Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei

Honda NC750X DCT 2019

Intro

Tai labai ilgas įrašas. Jis suskirstytas į kelias dalis:

 1. Motociklo rinkimosi kriterijai
 2. Kiekvieno išbandyto motociklo aprašymai
 3. Motociklų atstovybių ypatumai. Tikrai, įdomių niuansų yra
 4. Kodėl neišbandžiau KTM 890/Husqvarna Norden 901

Šis įrašas gimė todėl, kad vienas skaitytojas pasidomėjo. Praeityje atsimenu, daug skaitytojų turėjo pasiūlymų, kokį motociklą turėčiau pirkti ir klausimų apie ano pasirinkimą.

Taip pat, labai gerai surašyti man visas mintis, nes vis dar bandau nuspręsti, kurį motociklą pirkti, t.y., sprendimas dar nėra atliktas.

Jei, kas turite minčių ar pasiūlymų, būtinai palikite komentaruose.

Rinkimosi kriterijai

Asfaltas. Važinėju iš esmės asfaltu. Kai kurie asfaltai tikrai prasti ir super siauri. Kartais būna ir žvyrkelių, nes navigacija taip nuveda. Kai kurie net priverčia susimąstyti. Pvz., viena nuokalnė buvo su posūkiu ir stati, o NC750X priekiniam ratui jungia ABS vietoj to, kad leistų blokuotis. Buvo truputį adrenalino supratus, kad normaliai stabdyti neišeina, bet pavyko nusileisti vis tiek be rimtesnių problemų. Spėju, būtų buvę dar stačiau, turbūt jau būtų blogai pasibaigę.

Išvaizda. Motociklas turi neatrodyti blogai. Pageidautina, kad atrodytų gerai, bet užteks, kad neatrodytų šlykščiai.

Smagumas. Motociklas turi uždėti šypseną arba, kai užsuku rankeną, arba posūkiuose. Idealiam pasaulyje abiem atvejais.

Vėjo apsauga. Motociklas turi turėtų padorią apsaugą nuo vėjo. Negali būti jokio bufetinimo. Švarus oras aukščiau nei pačiai tinka, bet bufetinimas ne. Pečiai pageidautina be vėjo, bet išgyventi galima ir su juo.

Patogumas. Turi būti galimybė ilgai važiuoti kelias valandas be pavargimo. Pvz., negali per daug vibruoti rankenos, kad nutirptų rankos, pėdos ar pirštai. Sėdynė turi būti bent kažkiek patogi, bet sėdynę galima pakeisti. Pati sėdėjimo pozicija turi būti patogi.

Vidutinis dydis. Man patinka, kai motociklas nei per mažas, nei per didelis. Patogu važiuoti ir manevruoti. Tad iš esmės žiūriu į 700-900cc.

Geras bako kilometražas. Bent 300km tarp degalinių.

Nice to have. Visi žemiau išvardinti dalykai nėra privalomi, bet man svarbūs:

 • Tubeless padangos (vien įrankių vežiojimas ratui atsukti, įrankiai padangai atlupti nuo ratlankio, atsarginė kamera yra kvailas dalykas tiek vietos, tiek svorio prasme)
 • Šildoma sėdynė
 • Cruise control (kelionės metu kairę ranką galėjau ilsinti kiek noriu, dešinė kentėjo. Riešo man niekad neskauda, bet man skauda petį ir nugarą viršuje. Tad galimybė kad ir vos kelias minutes per valandą nelaikyti gazo rankenos būtų verta nesunkiai papildomų 450€)
 • Geros kuro sąnaudos

Honda Trasnalp

Honda Transalp 2023

Išmėginau Lietuvoje Honda Trasnalp (nuotrauka viršuje iš šio bandomojo važiavimo). Bet valandos neužteko, tad nuskridęs į UK dar kartą išmėginau. O po to iškart užšokau ant Honda NC750X DCT (būtent šituo, bet praeitos kartos keliavau šį rugsėjį). Priešingai nei visas internetas, aš nesuprantu, kodėl žmonės taip džiaugiasi Trasnalp motociklo varikliu. Sėdėjimo pozicija gera, sėdynė ne super, ir sėdėti galima tik vienoj vietoj, nes stumia į priekį, bako link iki tol, kol nustumia. Vėjo apsauga pati geriausia iš visų mėgintų motociklų (bet abu bandyti demo motociklai turėjo papildomus deflektorius): tiek pačiai, tiek kūnas be vėjo. Šalmui vėjo yra, bet švaraus. Spoileris ant stiklo viršaus turbūt išspręstų šią bėdą tiek su standartiniu stiklu tiek su aukštesniu. Tačiau nei vienas iš jų nėra reguliuojamas, tad norint gauti vėjo karštą dieną su aukštu stiklu ir mažesniu greičiu gali būti problemų.

