Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2022-01-01)

Intro

Laimingų, sveikų ir turtingų Naujųjų metų! 🙂 🎅🚀

Per gruodį

Trečias skiepas

Gavau trečią skiepą Lietuvoje. Be problemų suvedė mano du skiepus iš UK. Tiesiog iš NHS programėlės Covid pasą atsispausdinęs buvau. Ten surašyta, kada buvo skiepyta, kuo ir serijos numeris. Data, iki kada galioja vakcina, kažkodėl privalomas laukas, tai daktarė belenką įvedė.
Dar tik siūlau prima įsitikinti, kad sistemoje rodo, kad bus trečias skiepas. Man atėjus, rodė, kad pirmas. Tada suvedė duomenis, vis dar pirmas. Tada iš naujo atnaujino puslapį, ir tada jau pradėjo rodyti, kad trečias. Tada suleido, ir patvirtino, kad suleista.
Galiausiai, tas gpasas.lt vis tiek nelaimingas, bet galiu gauti Europinį Covid pasą iš esveikata.lt, kur rodo, kad jau gavau trečią skiepą ir kada. Iki šiol Lietuvoje naudoju UK pasą, jokių problemų, skenuojasi (nebent pabando skenuoti pirmą skiepą, tada jiems nepatinka).

Kaip suprantu, kai grįšiu į UK, mano GP (liet. šeimos gydytojas) galės suvesti iš Lietuvos, jei pateiksiu panašų lapelį (E063 formą galima atsispausdinti iš esveikata.lt puslapio apie kiekvieną skiepą).

Tolesnis investicijos į įmonę progresas

(Kainos paslėptos tyčia) Praeitą kartą rašiau, kad noriu investuoti 3 000£ į savo įmonę, su akcijų kaina vos x.xx£ už vienetą. Tada dar nebuvo aišku ar gausiu leidimą. Pasirodo, kad tiksli kaina buvo x.xx£ . Viso gavosi „daug tūkstančių” akcijų. Investuotojas davė leidimą, sutartį pasirašiau, pinigus pervedžiau.

Nebeliko sumos litais

Kažkodėl vis žmonėms kliūdavo, kad yra suma ir litais. Istorija buvo maždaug tokia, kad „sakiau, mamai, kad būsiu milijonierius”. Tą pasiekiau. Litai nebeaktualu, tad išėmiau. Bet pasiekus 2 milijonus priminsiu 😉

Dviguba pilietybė

Vis dar laukiau atsakymo iš archyvų. Terminas duotas iš advokatės buvo ~apie 30 darbo dienų, kas suėjo gruodžio 29tą. Tad gal jau greitai 🙂 Čia sunkiausia dalis, kur reikia įrodyti, kad mano senelis ar proseneliai turėjo Lietuvos pilietybę iki 1940. Visa kita, tai lengva bus, jei šitą suras.

Taip pat, sužinojau, kad išlaikyti antrą pilietybę, procedūra ta pati, kas atkurti, kai neturi. Tie patys reikalavimai, tas pats straipsnis taikomas.

Daugėja pinigų, kuriuos nežinau, kaip skaičiuoti

Pvz., skaičiuoju kaip turtą savo privačią pensiją (kurią galėčiau pasiekti realistiškai turbūt 58 metų). Pvz., ta dalis, kuri yra Vanguard, ją galiu pilnai valdyti, todėl pridedu prie savo turto. Tiesiog daugiau iš kitų sąskaitų nuimčiau iki tol, kol galėčiau šitą pasiekti.
Tačiau, turiu kiek daugiau nei 12k£ Avivoje, kurios nevaldau (darbas perveda automatiškai). Nustojus dirbti šioje įmonėje, juos pervesiu į Vanguard, ar kažkurią kitą platformą. Tuomet pradėsiu skaičiuoti, kaip savo turtą.
Taip pat, dar iš labai seniai turiu apie ~350€ pensijos Lietuvoje. Bet šituos skaičiuoti, tai tikrai beprasmiška.
Prie to pačio galima pridėti ir, ką tik suinvestuotus 3 000£ į įmonę, kurioje dirbu. Realiai akcijų nėra galimybės parduoti, tad sąžininga vertė šiuo metu yra 0,00£.
Tuomet yra sumos, kurias žinau, kad gausi už mokesčių lengvatas, kai investuoju į pensiją. Tokių ir toliau neapskaitinėsiu iki to memento, kol pinigai neatsiduria mano sąskaitoje. Čia vėl susidaro keletas tūstančių per metus.

Nuo šiol pridėsiu papildomą sekciją apie tai.

