Svorio metimo metodas ir nauda (kaip numečiau 7,2 kg per 6 savaites)

Svorio metimui reikia sveiko maistoRašiau apie svorio metimo pradžią ir motyvaciją: „kaip numečiau 3,8 kg per 2 savaites“. Šįkart, apie tai, ką pajutau ir supratau per tą laikotarpį. Taip pat, apie sutiktas kelyje kliūtis.

Šiandien (2015-02-27) yra lygiai 6 savaitės, kaip metu svorį ir pagaliau pasiekiau norimą: 71,4 kg (tikslas buvo 72kg). Tiesa, čia svoris papietavus, ryte rodė 70,2 kg. Viso numesta 7,2kg.

Tiek nesvėriau daugiau nei 10 metų. Taip pat, niekad nebuvau storas, svoris laikėsi apie 73 kg, tad mesti nuo 78,6 kg nebuvo sunku. Čia slypi dar vienas patarimas. Svoriu susirūpinti reikia ne tada, kai jau turite virš 15 kilogramų viršsvorio, bet tada, kai jis pradeda kauptis. Tiesiog taip lengviau.

Savaitę užstrigau ties 72 kg

Vieną savaitę svoris nekrito, tad pradėjau ieškoti priežasčių:

 • Norėdamas paskaninti maistą, pradėjau dėti daugiau priedų, pvz. sviesto į ryžius, razinų. Šiek tiek daugiau susiruošdavau salotų pietums. Tokiu būdu, padidinau suvalgomo porcijas.
 • Pradėjau labiau vertinti maistą ir daugiau kramtyti. Spėju, kad tai padeda geriau įsisavinti kalorijas.

Norėdamas vėl grįžti į svorio metimo autostradą, tiesiog panaikinau visus paskaninimus. Nusipirkau ryžių 100 g pakeliuose vietoj 125 g. Iš esmės, tiesiog šiek tiek sumažinau maisto porcijas, kad grįžčiau prie buvusių.

Pasisvėriau po poros dienų, svoris vėl krenta.

Svorio metimo nauda

 • Geriau miegu. Mano virškinimo sistema yra jautri, todėl, kai vėliausias maistas būna valgomas 17:15 bei būna vos pora vaisių, išsimiegu daug geriau.
 • Manau, kad net imuninė sistema sustiprėjo. Bandė kabintis peršalimas keletą kartų, bet taip ir liko tik nosies šmurkščiojimu (žinoma, gali būti sutapimas. Tačiau paprastai rekomenduojama mažai valgyti sergant, taip leidžiant organizmui apsivalyti).
 • Ženklus produktyvumo padidėjimas. Paprastai gyvenu spurtais. Savaitę ar dvi intensyviai padirbu, tada savaitę dvi nieko nedarau. Kai pradėjau mesti svorį, ištempiau net 5 savaites. Be to, ne šiaip produktyvumo, bet mega produktyvumo! Dirbau daug darbe, po to programuodavau ir rašydavau namuose.
 • Daugiau laiko paroje. Reikia mažiau laiko maisto gaminimui. T.y., atėjęs iš darbo, jau neprivalau darytis vakarienės, valgyti ją ir plauti indų. Kas sutaupo mažiausiai valandą kiekvieną dieną.
 • Atsikračiau pomaistinio mieguistumo. Kadangi skrandis nebūna perpildytas, tad net tokie pietūs, kurie paprastai padarytų mane „per pilną“, to nepadaro. T.y., visad būnu baigęs valgyti tada, kai dar nesijaučiu visiškai sotus. Tai leidžia iškart grįžti prie darbų.
 • Labiau vertinu maistą: daugiau dėmesio skoniui, kramtau lėčiau.
 • Sustiprėjo disciplinos raumuo.
 • Sutaupyti pinigai. Mažiau suvalgai, mažiau perki.

Svorio metimo metodo santrauka

 • Pusryčiai 8:00 (avižiniai dribsniai su įvairiais riešutais ir džiovintais vaisiais, užpilti sojų pienu)
 • Sotūs pietūs 15:00
 • Labai lengva vakarienė 17:00 (du vaisiai)
 • Valgoma tik triskart per dieną, jokio užkandžiavimo
 • Triskart per savaitę ryte bėgama 5 km (galima pakeisti į 1,5 valandos pasivaikščiojimą)
 • Vengti miltinių ir pieno produktų
Share

5 Atsakymų/ai į “Svorio metimo metodas ir nauda (kaip numečiau 7,2 kg per 6 savaites)”

 1. Ignas Bagdonas parašė:

  Kov 05, 15 at 11:19

  Ignas Bagdonas liked this on Facebook.

