50k EUR skolinti). Gautum sverto metines palūkanas kokius 2-3 proc. Rezultate nuosavi pinigai uždirbtų beveik dvigubą grąžą negu dabar.
  1-1 sverto rizika tikrai maža, taip vadinamą MC ( margin call) gautum portfeliui nuvertėjus 50 proc, o manau tavo VG indeksiniai fondai tikrai nekris tiek… Pasiektum savo tikslą tikrai greičiau.

  Kitas klausimas: kodėl tu 1700lt/mėn vadini finansine laisve? Aš su tiek tikrai nejausčiau finansinės laisvės, o jausčiau finansinį nepriteklių…

  (vidutinis atl Lietuvoje yra 1600lt į rankas) todėl manau dirbti samdomą darbą ir gauti bent 2x daugiau yra geriau nei nedirbti ir gauti 1700lt

  Man finansinė laisvė yra bent 3x didesnė suma per mėnesį. Tai norėjau pasakyti, kad geriau ilgiau kokiais 5-8 metais didinti kapitalą ir vėliau kokybiškiau „būti pensijoje” nei kuo skubiau išeiti iš darbų ir gyventi skaičiuojant kiekvieną litą. Ypač Tavo ir Mano atveju kai esame jauni.

  Laukiu tavo nuomonės.

 12. Povilas Panavas parašė:

  Kov 03, 15 at 22:35

  Na, jei atmestume visus sudėtingumas sverto naudojimo ir tartume, kad tai įmanoma mano situacijoje, tuomet mano nuomonė apie tai būtų tokia. Esu išaugęs iš to amžiaus, kai reikia daiktų, kuriais pasirodytum prieš žmones, kuriems nei tu rūpi, nei jie tau iš tiesų rūpi. Todėl man svarbiausia yra laisvė. Kad dar vaizdžiau iliustruoti šitą argumentą, pridursiu, kad Lietuvoje dirbau už 1 800 Lt į rankas. Tačiau, tai darydavau tik 4 dienas, t.y., dirbdavau nuo pirmadienio iki antradienio po 8 valandas, bet penktadienis būdavo laisva diena. Bet kada būčiau galėjęs susirasti darbą už 3 000 Lt, bet būtų reikėję dirbti 5 dienas.

  Noriu pasakyti, kad daug kartų gyvenime pasirinkau laisvę vietoj pinigų. Laisvė man yra didžiausia vertybė. Tuo tarpu pinigų visada bus. Juk nesėdėsiu bambą išvertęs. Manau, kad labai tikėtina, kad būdamas pensijoje uždirbsiu tiek pinigų, kad nei akcijų srautų nei verslo srautų nė nereiks liesti. Arba užteks tik vieno iš jų, kartu sudėjus su šiaip gaunamomis pajamomis.

  Jau esu patyręs ir žinau, kad negalėsiu nieko neveikti. Taip pat, esu patyręs, kad neįmanoma neuždirbti pinigų, jie kaip iš dangaus krenta visada.

  Dabar grįžtame prie tavo sverto klausimo ir visų kitų siūlymų. Atsisakau visko, kas nėra patikrinta laiko ir lemia didesnę riziką. Mano manymu, jau dabar akcijos yra pakankamai pervertintos. Be to, visad reikia vadovautis taisykle, kad investuoti reikia tuos pinigus, kurių tau negaila praprasti.

  Pradėjęs nebe investuoti, bet spekuliuoti, kaip siūlai, Donatai, susigadinti galėčiau visą savo ateitį, kuri toliau tik vos daugiau nei du metai. Jau praktiškai ranka pasiekiama.

  Lietuvoje gyvendamas, nemokėjau nuomos, tik komunalinius, nes gyvenau sesės bute. Vidutinės mėnesio išlaidos buvo 1 100 Lt. Į tai įeina kuras, mašinos remontas. Absoliučiai viskas, išskyrus pačio automobilio pirkimą.

  Gyvenimu buvau patenkintas ir galėjau įsigyti viską, ko norėjau. Tai prie to 1 100 pridedame nuomos kainą ir tikrai nesunkiai pragyvensiu už 1 700 Lt/mėn. Kaip pats sakai, juk vidutinė alga. Juolab, ketinu pradžioj gyventi Tailande, Filipinuose, kur algos mažesnės nei Lietuvoje, tad mano pinigai leistų gyventi dar geriau.

  Galiausiai, juk čia pesimistinis scenarijus. Kur kas realesnis yra toks, kad galėsiu išleisti 4 000 (4% nuo investuotų 100 000) + 3 200 (verslo pajamos) = 7 200 £ ~-= 32 000 Lt. Per mėnesį 2 667 Lt. Be to, kaip sakiau, neįmanoma negauti papildomų pajamų. Tokios algos nė negaudavau gyvendamas Lietuvoje. Tad kaip man galės trūkti pinigų? 🙂

 13. Donatas parašė:

  Kov 04, 15 at 08:56

  Ačiū už atsakymą. Tikrai mane motyvuoji sekti tavo pavyzdžiu ką ir darysiu, tikiuosi niekur nedingsi ir atsakinėsi į mūsų klausimus bei rašysi straipsnius apie INVESTAVIMĄ.