Man silnoji Transalp dalis atrodo variklis ir padangos su kameromis. Sąnaudos kuro nors Honda žada mažas, bet mano demo važiavimo metu buvo 5,5 litro (mano kelionės metu NC750X naudojo tik 3,5l vidutiniškai). Žinoma, bandomųjų važiavimų metų gazo rankena atsukama daug daugiau nei realiai važiuojant. Tačiau grįžtant link motociklų parduotuvės važiavau gana ramiai, tik priekin ardžiausi. Quickshifter Trasnalp į viršų prastas. Arba turi daug gazo duoti, arba turi aukštos apsukos būti, kai jungiama. Į apačia, tai veikia idealiai, bet į viršų problema.

Iki maždaug 70-80km/h tai NC750X net greitesnis atrodo nei Trasnalp (nors Transalp ant popeiriaus turi 56% daugiau galios! Ir taip, važiavau Sport režimą įjungęs, kai redlaininau abu motociklus). Tad nors norėjau Hondos, bet kažkaip abu pasirinkimai nesužavėjo. Tai nereiškia, kad galutiniam variante nenusipirksiu Trasnalp, nes Honda yra Honda. Tai tiesiog reiškia, kad internetas akivaizdžiai per daug užhaipintas dėl šito motociklo, nors jis gana vidutiniškas (išskyrus vėjo apsaugą, šita tai super).

Transalp vienintelis kuris nėra tubeless, kas yra rimtas trūkumas. Ypač, kai neketinu bekelėmis važiuoti. O žvyrkeliais nereikia nei stipinų nei kamerų, lietnykai puikiai eina.

Trasnalp naktinis apšvietimas prastas.

Suzuki V-Strom 800RE

Tai tada dar išmėginau Suzuki V-Strom 800RE (nuotrauka viršuje. Žinoma, juodo neimčiau, mėlynas daug gražesnis). Šitas labai patiko, tikrai nesitikėjau daug, bet pervažiavus tai nuostabus motociklas, išskyrus vėjo apsaugą. Variklis galingas, traukia žiauriai gerai bet kada. Reikia už rankenų visad laikytis A režime, pilnai atsukus gazą. Nors ant popieriaus šiek tiek mažiau galios nei Trasnalp (62kw vs 67kw). Nuo maždaug 95-105 km/h taip, Trasnalp greitesnis. Bet aš būtent važinėju greičiau tik ant lenkimo, nes vengiu autostradų.

800RE taip pat nulis vibracijų iki maždaug 5000-5500. Nuo šitų apsukų jau vibracijos panašios kaip Trasnalp, bet kiek didesnės. Galėtų šeštas Suzuki bėgis mažiau apsukų turėti važiuojant 100km/h, tada realiai mano atveju nulis vibracijų būtų. Bet tikrai nėra dealbreaker.

Pavarų dėžė geresnė nei Trasnalp, sakyčiau tokia pat kaip Triumph. Labai švelnus ir tylus „click“ vietoj Hondos „cluck“. Hondos perjungimas reikalauja daugiau jėgos. Hondos privalumas šešta pavara labai žemos apsukos.

Suzuki V-Storm 800RE pirkimą stabdo tai, kad nors uždėtas didžiulis stiklas, bet jis visiškai netinkamas. Mane tiesiog vėjas į šonus taško iki tiek, kad net vairą pasuku truputį. Mano pagrindė rugsėjo problema būtent buvo vėjas, nes ant to motociklo standartinis stiklas per mažas, o uždėtas didelis Givi man irgi netinka, tiesiog bufetina ir daužo mane. Tai jei nori, kad būtų ramiau ir tyliau, tai atsistoji ir tada tik švarus paprastas oras eina ir tyliau gaunasi. Todėl tikrai nerizikuosiu pirkti motociklo, kai vėjo apsauga nėra žinoma. T.y., nėra garantijos, kad uždėjus kitą stiklą situacija būtų išspręsta. Vėjo apsauga priklauso ne tik nuo stiklo bet ir nuo pačios aerodinamikos motociklo plastmasių.

Triumph Tiger 900 GT Aragon Edition

Tada dar išmėginau Triumph Tiger 900 GT Pro. Kol kas labiausiai patiko Tiger (bei būtent Aragon edition domina, bet testavau baltą GT Pro. Nuotraukos nepadariau, nes buvau labai susijaudinęs ir mėginau valdytis nenusipirkęs motociklo iškart. Nuotrauka viršuje iš Triumph puslapio). Žinoma, tai brangiausias, trumpiausius priežiūros intervalus turintis motociklas, labiausiai nuvertėjantis. Nėra japoniškas, tai patikimumas mažesnis. Kita vertus duoda 2 metų unlimited mileage garantiją. Taip pat, vibracijos aukštose apsukose tikrai per didelės, daug blogiau nei Trasnalp ar Suzuki. Tačiau realistiškai jos pasireiškia tik nuo 125+ km/h, tad man kaip ir ne problema, nes greičiau nei 100km/h tik ant lenkimo.

