Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2021-02-01)

Intro

Parvykau į Londoną šį sekmadienį

Kai išvykau į Lietuvą pernai rugpjūtį, tai planas buvo grįžti į UK sausį arba vasarį (pakeisti aplinką, pasimatyti su visais ir, žinoma, dėl mokestinių dalykų).
Tačiau visas Covid reikalas leido užmiršti tikslus iki tol, kol netyčia supratau, kad tuoj prarasiu teisę į anglišką pasą. Yra taisyklė, kad negalima būtų išvykus daugiau nei 450 dienų iš UK per paskutinius 5 metus. Atrodytų daug laiko, bet mano atveju jau beveik viskas sunaudota!

Tai buvo reikalų ir streso! Pirmiausiai, tai buvau jau girdėjęs prieš porą metų, kad galima turėti dvigubą pilietybę, jei esi palikuonis asmenų, kurie buvo ištremti iš Lietuvos. Pagaliau susiskambinau ir susiemailinau su migracijos tarnyba, kuri patvirtino, kad mano situacija atitinka išimties sąlygas. Vadinasi, galiu turėti dvi pilietybes (žinoma, su sąlyga, kad galesiu įrodyti, kad taip buvo, kas turėtų būti pakankamai paprasta pasinaudojus tremtinių archyvu).

Tada dar reikėjo į UK kur nors prisiskambinti, ar tikrai dėl Covid nebus išimčių – juk visos UK vyriausybės svetainės skelbia, kad reikia nekeliauti, sėdėti namuose. Deja, pozicija buvo labai aiški, išimčių nebus daroma.

Tada sekė pora dantisto vizitų, covid testas, bilietų pirkimas, lietuviško paso pasidarymas (tokio dar niekad nebuvau turėjęs, o mano id kortelė jau pakankamai greit galiot nustos, tad puiki proga tureti du dokumentus su skirtingom galiojimo datom). Visai tai per maždaug savaitę.

Galiu pridurti, kad buvo labai malonus skrydis. Jokių eilių oro uoste, pilna vietos atsisėsti. Net lėktuve niekas po du nesėdėjo. Kad taip visad oro uostuose gerai būtų 😉

Tai dabar reikia UK sėdėti 9 mėnesius ir pateikti paraišką dėl pilietybės. Nes yra kita taisyklė, kad paskutiniais metais negalima būti išvykus daugiau nei 90 dienų iš šalies.
Žinoma, dar reikia išsilaikyti gyvenimo UK  bei anglų kalbos testus. Kas turbūt nebus taip lengva su Covid situacija, kai viskas uždaryta.

Finansai

Perlikau 300k svarais! 🙂 Akcijos vis dar nekrenta, po truputį kyla.

Akcijų įsigijimas

iWeb: 1 677.25£ (Vanguard All World (VWRL))

Finansinis turtas

Mano turtas 2021-02-01 dienai yra  302 521.54,88£ (+5 600.66) arba 1 183 784.39Lt (+32 065.26) arba 342 847.66€ (+9 286.74). Praeitas mėnuo.

Turto grafikas 2021-02-01

iWeb portfelis

Viso investuota 158 900.00£ (£3 293.44 grynaisiais). Investavimo pradžia 2014-10-02. Dabartinė vertė 220 867.13£ (+61 967.13£ 39%) (lentelėse, skiltyje statistika, matoma procentinė išraiška nėra teisinga).

iWeb portfelis grafikas 2021-02-01

Statistika

iWeb portfelis 2021-02-01 part 1

iWeb portfelis 2021-02-01 part 2

Degiro

Viso investuota 52 000€, vertė 65 966.92€ (+13 966.92€ +26.9%). Investavimo pradžia: 2018-10-12.

Degiro portfelio grafikas 2021-02-01

Degiro portfelis 2021-02-01 

RateSetter (peer to peer skolinimas)

Dabartinė vertė 82.11£. Pradžia 2016-06-14. Reikia turėti omeny, kad nuolat nuiminėju.

RateSetter portfelis 2021-02-01

Išlaidos

Sutaupyta 80.0% pajamų. Daug išlaidų buvo dėl skrydžio į Londoną, bilietas, Covid testas, pasas.

