Kasdien prisiminkite savo dieną – 30 dienų bandymas

Geltona gele su boruze Viskas labai paprasta: kasdien atsigulus į lovą, mintims perbėgu visus dienos įvykius.

Jau pamiršau, kur apie tai perskaičiau, bet iškart kilo noras išbandyti. Gal dėl to, kad nuolat pamirštu, ką veikiau vakar ar praeitą savaitgalį, tačiau puikiai atsimenu visus banko kortelės slaptažodžius.

Šį metodą taikau jau penktą savaitę. Be pertraukų 11 dienų. Vis pamiršdavau, kad turiu prisiminti, kol galų gale ant nešiojamojo kompiuterio nugaros ir prie lovos esančios sienos priklijavau lapelius su žodžiu „Prisimink”.

Praktinė nauda

 • Kur kas geriau prisimenu, ką veikiau, praeitą savaitgalį, ką dirbau, kur buvau.
 • Geriau įsijaučiu į dabarties momentą. Ką matau, ką girdžiu, koks tai jausmas, kas yra ir vyksta aplink mane.
 • Lengviau užmiegu. Nežinau kodėl, tačiau mėginant galvoti apie savo dieną, užmiegu kur kas greičiau.
 • Padeda prisiminti, ką turiu padaryti. Pvz., perbėginėdamas savo dieną, prisimenu/pastebiu, kad turiu padaryti vieną ar kitą svarbų darbą būtent rytoj. Čiumpu rašiklį ir įrašau į kalendorių.

Teorinė nauda

 • Geriau įsimenami visi dalykai. Negaliu šito patvirtinti, tyrimų neatlikau. Tačiau, jei kilnojant svarmenis auga raumenys, tai treniruojant atmintį, ji turi gerėti.
 • Galima tą pačią dieną prisiminti antrą kartą, išgyvenant ją tokią, kokios norite. Pvz., jei padarėte klaidą ar žinote, kaip geriau pasielgti kažkurioje situacijoje, tuomet tai ir darote savo dienos versijoje.

Baigiamasis žodis

Ketinu tai daryti ir toliau, nors dar toli 30 dienų ribą be „suklupimo“. Malonus procesas, apčiuopiama nauda, padeda užmigti. Siūlau ir jums išmėginti! 🙂

Share

9 Atsakymų/ai į “Kasdien prisiminkite savo dieną – 30 dienų bandymas”

 1. Viltė parašė:

  Gru 18, 10 at 16:33

  Povilai, aprašei labai puikią ir lengvą sąmoningumo ugdymo praktiką. Tai ne tik gerina atmintį, ugdo sąmoningumą, moko būti „čia ir dabar” momente, bet ir didina pasitikėjimą savimi, nes pamatome, KIEK darbų nuveikiame per dieną 🙂 .
  Be to, tai apsaugo nuo inertiškumo. Kažkodėl vienas iš mano Mokytojų mokė tai daryti atvirkštine tvarka, t.y., prisiminti darbus ne nuo ryto, o nuo vakaro iki ryto. Taip ir pamiršau paklausti, kodėl 🙂 ..
  Ačiū, kad priminei ir gero tau savaitgalio!!

 2. Paulius parašė:

  Gru 19, 10 at 09:27

  Labai geras patarimas, bet dar siūlyčiau poto, visą, kas GERO nutiko įvardinti ir už tai padėkoti 🙂 Patikėk, pradedi traukti gerus dalykus ir jautiesi tikrai geriau 🙂

 3. Hi :) parašė:

  Gru 19, 10 at 13:48

  Tikrai patiko idėja, kad galima pataisyti klaidas nutikusias per dieną – kitą dieną jų nebekartojau (pvz., vaikščiojau su šypsena 🙂 )

 4. Tautvydas parašė:

  Gru 19, 10 at 22:56

  Po švenčių reiks išbandyti ir man 🙂

 5. Monika parašė:

  Gru 20, 10 at 17:31

  Tautvydai, kodėl po švenčių? Kas čia per išsisukinėjimas?
  O idėja labai šauni, reikės išbandyti bent 21 dieną ir bus matyt ar veikia.

 6. Tautvydas parašė:

  Gru 21, 10 at 13:46

  Kai seniau nesimiegodavo, retkarčiais sau tokį „prabėgimą“ mintimis per praėjusią dieną kažkaip natūraliai pasidarydavau (net nežinojau, kad tai gerai ar, juolab, kažkur užrašyta). O paskutiniu metu man gaunasi taip, kad einu miegot vėliau (nei įprastai) ir užmiegu daug greičiau.

  Tad kol mano toks nestandartinis „ritmas“ bei kažkodėl greitas užmigimas, iki švenčių to bandymo nusprendžiau net nepradėt, nes bent vieną vakarą tikrai jį sugadinsiu 🙂

 7. Povilas Panavas parašė:

  Gru 26, 10 at 12:26

  Sveiki, Vilte, Pauliau, Hi, Tautvydai ir Monika! 🙂 Kiek daug gerų patarimų pridalinote!

  Vilte, pabandysiu nuo vakaro iki ryto 🙂
  Pauliau, dėkingumas ir supratimas, ką turi labai svarbus charakterio bruožas.
  Tautvydai, būtinai pabandyk, tai labai paprasta, įdomu ir naudinga.
  Monika, labai teiginai Tautvydui patari – viską reikia daryti dabar, o ne.. 😉

 8. Gerda parašė:

  Gru 27, 10 at 14:10

  Jau apie mėnesi darau panašų ekspermentą. Kiekvieną vakara rašau dienorašti, kur aprašau, ką nuveikiau per dieną, suplanuoju sekančią dieną , įvertinu esama situacija ir išsikeliu naujus tikslus. Bent man tai labai padeda atsikratyti streso ir įtampos visos dienos metu nes jau viską būnu apgalvojusi iš vakaro. Tai užskaitau šitą idėją kaip labai vykusią ir efektyvią.

 9. Povilas Panavas parašė:

  Gru 27, 10 at 21:02

  Sveika, Gera 🙂 Matau, kad darai kur kas daugiau nei šis bandymas. Labai džiugu matyti produktyvų ir į priekį žvelgiantį žmogų! 😉


Palikite komentarą