Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2018-09-01)

Finansinis turtas

Mano turtas 2018-09-01 dienai yra 193 705.13£ (+938.21) arba 745 940.60Lt (-1 778.28) arba 216 039.33€ (-515.03). Praeitas mėnuo.

Turto grafikas 2018-09-01

iWeb portfelis

Viso investuota 103 300£ (673.69 grynaisiais). Investavimo pradžia 2014-10-02. Dabartinė vertė 133 272,70£ (+29 972.70£ 29,0%) (lentelėje matoma procentinė išraiška nėra teisinga).

iWeb portfelis grafikas 2018-09-01

Statistika

iWeb portfelis 2018-09-01 part 1iWeb portfelis 2018-09-01 part 2
Swedbank portfelis

Šį mėnesį pagaliau atsikračiau Vilniaus Baldų akcijų su kelių šimtų eurų nuostoliu. Liko parduoti Aprangą. Tada viskas bus investuota tik pasyviai.

Swedbank portfelis 2018-09-01

Viso investuota 27 842,14€, dabartinė vertė 34 963,23€ (+7 121,09+25,6%), grynaisiais 151,98€.

RateSetter (peer to peer skolinimas)

Investuota 4 001£, vertė 4 420.82 £. Pradžia 2016-06-14.

Investuok šioje pačioje platformoje 1 000£ metams ir uždirbk papildomus 100£. 

RateSetter portfelis 2018-09-01

Išlaidos

Išleista 601.09€. Iš kurių 308€ dantistės paslaugos. Taip jau būna, kai tris metus iš eilės sako, kad nieko taisyt nereikia, o tada, kad jau „viskas“ blogai 😀

Sprendžiant pagal pastaruosius du mėnesius, lengvai telpu į prognozuotus 700€/mėn.

Išlaidų pasiskirstymas 2018-08

 

Share

32 Atsakymų/ai į “Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2018-09-01)”

 1. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 18, 18 at 21:22

  Labas, FIRE 🙂

  Nesu skaitęs tos knygos, bet dar šiandien klausiau ChooseFI episodo su autoriumi. Kuriame jis pasakė, kad visa ta pati informacija yra bloge bei knygos išvis nereikia pirkti. Reikia eiti į biblioteką. Respect’as jam!
  Taip pat, jo stock series rekomenduoju visiems, kas nori suprasti, kodėl reikia investuoti į indeksus. Žodžiu, esu didelis fanas ir rėmėjas jo idėjų.

  Jei gerai pamenu, jis buvo atsisakęs obligacijų vienu metu.

  Taigi, jo siūloma idėja yra Stocks / Bonds / Cash.

  Mano strategija Stocks (High Dividends Stocks) / Bonds / Cash (P2P) / REIT /

  Detaliau: http://testas.panavas.lt/2017/07/12/turto-alokacija-portfelio-diversifikacija-2017-07-01/

  Dabar kodėl tiek daug ETF? Pirma, todėl, kad Swedbank’e galiu tik kitokius pirkti.
  P2P mano atveju yra tas pats, kas cash – bet kada galiu ištraukti pinigus iš ten, kai investuoju per RateSetter į Rolling market. Tai galima sakyti, kad cash ir P2P mano atveju yra Cash.

  Mano galutinė valiuta bus Eurai, todėl investuoti į VTSAX, kurio tiek įmonės veikia daugiausia doleriais, tiek prekyba vyksta doleriais yra rizikinga. Dar rizikingiau priklausyti tik nuo to, kaip JAV akcijoms sekasi.

  Gera vieta įvairiems atvejams panagrinėti: https://portfoliocharts.com/

  Todėl daugiausia investuoju į Pasaulio indeksą. Taip pat, jame 50% yra investuota į JAV. Taip pat, šio indekso mokestis yra didesnis nei kitų. Todėl dar atskirai investuoju ir mažinu riziką į Developed Europe bei Emerging Markets. Tada dar dėl Brexit’o, atsirado Developed Europe excluding United Kingdom.