Share
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rolandas
Rolandas
2 metus prieš

Citata….Tai buvo reikalų ir streso! Pirmiausiai, tai buvau jau girdėjęs prieš porą metų, kad galima turėti dvigubą pilietybę, jei esi palikuonis asmenų, kurie buvo ištremti iš Lietuvos….

Gal gali daugiau info apie tai.Labai idomu kur galiu rasti daugiau,kas tie palikuonys..Mano mama buvo istremta.

Paulius
Paulius
2 metus prieš

Sveiki,

Kaip suprantu, laikote distributing VWRL. Ka darote su dividendais? Tiesiog suinvestuojate atgal? Ar reikia susimoketi mokescius Anglijoje?

adomce
adomce
2 metus prieš

Priminėt man, gerbiamieji, kodėl nemėgstu Landsbergio. 🙂 Sakyk ką nori, bet jis padarė dviejų lanes Lietuvą, kur kažkoks trečios kartos amerikietis net nemokantis lietuviškai gali daryti claim, o čia žmonės pasaulio pamatyt išsidanginę gauna atiduoti pasus. Pure Evil, ne kitaip. Ir visi lietuviai yra bejėgiai ką nors pakeisti. O metai po metų slenka, ištisi dešimtmečiai.

adomce
adomce
2 metus prieš

Nu čia nesąmonės lietuviškos, kurių nepasiilgstu, tiesą sakant.

Išimtys buvo nuo pat pradžių, kai Landsbergis Senior kopijavo čekų Konstituciją. Nuoroda pačioje Konstitucijoje į išimtis yra gera, tik poįstatyminiai aktai – zhopa. Don’t get me wrong – nieko blogo turėti išimtis, bet blogai, kad jų išplėsti neleidžia. Tai gaunasi toks dvigubas standartas, kuris Anglijos teisėje nepraeitų ‘in good faith’ testo. Tas Konstitucinis Teismas man yra įtartinas, jis apsiėmė spręsti tautos likimą savo Konstitucijos interpretacijomis. Good luck. Nors jeigu paskaitytumėt Pagrindinį Tautos Įstatymą ten nieko neparašyta, kad galima atiminėti pasus iš etninių lietuvių. Kaip tik parašyta – (1) lietuvių pilietybė įgyjama gimimu ir – dar svaribau – kad (2) valstybė yra tauta. Jaunos besivystančios valstijos bardakas, žodžiu.

Lietuvių tauta tapo įkaitu (1) neveikiančio referendumo įstatymo ir (2) senos sovietinės teisinės sistemos (pasiknaisiojus tai pasimato, kad teisėjai yra į save lenktais pirštais ir mėgstantys kyšiukus, ne bendruomeniški – neveltui Grybauskaitė rotaciją įvedė). Tas referendumo įstatymas niekada neveikė, aš neprisimenu nė vieno atvejo, kada jis buvo naudingas. Todėl jį reikia keisti, bet tam politinės ir tautos valios nėra. Mes jau laukiam septyniolika metų ir niekas nevyksta. Taigi seka yra tokia: referendumo įstatymo pokytis > normalaus referendumo surengimas > poįstatyminių aktų pakeitimas > pasų neatiminėjimas.

Na, ir dar reikia paminėti, kad lietuviai bijo ruso labai labai – bijo taip, kad verčiau aukoja šimtus tūkstančių etininių lietuvių ant giljotinos (su pasų atiminėjimu). Jeigu kas nors padarytų normalų auditą, tai pamatytų, kad LTU piliečių turbūt kokiu dar 100K mažiau vien dėl Brexit, nes daug lietuvių turi angliškus pasus ar amerikietiškus, bet juos slepia, kad neatimtų lietuviško. Absurdo komedija – vat iki to dasigyveno tauta. Gausit eilinę ukrainiečių ir baltarusių dozę, ir bus berai. Girdėjau, kad jau iš Nigerijos IT specialistus importuoja Lietuva 🙂 Taip kad pamirškit tas lietuvių kalbas, viskas išmirs neužilgo, kam tampytis konvulsijose – geriau projektuoti ateitį šiandien ir tapti anglais ir prancūzais iš karto, irgi lenkais. Kaip ir nieko naujo istorijoje – Lietuvių bajorai nutautėjo jau prieš 500 metų kai tapo szlachta – čia tik ciklo kartojimas. Čia aš pusiau juokais, bet link to kryptingai einama. Mokytis reikia istorijos, kad nekartoti klaidų.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x