 2. birute parašė:

  Bir 26, 15 at 14:00

  gal gali pateikti daugiau pvz kaip maitiniesi? gal kažkurių produktų pradėjei vartoti dažniau/rečiau?

 3. Povilas Panavas parašė:

  Lie 01, 15 at 15:32

  Labas, Birute 🙂

  Kaip rašiau straipsnyje, pradėjau vengti miltinių ir pieno produktų. Minėjau, kad kas rytą valgau avižinius dribsnius su riešutais ir vaisiais. Tai vietoj pieno ir net vietoj sojų, rekomenduočiau vandenį. Reikia kažkur 250ml man, kas yra 120kcal. Tad, per 7 dienas susitaupytų 840 kalorijų, kas yra maždaug 1h 15min bėgimo 🙂

  Mano pietų maistas paprastas. Dažniausiai tai būna kepta orkaitėj vištiena arba kepsniai. Šalia jų grikiai, ryžiai arba orkaitėj keptos „free” buvlytės. Žinoma, kartu būna kažkiek pjaustytų daržovių. Turbūt reiktų padaryti man keletą nuotraukų. Maitinuosi tikrai labai paprastai 🙂

  Taip pat, vengiu visų saldumynų bei jau nuo seno geriu arbatą be cukraus. Nors, tiesą pasakius, nepamenu, kada arbatą gėriau. Geriu tik vandenį.

  Ar dar galėčiau kuo nors pagelbėti? 🙂

 4. birute parašė:

  Lie 02, 15 at 11:13

  Labas,
  o nevartoji ne tik pieno, bet ir sūrio, varškės, kefyro, jogurtų? beje atsisakei pieno produktų dėl kalorijų ar dėl kažkokių kitų priežasčių? klausiu, nes aš apie metus laiko nevartoju pieno produktų (nebent pora kart į metus kai jie būna užslepti maiste pvz kūčiukai ir pan), tai įdomūs tavo motyvai.
  Kaip supratau iš atsakymo daržoves vartoji retokai. o kiaušinių, žuvies nevartoji? nėjau kasdien mėsa?
  o nevartoji net medaus? ir nesinori niekada nieko saldžiai? ir kodėl arbatos atsisakei? žolelių, žalioji, matė gal nėra taip jau blogai
  Atsiprašau, kad taip užmėčiau klausimais, tiesiog man įdomu:)

 5. Povilas Panavas parašė:

  Lie 03, 15 at 19:46

  Taip, pieno produktai apima sūrius, varškes, kefyrus ir jogurtus. Žinoma, kartas nuo karto padarau iššimtį. Bei yra nuolatinė išimtis sviestui.

  Priežastis ta, kad iš esmės pienas ir miltiniai produktai turi daug angliavandenių. Toks maistas neleidžia būti sočiam ilgą laiką bei stabdo riebalų naudojimą. Taip pat, pieną virškinti sunku.

  Gal blogai išsireiškiau sakydamas „kažkiek pjaustytų daržovių“. Visą laiką būna daržovių per pietus – 150-200 gramų.

  Taip, kiaušinius ir žuvį naudoju. Tiesiog labiau šnekėjau apie tai, ką darau 5 dienas per savaitę, t.y., kai einu į darbą. Žuvis ir kiaušiniai tik savaitgaliais 😉

  Medų naudoju, kai sergu. Kai mečiau svorį saldumynų nenaudojau, nebent ką nors džiovinto iš vaisių. Dabar šiek tiek pasilepinu kartas nuo karto 😉

  Kai nevalgai saldumynų, tai nėra su kuo arbatą gerti 🙂 Jei nori atsigerti, tai vanduo daug labiau troškulį numalšina nei arbata. Ir daug greitesnis procesas 🙂 Tai arbatos neatsisakiau, tiesiog, kad nėra su kuo ją gerti.


Palikite komentarą