Iš mažesnių dalykų, tai labiausiai užkliuvo tai, kad ekrane apsukų matyti neįmanoma, kad ir kuris iš keturių stilių pasirinktas. Pats ekranas milžiniškas lyginant su kitais motociklais, bet apsukos miniatiūrinės. Informacijos ekrana mažai. Reikia per ant rankenų mygtukus spaudinėti, kad pamatyti dalykus kaip, kiek kilometrų dar galima nuvažiuoti, koks slėgis, kokios kuro sąnaudos ir t.t. Taip, nuotraukose, kai pritrauktas ekranas, tai atrodo dideli skaičiai, bet atsisėdus ant motociklo, aš vos galiu matyti skaičius akinių neužsidėjęs (akinių nenešioju, tad ir nematau). Buvo taip, kad kelis kartus, kai redlaininu motociklą, tai porą kartų apsukų limiterį įjungiau, nes tiesiog nematau, kokios tos apsukos yra. Bet čia visi iki vieno šituo skundžiasi. Kai kas sako, kad po to pripranta.

Kitas mažmožis, tiai neutrali pavara. Aikštelėj, kai užvedžiau motociklą, tai negalėjau laisvo bėgio rasti gal minutę. Net pamėginau pavažiuoti kelis centimetrus, bet vis tiek niekaip. Nusispjoviau ir tiesiog nuvažiavau. Kitus kartus, rasti pavykdavo, bet reikia pažaisti beveik visad. Be to, ką ir kiti rašo internete, dažnai iš pirmo į laisvą vietoj antro įjungiama. Motociklas turi quickshifter ir vis tiek gaunasi laisvas kartais.

Quikshifter Triumph akivaidžiai geriausias. V-Storm 800RE turi irgi gerą, bet Triumph geresnis. Triumph į viršų galima perjungti net vos vos gazą laikant ir perjungimas super švelnus. Man būtent tada ir reikia labiausiai. Nes kaip važiuojama motociklu? Duodi dugnų pirmu, antru, trečiu, tada jau važiuoji ramiai ir nori iki šešto perjungti bėgius, nes norimas greitis pasiektas, tad vos gazo rankena pasukta. Tai su Transalp tas realiai neįmanoma, su V-Storm 800RE galima, kartais fainai, kartais vidutiniškai, bet su Triumph visad idealiai.

Triumph vėjo apsauga adekvati, šonai ir pečiai nėra apsaugoti. Transalp apsauga juntamai geresnė, nes apima ir pečius ir kūną (primenu, kad abu bandyti Trasnalp motociklai turėjo papildomus deflektorius). Kita vertus su Triumph uždėjus spoilerį turėtų būti galima šalmą visai be vėjo turėti. Pagrindinis stiklas yra aukščio reguliuojamas ranka net važiuojant, tad visad galima būtų nuleisti norint gauti vėjo.

Dar mažas Triumph trūkumas, kad, reikia šiek tiek į priekį palinkus būti priešingai nei kituose testuotuose motocikluose. Palinkimas nėra didelis, bet po poros valandų jautėsi nugaroje. Bet čia priprantama manau. Man regis, kad rugsėjo kelionės pradžioje man daug kas jautėsi, bet po kelių dienų pripratau ir daug kas išnyko.

Triumph būtų daugiausia kuro ryjantis (oficialiai 5,2 litro/100 km, naują modelį kur išleis pavasarį 4,7lt/100km), bet su 20 litrų baku vis tiek eitų 300km nuvažiuoti. Plius priešingai nei Trasnalp, jis rodo, kiek kilometražo bake likę. Transalp, tai gali suskaičiuoti sąnaudas, parodyti, kiek litrų kuro sunaudota, tačiau parodyti, kiek dar nuvažiuoti tai nesugeba. Kuro bako talpos parodymai irgi neproporcingai ir kvailai ekrane veikia. Žinoma, to Transalp neturi tik todėl, kad Honda Africa turėtų bent kažkokius privalumus.

