* You are viewing the archive for rugpjūčio, 2014

Asus G750JW-T4099H nešiojamojo kompiuterio apžvalga

Asus G750JW T4099HPirkau iš čia: http://www.saveonlaptops.co.uk/ Teko truputį pažaisti dėl to, kad nėra taip paprasta pasirinkti kitą adresą faktūrai nei pristatymo adresas. Bet galų gale pavyko 😉 Kaina 899,97£ (šiandienos kursu 3 869,87 Lt). Praėjus porai mėnesių, kaina vis dar tokia pati – gana keista. Tiesa, dabar matau variantą už 799,99, į kurį už 50£ galima įsidėti tokį patį ssd taip sutaupant 50£.

Asus G750JW specifikacija

i7-4700HQ Quad Core
6 GB (+ 2GB pridėjo parduotuvė)
750 GB 5200rpm (+ V300 120 GB SSD diską pridėjo parduotuvė)
GeForce GTX 765M 2GB
17,3 1920×1080 (full hd) matinis (neblizgus) ekranas
Žemų dažnių kolonėlė (angl. subwoofer)
Windows 8 (nemokamai į 8.1 atsinaujinau)

Man patiko idėja, kad pati parduotuvė papildo specifikaciją, nes kitur neišeidavo gauti SSD ir 8 GB RAM už tokią kainą. Kažkaip Asus kainodara tokia, kad tokie laptopai jau žymiai brangesni, nei pačiam dėtis atskirai tas detales į silpnesnius modelius.

Asus G750JW nugara (angl. back)Bendri pastebėjimai

Nulūžęs buvo 2 kartus per per pirmą mėnesį. Viso naudoju jau du. Tikėtina, kad tai turi kažką bendro su bevieliu tinklu, nes googlinant bevielis tinklas dominavo tokiose užklausose. Antra, abu kartus, kai nulūžo, kitas kompiuteris rodė, kad dingo internetas, t.y., routeris užsilenkė. Po pirmo karto mėginau įdiegti naujesnes, kito G750JW modelio, tvarkykles, bet nepadėjo.

Kaip bebūtų, vienas nulūžimas per dvi savaites yra pakenčiama, kai kompiuteris užsikrauna per 8 sekundes iki interneto naršyklės lango (Chrome). Į tas sekundes įeina slaptažodžio suvedimas.

Klaviatūra patogi, turi apšvietimą. Visad galvojau, kad čia tik išpindėjusių žmonių užgaida. Tačiau dabar galiu patvirtinti, kad tai tikrai naudingas dalykas ir praverčia dirbant tamsoje. Sekančio laptop’o ieškočiau su šia savybe.

Ekrano spalvingumas yra menkas, ką patvirtina dauguma apžvalgų. Lyginau su 6 metų senumo blizgiu Asus ekranu, atspalviai ten geresni. Tiesa, pats ryškumas ir šviesumas yra nepalyginamas. Senas ekranas ant maksimalaus šviesumo tešviečia taip ryškiai, kaip naujas ant mažiausio. Tiesa, dabar visi ekranai taip daro, tad monitorius darbe ir šiam laptope tamsinu iki maždaug 50% dieną ir dar daugiau naktį.Asus G750JW vs Asus M51VR

Ekranas turi mirgėjimą ant žemo apšvietimo, kurį galima pamatyti esant pilkam fonui. Kaip tai atrodo čia. Didinant šviesumą, jis išnyksta. Tiesa, tame video tai vyksta didesniu mastu nei mano kompiuteryje. Taip pat, visiška tiesa, ką komentatorius sako, kad pats ekranas turi tokį keistą efektą (angl. „looks like sparkles“). Atrodo, kad tarsi ekranas šiek tiek žaižaruotų ar būtų pikseliuotas, nes nustatyta žemesnė rezoliucija nei turi būti.