  Nesutampa mūsų nuomonės dėl pragyvenamos sumos niekaip… aš uždirbu daugiau nei dvigubai nei vidutinis Lietuvis ir man vos išeina normaliai gyventi.

  Juk tau reikės ir kur gyventi, nenuomuosi buto su draugu ir negyvensi pas seserį, reikės šeimą kurti, auginti vaikus, pirkti nekilnojamą turtą gyvenimui, rengtis, atostogauti ir t.t. Negaliu suvokti kaip padoriai gyventi už 2k litų niekaip, kol turi studento statusą viskas ok, bet vėliau tikrai bus bėda.

  Pažiūrėk kaip juokingai tavo pajamos atrodys su kitų EU šalių gyventojais, įsivaizduok kokie pajamų skirtumai susidaro ilgame laikotarpyje ir įsivaizduok kaip skiriasi gyvenimo kokybė…
  Pridedu nuorodą: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Minimum_wages,_July_2014_(1)_(EUR_per_month)_YB15.png

  O dar šneka kad lietuviai neinvestuoja pinigų, jie neturi paprasčiausiai ką investuoti. Palygink per kiek sukauptum iki finansinės nepriklausomybės gyvendamas Liuksemburge ir Lietuvoje 😀 Paradoksas kuris labai liūdina…

 14. Povilas Panavas parašė:

  Kov 04, 15 at 18:14

  Dėkui už palaikymą!

  Beje, anksčiau klausei apie peer to peer paskolas. Pats nesu bandęs, bet štai žmogus, kuris išmano finansinės nepriklausomybės reikalus: http://www.mrmoneymustache.com/the-lending-club-experiment/

  Manau, kad labai daug sąvokų sumalei su pinigais bei šiaip supainiojai.

  Pirmiausia, nuo pinigų gyvenimo kokybė mažai priklauso. Štai pavyzdžiui, gyvenu Londone už ~1 000£ per mėnesį. Kas nėra mažai, dauguma čia tiek nė neuždirba. Taip pat, realiai gyvenu už ~750£, iš kurių 540£ yra nuoma. Svarbu atsižvelgti, kad gyvenu viename brangiausių Europos miestų, bet atmetus nuomą, išleidžiu kaip gyvendamas Lietuvoje.

  Visą vidurkį išpučia tai, kad išsilaikiau teises, nusipirkau motociklą, dviratį (beveik atsipirko, nors sutaupau tik pusę pinigų, mat, vakare su taksi įmonė atgal parveždavo) ir laptopą (senajam buvo jau 6+ metų).

  Tačiau, štai kodėl mano gyvenimo kokybė daug geresnė nei bet kurio dirbančio ir išleidžiančio daugiau. Persikrausčiau gyventi arčiau darbo: 15 min autobusu ir viskas. Čia nesustojau ir persėdau ant dviračio, kas leidžia sutaupyti dar 100+ svarų kas mėnesį. Einam toliau, neturiu automobilio, kas leidžia sutaupyti dar ~400£ per mėnesį. Taigi, paprastas žmogus įsivaizduotų, kad būtina turėti 500£ svarų daugiau kas mėnesį, kitaip juk nepragyventi. Bet tai visiškas melas!

  Štai kaip elgiasi avys mano darbe. Kai kurios su mašina važiuoja 80+ mylių ir užtrunka iki dviejų valandų. Kiek klausinėjau, vidurkis apie 1-1,25h. Įsivaizduoji, Donatai? Tai nenormalu! Tai va tie žmonės, dirba, kad uždirbtų kurui, mašinai. Tada švaisto savo 2-4 valandas per dieną, kvėpuodami užterštu oru.

  Laikas vienintelis ribotas resursas, kurį mieliau leidžiu darydamas kažką malonaus ir su man svarbiais žmonėmis.

  Palyginimui, aš pasportuoju 2 kartus per dieną, dviračiu numinu per 7-9 minutes. Ir sveikas, ir visiškai nemokamai, ir žvalus. Mano gyvenimo kokybė yra 10 kartų geresnė, o išlaidos tiek kartų mažesnės.

  Tokių aspektų apstu mano gyvenime.

  Va čia ir yra suvokimo spraga, kas iš tiesų neša laimę, o kas ne. Naujas BWM iš salono laimę suteiks tik pirmas kelias savaites, o po to bus tas pats, kas važinėti bet kuria kita mašina.

  Beveik viską iš materialių dalykų jau turiu. Tam tikra prasme net viską jau turiu.