Kiti Triumph privalumai, kurie ateina su Premium brandu ir didesne kaina:

 • Galima iš gamintojo viską pirkti, įskaitant dėžes (kurios yra Givi, tik brandas į Triumph pakeistas). Tas reiškia, kad galima pirkti ir UK, kur neturiu garažo, kad pats viską sumontuoti. Bei iškart pradėti kelionę į Prancūzijos pietus (toliau Ispanija, Portugalija, šiaurės Ispanija, šiaurės Prancūzija), kas nemažai sutaupo laiko ir išlaidų lyginant su pradėti kelionę iš Lietuvos link vakarų Europos. Bei galima anksčiau pavasarį pradėti, nes ten temperatūros aukštesnės nei rytų Europoj.
 • Cruise control į kainą ne tik, kad įskaičiuotas, bet jis nėra galimas nei Trasnalp, nei NC750X, nei V-Strom 800RE. Paprastai tai kainuoja apie 400-500€.
 • Šildomos sėdynės. Aragon edition, tai, deja, kainuoja papildomai apie 400£ vien už vairuotojo, GT Pro būtų jau įskaičiuota kainoje.
 • Papildomos lempos įeina į kainą, bei net pagrindinė lempa ryški. Trasnalp lempa prasta. Retai važiavau naktį kelionės metu, bet kai važiavau tai tikrai buvo neramu su NC750X, kaip blogai matosi. Trasnalp lempos gerumas anot interneto toks pat kaip NC750X – kitaip tariant nieko gero. O pavasarį dar tems anksčiau, tad turbūt tamsoje kažkiek teks važinėti.
 • Sėdynė yra patogi, tad nereikalaus keitimo, kas sutaupo ~400€.
 • Posūkiuose valdosi ir guldosi idealiai.
 • Elektroninis galinės pakabos reguliavimas. Per menu pasakai, ar turi bagažo, keleivį ir kompiuteris automatiškai sureguliuoja.
 • Quickshifter į kainą jau įtrauktas. Trasnalp apie 400€ kainuoja papildomai ir man atrodo dar darbas ant viršaus.
 • Triumph patys įmontuos Biketrack sekiklį (žinoma už papildomą kainą, bei yra metinis 100£ mokestis. Gyvenant UK, į jį eina automatinis motociklo radimas, kai pavagia. Kai GPS blokuojamas, jie radio bangomis suranda).
 • Padangų slėgio tikrinimas įeina į kainą.
 • Visi vairavimo režimai gali būti keičiami.
 • Neribota 2 metų garantija.
 • Įeina road assist, man regis galioja ir Europoj.

Tai va dabar niekaip ir nuspręsti negaliu, kurį pasirinkti.

Nieko labai blogo apie NC750X negaliu pasakyti, bet norisi ko nors truputį mandresnio, o kadangi jau esu senas, tai turbūt nėra kur atidėjinėt per daug pinigų leidimą. V-Storm 800RE atkrenta dėl blogo priekinio stiklo.

Taigi, šiuo metu renkuosi tarp Triumph Tiger 900 GT Pro/Aragon ir Honda Transalp. 

Kažkaip tikrai norėtųsi japoniško, ir kainos skirtumas nemažais gaunasi perkant Triumph. Plius priežiūra Triumph bus dažnesnė ir brangesnė. Motociklo ilgaamžiškumas tikrai trumpesnis. Dar dėl vibracijų neramu. Bet kiek testatavau, tai jos didžiulės redlaininant, bet važiuojant normaliai tai nesijaučia išvis. Kita vertus nuo 125+ km/h jos juntamos, tad autostradomis nelabai malonu važiuot gali būti, arba reiks kiek lėčiau važiuoti.

Dar kitas niuansas, kad Triumph tam pat motociklui atnaujino variklį, kuris išeina pavasarį, ir bus 4.7 vietoj 5.2 sąnaudos bei 13% daugiau galios, vietoj 70kw beveik 80kw. Tai dabartinis yra smagus, bet spėju 80kw, tai šypseną iškart įjungtų, nes jau šitas labai arti to.
Taip pat, įdėjo gumas ten kažkokias dėl vibracijų mažinimo, tad turbūt ir autostradomis gerai būtų. Taip pat, gandai sako, kad kairio šono karšto oro pūtimo į koją problemą išsprendė. Bet šita problema juntama paprastai tik nuo 30-32 C ir karštesnėmis dienomis. Tai kažkaip pirkti senesnį modelį sunkiau, žinoma, todėl nuolaidas duoda. Plius, naujas modelis būtų pristatytas tik pavasarį, o pirkti nebandęs nenoriu. Tad mano kelionė vėl nusikeltų. Plius, iš spalvų man tik Aragon edition patinka, kurios, deja, naujas modelis neturės.

Žinoma, su Triumph gausiu labai daug visko, ko net neįmanoma išvis su Transalp, pvz., Cruise Control, Tubeless, šildomos sėdynės, ir t.t. Bei motociklas bus pilnai paruoštas pas pardavėją, man tik atvažiuot pasiimt ir lėkt į kelionę padarius Engine Break-In per 2-3 dienas.