Įdomu tai, kad pastebėjęs tai ant naujo kompiuterio, 3 dienas netvarkiau kompiuterio, nes galvojau, kad grąžinsiu atgal. Tik šiaip prisėsdavau truputį ir vis lygindavau ekranus. Tačiau pradėjau tą efektą matyti ant visų ekranų, tik ne tokį ryškų. Po kurio laiko pripratau ir nustojau kreipti dėmesį bei pasilikau laptop’ą – vis tiek nėra ką daugiau gero pirkti už tokią kainą. Po dviejų mėnesių galiu tik patvirtinti, kad tai nėra bėda ir apsiprantama.

Mano kolegos sakė, kad išsigalvoju ir ekranas atrodo puikiai. Tad, jei nesate priekabus, gal jūs nė nepastebėsite, o visiems kitiems ekraną siūlyčiau patikrinti gyvai.

Kadangi tai matinis ekranas, tai atspindžiai kamuoja daugybę kartų mažiau nei su senuoju kompiuteriu. Be to, turėkite omeny, kad matinių ekranų spalvingumas visad yra blogesnis nei blizgiųjų (angl. glare).

P.S. jei pirktumėte variantą su blizgiu (angl. glare) monitoriumi, tai kartu gautumėte 3d akinius ir galėtumėte žiūrėti filmus su jais.

Asus G750JW T4099HGarsas buvo puikus atradimas. Iš pradžių nediegiau garso tvarkyklių ir garsas atrodė puikus. Palyginus su mano senu Asus, tai galima sakyti, kad tobulas. Tada susidiegiau tvarkykles ir sužinojau, kad turiu žemų dažnių kolonėlę. Tada mano įspūdis buvo toks: „tai nuo šiol nėra prasmės pirkti 3jų dalių kolonėles, nes laptopas skamba taip pat puikiai.“

Tiesa, yra ir problemų. Garsas skamba daug geriau su paleistu AudioWizard, kuris kartu su garso tvarkyklėm įsidiegia. Tačiau kartu padidėja garsumas ir kartais girdėdavosi toks garsas, tarsi kolonėlės nepavežtų, bet tai tikrai nėra tikra problema, nes pažaidus su tvarkyklėm, dabar viskas gerai.

Antra, kadangi ausinės yra su integruotu stiprintuvu, tai jos šnypščia, kai niekas negroja. Bet kiek pamenu taip būna visiems nešiojamiesiems kompiuteriams, kurie turi tokį dalyką.

USB 3.0 savo kompiuteryje turėjau pirmą kartą bei iškart tai sukėlė bėdų. Iš senojo kompiuterio daug ką kėliausi per 16GB usb raktą ir išorinį USB 2.0 kietąjį diską. Nepavykus perkelti keleto didelių failų su usb raktu, pamėginau su kietuoju disku. Rezultatas analogiškas, windowsai meta klaidą, kad negali nuskaityti failo. Pradėjau googlinti – USB 3.0 tvarkyklių bėdos ir ne tik šiam modeliui ar gamintojui. Gana paplitęs reiškinys. Iš kur gauti naujas ir geresnes nežinau. Persikėliau tuos failus bevieliu tinklu tarp kompiuterių.

Baterija pasirodė labai maža, ypač lyginant su senuoju Asus. Tiesa, mano atveju ji laiko apie ~3,5h ir dar lieka 20%. Kas iš esmės ir yra maždaug 4 deklaruojamos valandos. Nieko intensyvaus tuo metu nedariau.

Be to, neįmanoma be rozetės įjungti maksimalios spartos režimo. Su mano pirmuoju Asus prieš 8-9 metus buvo tas pats niuansas. Buvo greitos spartos (angl. high performance) ir super spartos (angl. super performance) režimai. Super variantas įmanomas tik įjungus į rozetę.

Šiame modelyje nėra nė high performance, kuris veiktų ant baterijos. Kad ir ką nustatysite windows nustatymuose, vis tiek kompiuterio sparta bus tokia, kaip gamykliškai kažkas nustatė. Išvada tokia, kad naudojant bateriją, egzistuoja tik vienas spartos režimas – taupyti bateriją.

Taigi, apie žaidimus be laido nėra ko ir galvoti. Mano užduotims, kaip skaitymas, rašymas, fhd filmų žiūrėjimas kompiuterio spartos daugiau nei gana. Kompiliuojant išeities kodą ir atidarant programavimo projektus, jautėsi, kad tai daroma lėčiau. Bet greičio vis tiek dar užtektinai.