Finansinis turtas

Mano turtas 2022-01-01 dienai yra 380 442.25£ (+3 419.96) arba 452 690.58€ (+10 516,32). Praeitas mėnuo.

Turto grafikas 2022-01-01

iWeb portfelis

Viso investuota 177 250£. Investavimo pradžia 2014-10-02. Dabartinė vertė 269 484,06£ (+92 234,06£ 52,04%) (lentelėse, skiltyje statistika, matoma procentinė išraiška nėra teisinga)

iWeb portfelis grafikas 2022-01-01

Statistika

iWeb portfelis 2022-01-01 part 1

iWeb portfelis 2022-01-01 part 2

Degiro

Viso investuota 54 000€, vertė 88 181,23€ (+34 181,23€ +63,3%). Investavimo pradžia: 2018-10-12.

Degiro portfelio grafikas 2022-01-01

Degiro portfelis 2022-01-01

Vanguard

Viso investuota £17 069,76£, vertė 18 536,19£ (+1 466,43£ +13,24% metinių, 8,59% paprastų). Investavimo pradžia 2021-03-04.

Vanguard portfelio grafikas 2022-01-01

Vanguard portfelis 2022-01-01

Išlaidos

Sutaupyta 77,6% pajamų.

Neapskaitomos sumos

Šios sumos nėra įtrauktos į mano turto apskaitą:

 • Aviva pensija – 12 100.95£
 • Lietuviška pensija – ~350€
 • Investuota į Poq (kur dirbu) – 3 000£, dabartinė vertė 0.00£ (nes neįmanoma parduoti).
 • Keli tūkstančiai mokestinių lengvatų už investavimą į privačią pensiją.

Viso apie ~19 000€

Share

9 Atsakymų/ai į “Finansinės nepriklausomybės progresas (mano portfelis 2022-01-01)”

 1. Nik parašė:

  Sau 03, 22 at 02:40

  Labas, o koks tavo tikslas? Kokia suma suinvestaves turi iseisi i ankstyva pensija?

 2. Povilas Panavas parašė:

  Sau 03, 22 at 11:34

  Labas, Nik 🙂

  Labai sunku suformuluoti atsakymą trumpai.

  Kai 2018 gale grįžau į UK, tai tikslas buvo pasikelti turtą 150 000€, kas turėjo užtrukti apie 3 metus (bendra suma būtų buvusi apie 350-370k€). 50 000€ turėjo būti skirti kelionei aplink pasaulį motociklu, o likę 100 000€ būtų padėję išlaikyti potencialų vaiką.

  Deja, kol pasiekiau, norai pasikeitė. Motociklizmo aistra išblėso, pastovus keliavimas taip pat per daug nebetraukia – gal senatvė, o gal per daug knygų prisiskaičiau ir video prisižiūrėjau bekeliaujančių. Antrosios pusės susirasti vis dar nepavyko.

  Taip pat, esu jau pora kartų nedirbęs pusmetį laiko, tad išmokau apie save, kad man reikia trečiosios šalies, kuri man bent šiek tiek į užpakalį įspirtų. Tai nebūtinai programavimas, bet kažko reikia bent truputį. Todėl naujausias planas yra šią liepą pradėti dirbti 4 dienas (bus praėję 3,5 metų nuo paskutinio darbo, tai beveik pagal planą). Bei gyventi po mėnesį skirtingose Europos šalyse. Tada, jei darbas trukdo, mažinti iki 3jų ar 2jų dienų arba išvis mesti.

  ———–

  Yra dvi sumos, viena, kurios užtektų pragyventi Lietuvoje ar panašių kainų šalyje, tą pasiekiau. Kita, kai niekad daugiau gyvenime nebereiktų galvoti apie pinigus (angl. „fat fire”). Šitos nepasiekiau. Pamenu, per Verslo žinių interviu prieš keletą metų sakiau, kad tai būtų apie 500 000 – 1 000 0000. Pridėjus infliaciją apie 650 000 – 1 200 000. Tokios nepasiekiau, bet planų siekti nėra.

  Tačiau, kartu suprantu, kad, jei tarkime susiklostytų gyvenimas taip, kad gyvenčiau Londone, o ne Lietuvoje (ar kur kitur, kur pigiau), tai reikėtų padirbti dar 2-3 metus, nes Londono išlaidomis (plius, jei vaikas) tai dabartinės sumos dar biškį trūktų.