Man visad būna sunku nuspręsti, kai nė vienas variantas nėra būtent tai ko noriu. Realiai, jei Triumph būtų idealus pasirinkimas, tai keli papildomi tūkstančiai kainos tikrai neturėtų jokios įtakos.

Galiausiai išmėginau monetos metimą tarp Transalp ir Triumph. Man patinka, kai išmeti monetą, laimi kažkuris variantas, ir tu iškart supranti, kad labiau kito nori. Metimo metu laimėjo Triumph ir nebuvo to jausmo, kad tai blogas pasirinkimas. Laimėjus Transalp irgi jo nebūtų. Tad problema, kad abu variantai tikrai lygiaverčiai.

Testavimo niuansai tarp skirtingų šalių ir motociklų gamintojų.

Lietuvos Honda atstovybė

Lietuvoje pirkti motociklus problematiška. Honda Transalp pristatymo terminas toks: „Jei yra sandėlyje, tai pavasarį“. Labai „konkretus“ terminas. Čia mes babajų šaly gyvenam ar kaip suprast? Kaina su norimais priedais apie 12k€, bet net nepasakoma, kada pristatys. Dar iš draugų patirties žinau, kad po to mėnesį papildomai vėluoja nuo pažadėto laiko. Tai sezonas bus man jau pasibaigęs, nes aš noriu važinėti tik nuo kovo pradžios iki birželio pradžios. Realistiškai turbūt balandžio vidurį pristatytų geriausiu atveju. Noriu visus vasaros mėnesius būti ne ant motociklo, nes jis neturi oro kondicionieriaus – tiesiog per karšta. Net rugsėjį vargau daug su beveik pastoviom 30+ temperatūrom.

Dar paskui pasidomėjau, ant visos Lietuvos mes turim tik vieną Honda atstovybę, tai pasidarė gana greit aišku, kodėl jie neturi per didelio susidomėjimo parduoti motociklus. Jų brandas tvirtas, tad realistiškai norintys Hondos privalo pirkti iš jų. Jų bandomasis motociklas net blogai surinktas. Pvz., Honda Transalp turi rimtas vibracijas 3700-4300 apsukose. Tai Lietuvoje surinktas bandomasis motociklas visas skamba šitam ruože, lyg plastmasės ar variklio apsaugos nėra teisingai prisuktos. Garsas toks didelis, kad net vibracijų nesijaučia. Vos „išvykus“ iš šito apsukų ruožo, motociklas užtyla. Tai viena iš priežasčių, kodėl norėjau išbandyti dar kartą Trasnalp kitoj Honda atstovybėj, nes su tokiu triukšmu važinėti būtų neįmanoma. UK bandytas Transalp neturėjo šitos „skambėjimo“ bėdos, tiesiog rankenose ir bake jautėsi vibracijos tame ruože. Tam ruože jos ant ribų, kas leistina. Būtų dar kiek didesnės, būtų per didelės. Šiaip išvis, Trasnalp nemažai vibruoja. Iki 3700 apsukų vibracijos juntamos tik bake. 3700-4300 ruože juntama realiai visur. Nuo 4300 juntama rankenose ir bake, bet nėra labai blogai.

Kitas dalykas, kuris man nepatiko Lietuvoje, kad, kai paklausiau dėl pasiūlymų, tai sako, kokios spalvos ir priedai domina. Tai suvardinau, ir paaiškinau, kad renkuosi tarp NC750X DCT ir Transalp . Pasakė, kad kitą dieną atsiųs. Ką galvojate man atsiuntė?

Atsiuntė Honda NC750X DCT standartinį pasiūlymą, ant viršaus į PDF surašė priedus ir jų kainas. Nėra net galutinės sumos, kuri gautųsi skaičius sudėjus. Man kaip klientui reikia susumuoti. Transalp pasiūlymas dar geresnis. Atsiuntė standartinę kainą ir parašė, kad prisegė visų priedų kainoraštį. Taip sakant: „ieškokis pats kainų, ir skaičiuokis pats“. O dar geriau, kad iš tiesų, tai net neatsiuntė priedų kainoraščio, nes pamiršo prisegti. Tai nors gali tekti pirkti pas juos, bet labai nesinori: nei jie parduoti nori, nei surinkti motociklus moka.

Honda

Tiek UK, tiek Lietuvoje Honda atstovybės nelinkusios daryti jokių nuolaidų. Kas man keista. Taip pat, niekad nemėgina parduoti. Pats turi klausti kainų, ar pasiūlymų.

