Šiemet vėl įveikiau Hackney pusmaratonį

Povilas po Hackney pusmaratonio finišo 2016

Trasa

2016-05-08 buvo karščiausia metų diena. Visi dalyviai buvo perspėti tiek el. paštu, tiek lenktynių dieną per garsiakalbius, kad niekas nesiektų pagerinti savo rekordų, bėgtų atsargiai ir būtinai nepamirštų gerti vandens.

Žinoma, beveik visiems tai buvo nė motais, tad pamačiau, ko dar buvau nematęs: apie 15 dalyvių, kuriems reikėjo rimtos medikų pagalbos. Pradžioje buvo vienas kitas, bet paskutinėse 3-5 myliose, pasipylė kaip grybai po lietaus.

Pats atbėgau kone 10 minučių lėčiau nei pernai. Ar dėl karščio, ar dėl kitokio pasiruošimo, nežinau. Tačiau džiaugiuosi, kad sugebėjau nėkart nesustoti, kad ir kaip norėjosi pailsėti. Laikas šiais metais 01:51:55 (pernai 01:42:23).

P.S. ant marškinėlių parašyta 2015 todėl, kad naujus marškinėlius gauni po finišo. Taigi, šiemet bėgau antrą kartą iš eilės tą pačią trasą.

Bėgimas UK

Iki kol atvykau į UK, bėgimą laikiau labai nuobodžiu ir beprasmiu sportu. Tačiau Londone pavyko atrasti jo teikiamą džiaugsmą ir naudą. Jis čia tiek populiarus, kad panašu, jog nepavyks sudalyvauti maratone šiemet – tiesiog patekti neįmanoma (nebent įsipareigojant surinkti didelę pinigų sumą labdarai).

Štai konkretus pavyzdys. Registracija į Londono maratoną vyksta vos vieną savaitę. 2017 metams vyko šių metų gegužės pradžioje.

Beje, čia ne šiaip sumoki 39£ ir ramu. Sumoki sumą tik tam, kad dalyvauti loterijoje. Jei tavo vardas neištraukiamas, tavo pinigai nuplaukia.

Lygiai ta pati problema su kitais maratonais, kurie pakankamai arti Londono. Kas ten nepatenka užima vietas visur kitur. Tad panašu, kad susigriebiau per vėlai, reikia bent metus iš anksto planuotis.

Taip pat, čia bėgimas populiaresnis nei kitose Europos šalyse. Manau, kad todėl, kad klimatas labai geras. Labai mažai karštų dienų. Žiemą temperatūra retai nukrenta tiek, kad būtų per šalta. Be to, labai daug tam idealiai tinkančių parkų. Parkrun (kiekvieną šeštadienį daugybėje parkų organizuojamas nemokamas bėgimas laikui) labai populiaru. Taip po truputį truputį ir išpopuliarėja.

Bėgimo teikiama nauda

 • Prideda sveikatos.
 • Surikiuoja mintis ir pravalo smegenis.
 • Puikus laikas klausytis audio knygos ar podcast’o.
 • Galima daryti bet kur ir bet kada.
 • Endorfinai jėga! (angl. runner’s high)

Marš visi bėgiot! 😉

Share

9 Atsakymų/ai į “Šiemet vėl įveikiau Hackney pusmaratonį”

 1. New Victoria parašė:

  Geg 18, 16 at 07:33

  New Victoria liked this on Facebook.

 2. Edmundas Grigonis parašė:

  Geg 18, 16 at 07:33

  Edmundas Grigonis liked this on Facebook.

 3. New Victoria parašė:

  Geg 18, 16 at 07:34

  Vos pažinti tave 🙂 😉 (y)

 4. Asmeninio tobulėjimo blogas parašė:

  Geg 18, 16 at 22:19

  Tikrai? Sakyčiau, kad visai nepasikeičiau, tik nusikalęs nuotraukoj 🙂

 5. Rimantas Padma parašė:

  Geg 18, 16 at 19:34

  Rimantas Padma liked this on Facebook.

 6. Dominykas Švedas parašė:

  Geg 18, 16 at 19:34

  Dominykas Švedas liked this on Facebook.

 7. Ernesta Grigonyte parašė:

  Geg 18, 16 at 19:34

  Ernesta Grigonyte liked this on Facebook.

 8. furido parašė:

  Geg 29, 16 at 14:06

  Geras 🙂 Vis galvoju ir aš šiais metais pusmaratonį išbandyti, bet dar forma kol kas tikrai ne ta. Paskutinius 2 metus 10 km bėgau. Pernai metų laikas buvo 56 min, užpernai ~valanda. Irgi praktikuoju bėgiojimą, labai geras sportas 🙂

 9. Povilas Panavas parašė:

  Bir 09, 16 at 23:34

  Tai taip ir toliau! 🙂 Manau, kad nuo 10 km pereiti prie to 21 su kapeikom nėra sunku, jei yra noro.

  Kas dėl sveikumo, tai jaučiu keliai su tuo nesutiktų. Kaip bebūtų, tikrai geras sportas!


Palikite komentarą