Malonios smulkmenos G750JW modelyje

Niekada nesiunčiu laptop’o į miego režimą (angl. Sleep). Jei palieku įjungtą, tai jis ir turi ką nors veikti tuo metu. Jei nieko neturi, tai išjungiu. Todėl buvau įpratęs išjungti monitorių. Problema ta, kad rasti monitoriaus įjungimo kombinaciją (fn + f7) tamsoje nėra taip lengva. Šis modelis puikus tuo, kad paspaudus bet kurį klavišą ar pajudinus pelę, automatiškai įsijungia ekranas ir klaviatūros apšvietimas.

Galima prijungti iki trijų monitorių, nes priešingai nei daugelyje modelių, integruota vaizdo plokštė intel procesoriuje yra techniškai (angl. hardware) užblokuota. Todėl visi įvadai eina tiesiai į dedikuotą.

Tai lemia ir tai, kad neįmanomas toks dalykas kaip integruotos plokštės naudojimas baterijos taupymo režime. Tačiau kartu, išvengiama visų su tuo susijusių bėdų – paskaičius internetą ir turint mano brolio atsiliepimus, tai visi už tokį variantą, jei bent kas kiek laiko yra įsijungiamas žaidimas.

Asus G750JW T4099H logotipas šviečia tamsoje Gale esantis logotipas ir užrašas Republic of Gamers šviečia analogiškai kaip Apple ženkliukas jų nešiojamuosiuose kompiuteriuose.

Verdiktas Asus G750JW-T4099H

Tai tikrai ne obuolinis (Apple) produktas. Yra nemažai niuansų, kurie gali nepatikti ir/ar priversti sugaišti laiko sprendžiant problemas, pvz., garso problema, nulūžimo, ekrano „žaižaravimo“, mirgėjimo prie mažo apšvietimo. Kitas vertus nėra ir apribojimų, kurie ateitų iš Apple pusės.

Be to, už tokią kainą gaunama neįtikėtina sparta (tikėtinai bent 5 metams pakaks) bei aukštos raiškos (angl. fhd) matinis ekranas su puikiu garsu. O pasirodo ir baterijos užtenka porai filmų pažiūrėti.

Pirkimo metu ir už tokią kainą, net žinodamas visus šiuos trūkumus bei apsipratęs su jais, vis tiek rekomenduočiau šį nešiojamąjį Asus kompiuterį (būtina turėti omeny, kad pirkta Londone, o ne Lietuvoje, kur įmanoma pigiau rasti).

Patarimai nusipirkusiems

Neiškelkite naudotojo failų į kitą diską. Visada naudotojo katalogą išsikeldavau į D diską, tokiu būdu operacinės sistemos diską, galėdavau bet kada, esant reikalui, perrašyti ir nieko neprarasti. Tą patį pamėginau daryti ir čia. Visą C:\Users\Povilas katalogą perkėliau į D diską (iš SSD į HDD). Pradžioj atrodė, kad spartos pasikeitimas nėra didelis, bet beaugant Chrome cach’ui ir daugėjant programų, akivaizdžiai pajutau, kad viskas veikia lėčiau nei darbe. Tada perkėliau visus failus atgal. Tada dokumentus (angl. My documents), paveiksliukus (angl. My pictures) ir kitu tokius katalogus perkėliau po vieną, pasinaudodamas pačių windows’ų teikiamu funkcionalumu. Rezultatas – viskas skraido! Esmė, kad AppData katalogas būtų SSD diske, nes ten daug veiksmo vyksta.

Pašalinis efektas gavosi toks, kad tradicinis lėtas kietas diskas daug laiko būna išjungtas. Pvz., išsikviečiu Launchy ir tada tik jis pabunda. Arba pamėginu atidaryti jo failus. T.y., girdisi kietojo disko startavimo garsas ir reikėjimas šiek tiek palaukti, jei išgirsti tą garsą. Tad realiai, dalį laiko jis net srovės negauna.