Tiesa, skirtumas UK Honda gali bet kurį motociklą gauti per 1-4 savaites priklausomai nuo modelio ir spalvos. 4 savaitės čia raudonam Honda NC750X DCT, visos Transalp spalvos 1-2 savaitės. Paruošimas dar savaitė. Jie ne iš lempos sako, jie patikrina konkretų modelį ir spalvą prie mano akių. Žinoma, jie negarantuoja, kad būtent toks laikas bus, kai pasakiau, kad norėčiau vasariui, tik, kad būtent dabar toks yra bei, kad nėra priežasties, kodėl pristatymo laikai turėtų ilgėti.

Taip pat, Honda UK sakė, kad, jei noriu pirkti kitais metais, tai jei, kuris nors iš esamų ant grindų modelių nebus parduotas (jie turėjo ant grindų apie 10 Transalp), tai jiems būtų taikomos nuolaidos.

Suzuki atstovybė UK

Suzuki arbatos ir kavos pasiūlė, ilgai kalbėjosi su manimi. Klausinėjo ką manau apie variklį, pavarų dėžę (žodžiu, norėjo kad mintyse pereičiau per viską, ką jie laiko motco privalumais). Kai pasiskundžiau, kad motociklas labai patinka: tiek variklis, tiek pavarų dėžė, tiek quickshifter, tiek sėdynė, bet priekinis stiklas turbūt deal breaker, tai iškart papasakojo, kad jis pats laukia iš Givi Airflow stiklo. Atidarė puslapį, parodė, kaip atrodo. Ir jo, jau yra prekių sąraše, bet dar nėra datos, kada bus galima pirkti. Pardavėjas sakė, kad kai tik bus, iškart užsakys ir duos žmonėms pabandyti.

Taip pat, sakė, kad nuleistų nuo motociklo kainos truputį. Kai pasakiau, kad 800RE per naujas modelis, tad būtina iš jų dėžes ir viską pirkti, tai sakė, kad priedams prie motociklo tai tikrai nuolaidas gali taikyti. Bei priminė, kad Suzuki dabar siūlo visiems motcams iki sausio galo nemokamai šildomas rankenas.

Triumph

Čia tai sekantis lygis. Visos atstovybės laiko teises važiavimo metu, bet Triumph ne. Triumph vienintelė UK neprašė socialinio draudimo numerio (čia yra kaip Lietuvoje asmens kodas, nes UK neturi asmens kodų pasuose).

Tada, kai buvo laikas jau važiuoti, kai jau parodė visus menu ir visą milijoną mygtukų, tai paklausė, kiek laiko noriu važinėtis. Sakau, tai paprastai duoda 45 minutės ar valandą. Tai pardavėjas sako: tai čia per mažai. Tu pavažinėk, tada sustok, viską apsižiūrėk, per menu palandžiok, tada dar pavažinėk.

Kai kurie kiti UK pardavėjai sakė, kad nieko baisaus, jei ilgiau užtruksiu, nei leistina. Bei nė vienas nesiskundė, kad kiek ilgiau užtrukau. Bet pvz., kur išduoda draudimo popierių, tai motociklą jie draudžia tik valandai, tai nežinau, kas būtų, jei sutampa, kad vėluoji grąžinti ir patenki į avariją. Būtų blogai turbūt. Triumph man regis motociklą turi apdraudę visam laikui, nes lyg nepildė jis jokio draudimo popierių. Tik paklausė, kiek laiko teises turiu, nes mano naujos teisės (buvo laikas pakeisti dėl galiojimo, tai buvo tik kelios dienos kaip gavęs naujas), tai pagalvojo, kad gal neturiu stažo. Kai pasakiau, kad jau seniai išsilaikęs, bet, ką tik atnaujinau nuotrauką, daugiau klausimų neturėjo.

Tai dvi valandas pravažinėjau su Triumph. Bet čia geras pardavimo triukas. Nes kuo ilgiau važinėji, tuo labiau patinka. Motociklas tai ne mašina, pirmas 10-15 minučių, nesu tikras, kaip jis elgiasi kaip valdosi, baisu guldyt ar dugną spaust. Reikia priprasti. Tad, kuo daugiau laiko duodama, tuo didesnis šansas priprasti prie motociklo ir mėgautis važiavimu. Kai laiko daugiau tai pilnai gali išbandyti. Tiek autostradoj, tiek mieste, tiek vingiuotais keliukais. Transalp tai važiavau dukart tai kaip ir pavyko viską išmėginti beveik. Suzuki tai vingiuotų keliukų nelabai spėjau.

Toliau, parduoti pas juos noras yra. Pasakiau, kad labai fainas motociklas, paklausiau ar galima kaip nors apsukas ekrane pataisyti, sakė, kad, deja, ne. Paklausiau, ar čia aukščiausias stiklas, sakė, kad taip, bet galima spoilerį uždėt. Nuvedė, parodė, kaip spoileris atrodo, papasakojo, kad pats tokį turi. Aš testavau ne Aragon edition, bet pasakiau, kad internetu būtent tokią komplektavau pasibandymui. Tai jis pasakė, kad davai sukomplektuojam tau. Ten bus kaina, tada tu pasakysi, kiek nori mokėt ir tada žiūrėsim. Bei eisim į antrą aukštą, kur kaip tik turiu Aragon edition parodyti gyvai.