  Dėl buto nuomos vs pirkimas. Dažnai būna, kad nuomoti labiau apsimoka nei pirkti. Tereikia truputį paskaičiuoti ir supranti, kad pirkimas ir išlaikymas brangesnis nei nuoma. Žinoma, tai priklauso nuo situacijos rinkoje. Kartais labiau apsimoka nuomoti, kartais pirkti.

  Štai mano kuklus paskaičiavimas traders.lt forume: http://www.traders.lt/forums.php?m=posts&p=416080#416080

  Ten skaičiuota, kas labiau apsimoka: investuoti į indeksų fondus ar pirkti butą nuomai. Mano skaičiavimu nuoma neapsimoka šiuo konkrečiu atveju.

 15. Donatas Šatkauskas parašė:

  Kov 03, 15 at 11:36

  Puiku! man kaip naujokui labai vertinga tavo viešinama informacija. Sakau Ačiū dar kartą.

  Norėjau tavęs paklausti kodėl nenaudoji investicijose sverto? tavo portfelis yra sakyčiau gana konservatyvus ir orientuojamas į ilgą laikotarpį, todėl rizika tikrai maža. Paėmus ir panaudojus svertą bent jau 1 prie 1 t.y (1 euras = 1 skolintas euras) užstačius vp galėtum portfelį padidinti iki 100k EUR (50k EUR tavo ir 50k EUR skolinti). Gautum sverto metines palūkanas kokius 2-3 proc. Rezultate nuosavi pinigai uždirbtų beveik dvigubą grąžą negu dabar.
  1-1 sverto rizika tikrai maža, taip vadinamą MC ( margin call) gautum portfeliui nuvertėjus 50 proc, o manau tavo VG indeksiniai fondai tikrai nekris tiek… Pasiektum savo tikslą tikrai greičiau.

  Kitas klausimas: kodėl tu 1700lt/mėn vadini finansine laisve? Aš su tiek tikrai nejausčiau finansinės laisvės, o jausčiau finansinį nepriteklių…
  (vidutinis atl Lietuvoje yra 1600lt į rankas) todėl manau dirbti samdomą darbą ir gauti bent 2x daugiau yra geriau nei nedirbti ir gauti 1700lt
  Man finansinė laisvė yra bent 3x didesnė suma per mėnesį. Tai norėjau pasakyti, kad geriau ilgiau kokiais 5-8 metais didinti kapitalą ir vėliau kokybiškiau „būti pensijoje“ nei kuo skubiau išeiti iš darbų ir gyventi skaičiuojant kiekvieną litą. Ypač Tavo ir Mano atveju kai esame jauni.

  Laukiu tavo nuomonės.

 16. Mantas parašė:

  Kov 08, 15 at 09:08

  Dėkoju už straipsnius. Patinka jų lengvas stilius ir lengva rašysena. Noriu paklausti, ar šią investicinę portfelio sumą pasiekei grynai iš savo atlyginimo ir uždirbtų pinigų? Nes pvz investuoti iškarto 16000 lt , tai tokia suma per 1 mėnesį neatsiranda.

 17. Povilas Panavas parašė:

  Kov 08, 15 at 13:49

  Sveikas, Mantai 🙂

  Mano investavimo pradžią gali rasti šiame straipsnyje: http://testas.panavas.lt/2015/01/20/mano-investavimo-istorija-klaidos-naujausia-strategija/

  Pradėjau nuo 100 Lt per mėnesį.

  Kas liečia mano uždarbį. Lietuvoje uždirbdavau 1 800 Lt po mokesčių, plius dar pora šimtų iš šian bei ten paprastai nukrisdavo. Sutaupydavau po 1 000 Lt/mėn., taigi, po maždaug 6 metų darbo Lietuvoje, turėjau 65 000 Lt. Dalis tų litų atsirado kaip investicijų pelnas. Bet tikrai mažuma, nes dar buvau žalias investuotojas.

  Taigi, esmė, kad tiesiog reikia turėti tinkamus prioritetus gyvenime ir neleisti pinigų vėjais. Pradžiai suprasti, kad pinigai mus daro laimingesnius tik tada, jei išleidžiami patirčiai (kelionė, nauji vaizdai, nuotykiai) įsigyti, bet ne fiziniams daiktams.

  Tai tūkstantis po tūkstančio, mėnuo po mėnesio ir po šešerių metų 12 * 1000 * 6 = 72 000 Lt.

  Kaip bet kur kitur gyvenime: viskas turi savo kainą ir stebuklingos piliulės nėra.

  Dėkui už gerą įvertinimą! 🙂

 18. Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2015-04-01) | Asmeninio tobulėjimo blogas | Saviugda | Motyvacija parašė:

  Bal 02, 15 at 08:48

  […] Mano turtas 2015-04-01 dienai yra 39 658,8 £ (188 559,48 Lt arba 54 612,93€). Praeitas mėnuo. […]


Palikite komentarą