Windowsus gauti bus sunku, norint atlikti švarią instaliaciją. Pirmiausia nepamirškite pasinaudoti licencijos rakto ištraukėju ir išsisaugokite jį. Jis bus visiškai validus įsidiegus bet kurią windows’ų versiją, net atsisiuntus ją iš torentų. Svarbu, kad licencija yra tokia pati. T.y., galima diegti ir atsisiųsti windows’us su kitu raktu (nes OEM versija to neleidžia), bet po diegimo, tiesiog pasikeisti raktą.

Share

Keletas gyvenimo pamokų apie pinigus

Hungarian paper money

Esu rašęs apie pasaulio suvokimo prizmių sumą, kitaip vadinamą paradigma. Šįkart noriu vaizdžiai pailiustruoti, finansinio supratimo skirtumus.

Kuo mažiau uždirbama, tuo geresnis žaislas

Kadangi mano smegenys bando viską visuomet racionalizuoti (išskyrus, žinoma, savo poelgius 😉 ), efektyviai naudoti resursus – tai pamačius žmogų, kurio pajamos akivaizdžiai yra nedidelės, bet kartu besinešiojantį naujausio modelio IPhone are Samsung telefoną, staiga pradeda trūkčioti akių vokai, nes smegenys negeba paaiškinti, kas čia vyksta.

Paprastai, kuo pajamos mažesnės, tuo konktrastas atrodo įspūdingiau. Telefonas tik vienas pavyzdys, bet tai gali būti naujausias IPad’as, pats „mandriausias“ dviratis, geriausias fotoaparatas ir t.t.

Čia pirmasis žingsnis į finansinę priklausomybę, nes net didėjant pajamoms, jų akivaizdžiai nepakaks naujiems įgeidžiams.

Mandras BMW

Tai realus pavyzdys iš gyvenimo, kurį papasakojo draugas. Ilga istorija trumpai. Dirba moteris už ~1200Lt į rankas, turi vyrą, statantį langus. Taip pat, jie augina vaiką, kuris kaip tik keliauti į mokyklą pradės. Moteris visad taupi, skundžiasi, kaip nėra pinigų. Konkretus pavyzdys, kad per įmonės balių, pagailėjo 5 lt vakarienei, nes atseit neturi pinigų. Vėliau lemeno apie tai, kad negali vaiko išleisti į mokyklą, nes viskas brangiai kainuoja. Žodžiu, amžini skundai, kaip nėra pinigų.

Vėliau įvyko istorijos nušvitimas, kai buvo pamatyta, su kokiu BMW yra važinėjama į darbą ir iš. Mašinos kaina apie 30k Lt. Nešnekant apie daug didesnes išlaidas eksploatacijai.

Tai, taip ir norisi šaukti jai į ausį: parduok mašiną! Nusipirk kitą už 10k. 20k užteks ir maistui, ir vaikui į mokyklą išleisti, ir daliai skolų susimokėti. O už kaskart liekančius pinigus nuo eksploatacijos, per 5-10 metų išeis nauja mašina už 10k.

Geras kompiuteris

Kaip programuotojui, sunku rašyti šią istoriją, bet tenka. Taigi, esmė paprasta. Žmogus nusipirko laptop’ą už maždaug 3,869.87 Lt (899,97£). Darbe visi į tą žmogų žiūrėjo išpūstom akim, kai kas net paklausė, ar pirko išsimokėtinai.

Žinoma, kad ši istorija nutiko man. Tuo noriu pailiustruoti, kaip visi kitaip mato tą patį pirkinį. Pvz., pats galiu puikiai pagrįsti, kodėl mano kompiuteris nekainavo 1200Lt. Mano 6 metų laptop’as būtų buvęs tokios pat spartos kaip naujas bei milijoną kartų lėtesnis nei darbinis. Taip pat, prie kompiuterio praleidžiu labai daug laiko ir uždirbu juo pinigus. Galiausiai, sutaupyti tokią sumą man tereikia 2-3sav.