Tai ne tik sukomplektavo, bet dar suskaičiavo, kiek kainuoja darbas, viską sudėjo. Niekas kitas darbo man nebuvo paskaičiavęs dar. Honda komplektuot išvis nesiūlo. Tada apžiūrėjom viską, pasakiau, kad norėčiau kad motociklas bent iki vasario pas juos stovėtų, sakė, kad pakalbės su viršininku, bet turėtų būti tokia galimybė, tik ne super ilgai laikyti pas juos. Tada perėjom prie kainos derinimo. Sakau, tai visiems 0,5k nuleidžiat. Ir iš atsakymo akviaizdu, kad tiek iškart nuleisti gali. Tada pridėjau, kad dabar gi naują modelį tuoj išleisit, kur variklis 10% mažiau kuro ima bei 13% galingesnis, tai jau šitą turbūt parduot norit, tai sakau vietoj 16,5k noriu 15,5k mokėt. Jis atsakė, kad reikia jam su viršininku pasitikrinti, bet iš jo apibūdinimo supratau, kad turėtų išeiti.

Žinoma, aš po to dar supratau, kad šildomos sėdynės pasirodo neįeina (pats pardavėjas gal irgi nežinojo, nes sakė, kad GT Aragon turi viską, ką ir GT Pro. Abu variantai identiški beveik nuo bazinių modelių, skiriasi tik du dalykai, tai gal lengva susipainioti), bei gal vis dėl to norėčiau ir viršutinių motco apsaugų, tai turbūt net po nuolaidų kaina vis tiek 16,5k £ būtų. Bet primenu, čia jau su absoliučiai padaryta motociklui, imt ir važiuot iškart. Jei tarkime imčiau Honda Transalp, tai vien dėžes apie 1800€, tada apsaugos dar 600€, plius pačiam viską montuoti, kas nėra sunku. Man net patinka tokie darbai. Tačiau užtrunka nemažai ir blogiausia, kad reikia turėti kur, UK tokių sąlygų neturiu.

Kodėl ne KTM ar Husqvarna

Kas nežinot, tai KTM 890 serija ir Norden yra iš esmės vienas ir tas pats motociklas. Dalys skiriasi labai mažai, tiesiog išvaizda kitokia.

KTM reikia naujo dizainerio, paskutinė karta jau žiūrėt galima nesišlykštint, bet čia gal tiesiog po tiek metų smegenys jau priprato, nes dizainas iš esmės toks pat kaip prieš dešimt metų motociklo priekio.

Husqvarna Norden 901 tai pirmas modelis labai gražus buvo, kai pamačiau EICMA parodos video, kažkada net „svajojau“ nusipirkti. Fantastiškai atrodo, visi sako, kad patogus, performance geras. Dabartinis spalvų pasiūlymas irgi visai neblogai atrodo (expedition model tai nepatinka, plius per aukštas ir per mandras). Vienu metu net galvojau, kad Norden 901 pirksiu. Bet, kad labai jau daug problemų su jais pasirodė, lygiai kaip ir su KTM.

Internete turbūt neturiu matęs nė vieno youtuberio video be problemų su KTM ir Husqvarna. Tai ekranas nustoja veikti, tai šaltais orais nenori kurtis, tai reikia tarpinę variklio (angliškai gasket) keisti, nes tepalas varva iš gamyklos, tai aušinimo skystis teka, nes neužspaudė gerai clamp’o ant šlangos. Taip, dauguma tokių problemų lengvai pataisomos, bet reikalauja laiko, pastangų ir kantrybės.

Galinė spyruoklė/amortikas sugenda dažnai tiek KTM, tiek Husqvarna (Ian iš Big Rock Moto buvo, bet jam aišku pakeitė gana greit, turbūt buvimas youtuberių pravertė. Man tik iškart kyla klausimas, jei sugenda < 2000 km, tai kiek laiko pakeista laikys?). Paskui yra Bret Tkacs ADV, kur tiek problemų buvo su KTM 790R, kad man regis ant galo pasinaudojo tuo citrinos įstatymu USA, kur galima priverstinai grąžinti motociklą gamintojui dėl per daug problemų.

Yra nemažai atvejų, kai sankabos sudega ant 3000km ar mažiau. Garantinis nekeičia, sako, kad vairuotojas kaltas. Na, norint japoniškam motociklui sankabą sudeginti ant 3000km, tai reikia specialiai tą daryti, nes netyčia tai nenutiks.