  Bondų vėl turiu bent du skirtingus ETF. Nes neturiu priėjimo prie pasaulio bondų indekso mano pageidautina valiuta.

  Tad realiai atskirų įrašų portfelyje yra daug, bet jie visi susieina į World Stock Index / Cash / Bonds / REIT.

  Beje, Bonds tikrai neketinu pirkti daugiau. Kaip rašei – tikrai verčiau per pirmą krizę padirbčiau nei praleidžiau progą investuoti daugiau į akcijas vietoj to, kad dėti pinigus į bondus.

 2. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 18, 18 at 21:51

  Labas, Darius 🙂

  Norėjau prisidėti prie FIRE. Bondai per krizę kylą, kol akcijos krenta. Cash išvis yra karalius per krizę. Tiek, gali už juos gyventi, tiek pirkti atpigusias akcijas.
  Pinigų laikymais grynais ar obligacijomis yra investavimas. Turėtų grynųjų atsargų metams yra svarbu visiems, kas siekia financial independence retire rearly.
  Taip, akcijų augimo metais iš jų būs nieko gero, tačiau krizės atvejais – jie gali būti tai, kas padės pervažiuoti tuos kalnelius.
  Tokia portfelio diversifikacija sumažina vertės svyravimą. Tačiau kartu ir maksimalų uždarbį. Tai viskas priklauso nuo to, kiek rizikos galima apsiimti bei kiek metų dar planuojama gyventi.

  Tikrai panašu, kad problema gali būti psichologinė. Mačiau, kad FIRE davė vieną neblogą nuorodą – apie market timing. Dar paskaityk šitą: https://jlcollinsnh.com/stock-series/

  Beje, šitam bloge gali būti rasti sunku palaikymą, jei norima investuoti į pavienes akcijas, todėl, kad tai labai rizikinga.

  Labas, Tomai 🙂

  Dėkui už palaikymą! Spaudžiu dešinę.
  VŽ straipsnio pasisakymai į pabaigą smarkiai pagerėjo, manau, kad mano blogo skaitytojai pradėjo komentuoti 😉

  Labas, Darius 🙂

  Kodėl viskas brangtų, jei visi nedirbtų nuo 30 metų? Juk tai nebūtų vienos dienos transformacija. Tai vyktų palaipsniui. Juk jau dabar tai vyksta – FIRE bendruomenė nuolat plečiasi.

  Manau, kad būtų priešingai. Prabangos prekių paklausa krįstų. Naudingų ir/ar kokybiškų prekių paklausa augtų. Rinka persiformuotų ir geriau atitiktų FIRE narių lūkesčius.

  Dėl investicijų patirties. Svarbiausia dabar tai panaudoti teigiamai – pasimokyti iš klaidų bei dirbti ties geresniais rezultatais. Ne tik, kad uždirbti daugiau, bet ir apie psichologinius aspektus.

  Labas, Mantai 🙂

  Spėsiu, kad tu galvoji, kad nuomą moku, bet jos neįtraukiu į išlaidas? Deja, nuomos nemoku. Tačiau originalus planas buvo pasilikti nuomai 200-250€/mėn. ir gyventi už 450-500€/mėn. Manau, kad tai pavyktų. Taip pat, svarbu turėti omeny, kad man nėra būtina gyventi Vilniuje. Tad realiai galėčiau „rimtam“ bute už tuos 200€ gyventi 😉

 3. Darius parašė:

  Rgs 19, 18 at 22:46

  Aciu, isimetu ta nuoroda.

  „Kodėl viskas brangtų, jei visi nedirbtų nuo 30 metų? Juk tai nebūtų vienos dienos transformacija. Tai vyktų palaipsniui. Juk jau dabar tai vyksta – FIRE bendruomenė nuolat plečiasi.

  Manau, kad būtų priešingai. Prabangos prekių paklausa krįstų. Naudingų ir/ar kokybiškų prekių paklausa augtų. Rinka persiformuotų ir geriau atitiktų FIRE narių lūkesčius.”