Čia grįžtame prie kito problemos kampo. Sumokėta suma yra arti vidutinės kompiuterio kainos, tad net į brangių kompiuterių ruožą nepatenka. Kam pirkti brangų kompiuterį? Kuo kaina eina aukštyn, tuo pridėta sparta ir nauda vis mažėja. T.y, pradžioj didėjanti kaina, stipriai gerina kompiuterį, o vėliau ta kreivė vis lėtėja. Kompiuteris už 5000Lt, praktiškai niekuo nebus geresnis, išskyrus gal geresnes ekrano spalvas, kiek plonesnis, baterija gal valanda ilgiau laikytų ir pan.

Moralas toks, kad net, jei tikrai turi pinigų, vis tiek neperki, ko tau nereikia.

Kiti pavyzdžiai iš mano gyvenimo

Turiu paprastą Nokia Lumia 620 (pirkau už 600Lt, neturiu jokių abonentų). Kuria beveik esu patenkintas. Kol iki darbo reikdavo važinėti beveik valandą, galvojau apie Samsung S3, kas būtų pigu, kai jau yra S5. Tuo tarpu, niekuo jiems nenusileidžia. Šneku apie realius dalykus, o ne blablabla. T.y., S3 gali padaryti viską tą patį, ką S5. Tiek video paskaitų galėčiau žiūrėti, tiek internetą naršyti, tiek muziką klausyti, tiek bėgimą sekti, tiek navigacija naudotis.

Pereikime prie mašinos. Turėjau, kai buvau jaunas ir kvailas Alfa Romeo 156 2.0, pasimokiau. Dabar turiu VW Passat B5 1.9 TDI (81 kW). Čia vėl pasirinktas geras variantas – eksploatacija pigi, bet mašina erdvi. Tai praversdavo, nes reikdavo daug visko vežti bagažinėj ir važiuoti keliese.

Apie automobilio galią. Kodėl tai ne 66kW variantas? Kodėl ne 91kW? Todėl, kad 66kW vs 81kW pirkimo kaina nesiskiria, eksploatacija irgi realiai nesiskiria. Tuo tarpu dar galingesnis variantas, jau keltų eksploatacijos kainą ir problemų dažnumą.

Skupas moka du kartus

Vytenis komentaruose puikiai pastebėjo, kad kartu negalima tiesiog pirkti pigiausio daikto. Kai pirkau aukščiau minėtą automobilį, apėjau visą Kauno automobilių aikštelę ir pasirinkimas buvo realiai tik dvi mašinos – abi brangiausios. T.y., pigiausi variantai prasidėjo nuo 8500, o abu brangiausi buvo 12 500 ir 13 000. Abu šie variantai buvo akivaizdžiai mažiau nudėvėti nei kitos mašinos. Kadangi labai ilgai vaikščiojau, tai tą už 13 000 jau nupirko man panosėj ir likau su 12 500 variantu. Nebuvo tai tobulos būklės mašina, bet kartu, problemų turėjau mažai. Realiai keisti reikia tik sudylančias detales, kaip granata, stabdžių kaladėlės, pakabos restauracija ir pan. Jei palygintumėte mano remonto išlaidas su kitais tokių mašinų savininkais, esu įsitikinęs, kad mano išlaidos savo mažumu patektų tarp 10-20% pigiausiai „gendančių“ automobilių, nes sumokėjau kainą į priekį ir sutaupiau savo nervų bei laiko.

Be to, automobilio rida yra tikra. Pardavėjo rodomais serviso lapukais nepasiklioviau. Juk kiekvienas jų gali prispausdinti? Todėl galvojau, kad standartiškai ji turėtų būti atsukta. Tačiau, vėliau tvarkydamas automobilį, radau porą serviso lapų su 2007 ir 2005 datomis. Jei išvestume metinį kilometražo vidurkį ir pratęstume iki įsigijimo metų, tai tokia rida ir turėtų būti. Na, o tai paaiškina retus gedimus.

Išvados

Visuomet pirkite tai, kas pagal kišenę. Jei kišenė didelė, vis tiek dažniausiai nėra prasmės pirkti brangiausio varianto. Pasidomėkite, už ką ketinate mokėti pinigus. Mąstykite racionaliai, o ne „noriu naujausio, geriausio“. Čia tik reklamos praplautos smegenys kalba už jus.

Share