Technologinis žmogus

Vidutinėje šalyje, gyveno vidutinis pilietis, kuris uždirbo vidutinį atlyginimą ir vidutiniškai stengėsi viską pagerinti. Jo vardas buvo Saulius.

Jis buvo tikras technologijų meistras: išmaniausias telefonas, išmaniausia planšetė (pvz., IPad), puikus kompiuteris. Kiekvieną akimirką jį bombardavo elektroniniai laiškai, skype, facebook ir twitter pranešimai, nauji blogų įrašai, pasaulio naujienos.

Saulius nenorėjo atsilikti, todėl apie kiekvieną naują įvykį gaudavo pranešimą. Jei atsirasdavo keliolika ramių minučių, pats nuspręsdavo patikrinti paštą ar naujienų puslapį.
Šis informacinis žmogus laikė save pavyzdžiu, kaip reikia išnaudoti technologijas iki maksimumo. Tam tikra prasme taip ir buvo, nes visi klientai ir bendradarbiai jį mėgo dėl greitos reakcijos į jų bėdas. Taip pat, jie mėgdavo sužinoti kažką naujo tiesiai iš Sauliaus, nespėjus to pamatyti per žinias.

Kurį laiką Saulius buvo patenkintas savimi, kol galų gale suprato, kad tai tėra dar viena priklausomybė, kaip rūkymas ar alkoholizmas. Tikrinti, ar nėra pranešimų, vis atsidaryti twitter ar kitą puslapį tapo stipriais įpročiais. O kur dar telefonas ir kompiuteris, nuolat siunčiantys įvairius priminimus. Galima sakyti, kad jis buvo darbų kaitaliojimo karalius (multitasking). Prie vieno darbo be pertraukimo teišdirbdavo 10-20 minučių.

Saulius išjungė visus priminimus tiek kompiuteryje, tiek telefone, tiek planšetėje. Vienintelis realus būdas pertraukti jo darbą, buvo skambutis. Kai norėdavo iš tiesų produktyviai ir kūrybiškai dirbti, išjungdavo net šį prietaisą.

Kaip manote, kuris Sauliaus variantas buvo produktyvesnis, patirdavo mažiau streso, įsiklausydavo į save, turėjo vidinę ramybę, rasdavo laiko geroms knygoms? O į kurį variantą vis labiau panašėja jūsų kasdienis gyvenimas?

„Gyvenime yra svarbesnių dalykų nei jo spartos didinimas“ (angl. „There is more to life than increasing its speed.”) Gandhi

Autorius: Povilas Panavas

Share

2 Atsakymų/ai į “Technologinis žmogus”

 1. Timas parašė:

  Sau 17, 13 at 20:41

  Povilai, primityvokai kažkaip. Tokie jau tikrai gan žinomi dalykai..
  Apie panirimą į veiklas labai gerai surašyta M.Chikzhentmyhalyi – Flow.
  Apie veiklos organizavimą klasika jau tapo D. Allen – Getting Things Done.
  Galiausiai apskritai suprasti kas mūsų laikmetyje su laiku ir technologijomis darosi: T.H. Eriksen – Akimirkos tironija.

  Sėkmės!

 2. Povilas Panavas parašė:

  Sau 17, 13 at 23:21

  Sveikas, Timai 🙂

  Malonu gauti pirmą komentarą, kuris yra neigiamas. Kiti, matyt, net tingėdavo išreikšti nuomonę.

  Pridurti lieka tik vieną dalyką, žmonijos užrašytų žinių gausa tokia didelė, kad visi rašytojai ir blogeriai galėtų tuoj pat sustoti – juk visi dalykai žinomi ir užrašyti.

  Beje, kam įdomu, tai dabar bus būtent tokių straipsnių serija. Pirmieji blynai, tikrai tikiu, kad primityvūs, bet nuo kažko pradėti reikia. Šie įrašai panašūs į kategoriją „Pamokančios istorijos“. Tiesiog turi priminti, kas svarbu ir priversti truputį susimąstyti.


Palikite komentarą