  Na kadangi sakai tai vyktu palaipsniui, tai vadinas pats atsakei – kad tai vyktu 🙂 Prabangos prekiu paklausa pradzioj kristu, jo, nes kaip tu labai dar negali leist. Bet sakykim jei tavo vaikai paveldetu turta ir kelios kartos taip pagyventu – tai uzkauptu jau toki kad ir prabangos prekems liktu. Nu aisku musu jau cia neliecia kas butu kai mes mirsim.

  O naudingu paklausa augtu, bet va kas juos gamintu? Na jei cia kalbam lokaliai, kad tarkim lietuviai tik protingai investuoja, tai pries kitas salis turetum pranasuma – kokie kinai ar ukrainieciai dirbtu pigiai, bet vistiek nebe taip pigiai, kai sumazejus konkurencija as galvoju.

  Bet jo, cia turbut neimanoma kad visi taip galvos, vien is komentaru matos po straipsniais 🙂 gal nereik labai bijot kad cia pabrangs viskas del to 🙂

 4. Paulius parašė:

  Rgs 20, 18 at 08:48

  Kaip suprantu esi nedirbantis, todėl privalai pats susimokėti PSD. Jį įtrauki prie sveikatos išlaidų? Ar visgi esi užsiregistravęs darbo biržoje ir fiktyviai „ieškai” darbo, kad nereiktų šio mokesčio mokėti?

 5. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 20, 18 at 17:04

  Labas, Dariau:)

  Juk norint pasiekti finansinę nepriklausomybę žmonės turės dirbti lygiai kaip anksčiau dirbo. Tai jie bus būtent tie dirbantys.

  Dėl ateities turtų. Vargu, ar mano vaikai matys mano pinigus. Žmogui reikia streso, motyvacijos. Kai padėtas viskas ant lėkštutės – tai nieko gero nesigauna. Būna išimčių, bet nerizikuosiu.

  Dabar mąstau, kad vienintelis dalykas ką darysiu, tai prisidėčiau prie pirkinių, kai dar vaikai maži (jie sukaupia 50%+ sumos, tada primetu trūkstamą). Matchinčiau tai, ką jie įdeda į „Tėčio“ banką ir pan.

  Tačiau kalbai pasisukus apie tikrus pinigus. Tai turbūt duočiau maximum kokių 50 000€ dabartine verte. Šie pinigai palikti augti, juos tik senatvėj paverstų milijonieriais, t.y., jie privalėtų patys viską užsidirbti ir gyventi. Bet, jei kažkas nutinka blogai, tai bent senatvė jų būtų užtikrinta.

  Mano mano palikimas – žinios ir gyvenimo būdas ir taip duotų jiems didelį pranašumą.

  Labas, Pauliau 🙂

  Ne visai. Norint nemokėti PSD reikia būti kitos šalies nuolatiniu gyventojų bei ten būti apdraustam. Tai šituos du punktus dar šiais metais atitiksiu.

  Nesu užsiregistravęs nei UK nei LT bedarbių biržoje, bet draudimas dar galioja, nes oficialiai darbas baigėsi beveik birželį.

 6. Židrūnas parašė:

  Rgs 20, 18 at 21:52

  Sveikas Povilai. Labai puikus blogas. Ačiū už pateiktą puikią informaciją. Gal galima konkrečiai tau asmeniškai parašyti? Bučiau labai dėkingas. Kaip tave rasti facebooke?

 7. Povilas Panavas parašė:

  Rgs 20, 18 at 23:38

  Labas, Židrūnai 🙂

  Email’ą galima rasti „Apie“ skiltyje. Parašyti galime Facebook’e tiesiai. Šio puslapio dešinėję yra Like ir Send message mygtukai.

  Dėl viso pikto nuoroda: https://www.facebook.com/Povilas.Panavas.lt/


Palikite komentarą