  —————

  Esu tikras atsakymas ne toks, kokio tikėtasi, bet „žmogus planuoja, o dievas juokiasi“ 🙂

 3. Nik parašė:

  Sau 03, 22 at 14:22

  Labas Povilai,

  ačiū, atsakymas išsamus. aš tradiciškai skaičiavau pagal 4% rule. Jei tarkim reik 24k per metus padalinam iš 4% tai 600k yra target’as. pavyko geroms aplinkybėms susiklosčius sutaupyti 950k visa tai suinvestuota į indexinius fondus ir nekilnojamą turtą, bet mano problema tame kad saugumo jausmo vis dar neturiu kad galiu nustoti dirbti

  nežinau kaip save įtikinti kad tai jau gana :/

  tad ir toliau ariu ir taupau 😀

 4. sprendimas parašė:

  Sau 03, 22 at 17:40

  Nėra pabaigos turto kaupimui. Mano draugas turi 8 butus, tūstančius kvadratų komercionio turto, pinigų visuose bankuose savo ir žmonos vardu, kad galiotų draudimas banko bankroto atveju – ne daugiau 100k asmeniui. Ir žmogus mano, kad nepakankamai pasiruošęs senatvei, nors ta senatvė jau už kampo. Čia galvoje riba susikuria, vieniems tolsta kaip horizontas, kiti puikiai gyvena su mažai iš mažai ir nesuka plaučių. Manau Povilui vienam per akis tų pinigų, tiesiog reikia išlėto, kaip ir nusimatęs, keisti gyvenimo būdą iš dirbančio į veikaintį ką nors.

 5. Povilas Panavas parašė:

  Sau 03, 22 at 20:43

  Labas, Nik 🙂

  Visų pirmą, sveikinu pasiekus tikslą ir tiek suinvestavus.

  Regis esi beveik 60% daugiau nei tikslas. Kadangi pats dar nenustojęs, tai nelabai, ką iš patirties patart galiu.

  Bet pats, kaip Sprendimas ir pastebėjo, mėginsiu po biškį.

  Mažų mažiausiai, tai dar yra pokyčiai gyvenime bei darbe net jei kaupimas nesustoja. Nuolat sakau, kad dabar „posh” life gyvenu 🙂 Daug kur anksčiau taupydavau, dabar stengiuosi kuo labiau maksimizuoti, kad mažiau laiko kas nors sunaudotų ir daugiau patogumo būtų, nei, kad kažką gauti geriausia kaina. Dar tikrai yra kur pagerinti šitą reikalą, bet palyginti, kur pradėjau, tai daug geriau viskas.

  Darbe vėlgi, nevaikštau į tam tikrus meeting’us (net metiniam review keli komentarai sakė, kad reiktų man pradėt ten eiti). Tai, tiesiog į darbą požiūris, kiek keičiasi. Man reikia rimtai dirbti (sėdėti ir tingėti darbe tai kančia), taip kažkaip smegenys sukurtos, bet galiu rinktis vis daugiau dalykų apie tai, ką būtent dirbti. Visai nesvarbu, ką kiti mano. Pvz., esu pasakęs, kad niekad nevadovausiu žmonėms, ir visokios manager pozicijos mane visad automatiškai aplenkia (kartu sukuriant paradoksus, kai mano pasamdytas žmogus tampa line manager man pačiam).

  Čia tiek parašiau todėl, kad, jei jau tikrai neina nustoti kaupti, tai bent darbe ir gyvenima galima krūva benefits gauti 😉 Bet, šiaip tikrai, pamėgink pusę metų nedirbti. Pasakyk sau, kad galėsi bet kada vėl grįžti, gi yra darbų. O po pusmečio būsi pagyvenęs iš pinigų, tai jau žinosi, ar užtenka, ar ne, ir pan.

  Labas, sprendimas 🙂

  Turbūt nuolat galvojam, kad mums taip nebus, ir nutinka! Visad galim surasti priežastį pateisinti, kodėl, dar ne dabar. Kartą jau radau.

  Mane, greičiau sustoti tai motyvuoja kaip tik amžius. Dabar 35, dar viską galiu, bet jau jaučiu, kaip kūnas slobsta. Pvz., galima net nesvajoti žaisti krepšinį 5 kartus į savaitę po dvi valandas per dieną. Kur dar visokie mistiški kelio ar pačių skausmai. Maža pjautinė žaista ant piršto išgytų po savaitę jaunystėj, dabar bus mėnuo ir liks randas. Galvojimas irgi yra sunkesnis. Jaunam dažniausiai būdavo, kad viskas kažkaip automatiškai pasiskaičiuoja. Kai kuriom dienom būdavo taip gerai, kad, nežinai, net kaip tas atsakymas atsirado, ir reikia galvoti, kaip smegenys prie jo priėjo. O dabar, jau reikia galvoti pačiam vietoj automatikos.