Meta keistas klaidas kompiuteris ir pan. Tai nėra šiaip bet kokie žmonės, pvz., viena moteris, kuri buvo padaryta Husqvarna ambasadore Norvegijoj ar Švedijoj ir motociklas jai buvo duotas dykai. Žinoma, savo video metu ji per daug nepergyvena, nes Husqvarna viską sutvarkys jai dykai, tačiau tai vyksta jos kelionės metu. Savo kelionės metu aš pergyvenčiau. Tvarkyk tu šitas problemas, skambink dealeriams, aiškink, kad noriu UK ar LT garantijos kokioj Ispanijoj pritaikyti, užsiknisimas būtų.

Esmė, kad visi myli KTM/Husqvarna performance ir handling, bet problemos beveik garantuotos. Taip, žmonės jas išsisprendžia, ir jei nieko blogo nenutinka per pirmus 5000km, po to dažniausiai laimingai važinėja (išskyrus kūrimasi šaltam ore, tas visad būna problematiška. Šaltas oras nėra šaltas, tiesiog mažiau nei kokie 8-10C).

Nereikia man tokių problemų, jau Triumph nėra tiek patikimas kiek japoniški, bet ne ant tiek dar.

Visos dalys

Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 1 dalis
Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 2 dalis
Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 3 dalis

Share
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ignas

Tubeless padaryti bet kokiam ratų komplektui kainuoja 50 eur 🙂 Išbandyta, 3M extreme sealing tape ir viskas.
Pasidaręs du stipininių ratų komplektus būtent su šita juosta supermoto ir laiko nuostabiai, niekada nebuvo problemų.

Anonimas

Visai idomus irasas gavosi 🙂 Rasau komentara, kad gauciau pranesimus apie naujus komentarus 😀

Ignas

Aš turiu kitą problemą, kad išvis nėra motociklo rinkoje, kurio norėčiau, kaip norėjau Africa Twin ar kažkokio kito kurį turėjau. Dabar toks štilius galvoje, net jei piniginė dalis visai nerūpėtų 🙂 Tiesiog nėra. Nesenai paturėjau CB650X kas buvo mano pirmas 4-inline. Labai greit nusibodo, keli šimtai km ir viskas, nebeįdomus 😀 Jei vis tik dabar kažką pirkčiau, bandyčiau kažką labiau inovatyvaus nei siūlo Japonai, o ypatingai konvervatyvi Honda. Galbūt KTM adventure 1090 ar 1190, bet ne didžiausią super adventure 1290. Galbūt Ducati multistradą. Atsibodo paprasti, tiesiog važiuojantys motociklai 😀

Ignas

Dabar turbūt labiausiai Husky 701 SM, norėčiau gatvei. 🙂 Puikus būtų mieste į darbą lėkt, galima ir už miesto prasilėkt, fun to ride. Tik Lietuvoj per mažai vingiuotų kelių, kad pilnai išnaudoti tokį motociklą.

Praeivis

O kur BMW? Kur visų giriama Yamaha Tenere 700? Ducati Multistrada arba DesertX ir nereiktų atmesti dėl savo itališko šarmo.

Ignas

BMW 1200 GS turėtas, važiuotas. Tėvukas toliau važinėja. Tenere 700 bandžiau, nieko nesužavėjo apart kad geras motociklas už savo kainą ir toks tikrai universalus. Ducati DesertX tikrai taip, į tą kategoriją patektų kur dar būtų įdomu. Aišku reikėtų paminėti, kad prieš keletą metų pradėjau labiau sportuoti su motociklais ir važiuoti supermoto varžybose + krosas savo malonumui dėl seat time’o. Tai garaže dabar tikras supermoto buildas + Husky TE250i 2t krosui ir žiemos pramogoms. Garaže nebėra gatvei skirto motociklo ir nėra rimto kandidato tai vietai užimti. O gal ir gatvė tiesiog pabodo.

Tadas

O apie cfmoto minčių nėra? KIek teko bandyti visai smagus pvz. šis modeliukas: https://cfmoto.lt/800mt-touring-abs/

praeivis

O iki kada tikslas yra jau įsigyti motociklą? Ir koks pavasarinės kelionės kilometražo tikslas? Kiek km? Ir tik po Europą? 🙂

praeivis

O yra planų vloginti kelionės metu? Ar tik bus po kažkiek laiko bloge keletas įrašų apie tai?

praeivis

Tikrai taip, kai pamačiau jog pirkai Insta360 ir pagalvojau jog tai darai dėl būsimo vloginimo, nes ši sritis dabar yra ant bangos ir labai smagiai susižiūri youtube kaip žmonės keliauja 🙂

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x