  Čia ne todėl, kad esu blogos sveikatos, priešingai, esu labai geroj fizinėj formoj. Tiesiog amžius daro savo.

  Tai tokie dalykai gąsdina ir verčia greičiau mesti viską. Jei to nebūtų, tai tikrai būčiau dar sakęs, kad sekantis tikslas 1 000 000 ir iki 40 metų varęs 😉 Prašiau „kitais metais”, tada supratau, kad šitais metais… Po kelių mėnesių bus 35.

 6. besočiai parašė:

  Sau 04, 22 at 06:31

  Povilai, augai žvėriškai per metus nuo 325k iki 450k (bent jau taip iš apibendrinto grafiko atrodo) – su tuo ir pasveikinsiu.
  Kalbant apie tikslus, tai iš tiesų retas, kuris esam išsikėlęs aiškų fire tikslą, skaičių ar sumą. Visi tik sukasi ir mintys neapleidžia „o gal dar truputį”, „gal dar neužtektinai”.
  Tu jau, Povilai, visa galva turi daugiau patirties. Buvai stabtelėjęs, žinai jau ką tai reiškia; investicinio turto sutaupei nemenkai; iš karto komentarų matyti, jog ir nuėjimo plano rėmai yra 🙂
  Su tuo ir sveikinu!

 7. Roland parašė:

  Sau 04, 22 at 17:03

  Norejau paklausti ka patartum, jei noreciau pradeti dirbti programavimo srityje? Zinau kad reikia igyti patirti, bet ziurint is tavo patirties, ka galima pradeti be patirties, norint startuoti it? ka tu dabar darytum, jei reiketu pradeti karjera is naujo it sferoje? 

 8. Povilas Panavas parašė:

  Sau 04, 22 at 22:01

  Labas, besočiai 🙂

  >Povilai, augai žvėriškai per metus nuo 325k iki 450k (bent jau taip iš apibendrinto grafiko atrodo) – su tuo ir pasveikinsiu.

  Ačiū! Bus naujas įrašas, kur lentelėje bus surašyta, kiek kiekvienais metais buvo. Baigiu atrašinėti į komentarus ir eisiu užbaigti.

  Labas, Roland 🙂

  Tikrai neturiu tokios patirties, ką daryti nuo nulio. Tad tolimesnės idėjos yra visiškas mano fantazijos vaisius remiantis nuojauta ir labai ribota patirtimi.

  Manau, kad yra trys pagrindiniai būdai gauti pirmą junior poziciją:
  1. Kažkaip patekti į kažkokią neapmokamą praktiką (angl. internship)
  2. Gauti kažkokį sertifikatą iš kokio nors bootcamp (kokie nors intensyvūs kursai)
  3. Pačiam padaryti kažkokią programą ar puslapį, kurį būtų galima parodyti, kaip įrodymą, kad turi žinių.

  Pats asmeniškai nerekomenduočiau eiti ir mokytis to univėre, todėl, to čia ir nepaminėjau.

  Kaip suprantu, patirties nėra, tai net neaišku, ar tas patiks. Siūlau pirma išmėginti bet kokį online kursą (pilna nemokamų). Labai tikėtina, kad kurso metu atkris noras būti programuotoju.

  Populiariausia kalba yra JavaScript: https://insights.stackoverflow.com/survey/2021#technology-most-popular-technologies

  Iš esmės, dauguma kalbų bent sintaksė panaši, tad pabandymui nesvarbu, ką paimti.

  —————-

  Kitas niuansas, kad yra ne tik programavimas. Yra testavimas, DevOps, projektų valdymas ir daug visko kito. Tad, jei programavimas nepatinka, galima ką nors kita mėginti.

  Testavimas turbūt lengviausia. Tačiau, testuotojai būna labai skirtingų kalibrų. Vieni, kurie realiai tiesiog maigo mygtukus ir žiūri, ar viskas gerai, lengviausias darbas ir aišku uždirba mažiausiai. Kiti kuria automatizuotas sistemas, kurios viską spaudo automatiškai. Čia jau vos ne programavimas.

 9. Povilas Panavas parašė:

  Sau 05, 22 at 10:16

  Labas, Roland 🙂

  Kaip tik man šiandien šita sąrašas pateko: https://www.classcentral.com/report/free-certificates/ kur yra nemokamų visokių kursų ir sertifikatų 🙂


Palikite komentarą