Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 2 dalis – vidurys

Motociklo rinkimasis toliau vyksta

Šią savaitę išbandžiau KTM 890 Adventure (2023), Husqvarna Norden 901 (2023), BWM 1300 GS (2024).

Kitos savaitės grafikas: pirmadienį Ducati DesertX (2023), antradienį jau mano pernai bandytas Triumph 900, bet šįkart atnaujintas 2024 modelis

Primenu, kad praeitų metų gale dar išmėginau Honda NC750X (šiuo, bet senesniu modeliu keliavau rugsėjį), Transalp, Suzuki 800RE. Nuomonę apie juos galima rasti praeitame įrašę: Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei. Ten aprašyti ir rinkimosi kriterijai.

Tai galutinis modelių sąrašas, neturiu planų mėginti dar ką nors.

Apie modelius

KTM 890 Adventure iškrito iš pasirinkimų

KTM 890 Adventure (2023 metų modelis)

KTM 890 Adventure (2023 metų modelis)

KTM 890 Adventure tikrai ne man ir iš pasirinkimų sąrašo išbrauktas vien dėl ergonominių priežasčių. Jis skirtas mažesniems žmonėms (esu 183cm, ir 84 kg, apie 13% riebumo (angl. body fat), kas reiškia, kad mano kojos nemenkos ir užima vietos). Sėdynė man regis Rally uždėta, ant mažesnės padėties iš dviejų. Tačiau sėdynės pakėlimas nieko nepakeistų, juolab, kad normali sėdynė truputį žemesnė nei Rally. Per siauras „bakas“ (kabutėse, nes tikras bakas yra apačioje), pėdų padėtis per aukštai.

Pati pavarų svirtis per trumpa, per mažai išsikišusi nuo motociklo. Čia turbūt labai bekelei pritaikyta, kur norima visus priversti kojas laikyti kuo arčiau motociklo, bet man kelionėms reikia, tai tik papildomas nepatogumas.

Iš važiavimo pusės KTM geras. Jokių juntamų vibracijų normaliais greičiais. Labai tvirtai stovi ant kelio ir labai eina jausti, kiek motociklas sukimba su asfaltu, tikrai suteikia galimybę agresyviai lakstyti ir pasitikėjimą motociklu. To paseka, kad motociklas turi pasipriešinimą prieš guldymą, bet turi polinkį labai išsitiesinti (atguldyti labai faina). Transalp irgi tokį efektą turi, bet mažesnį. Tačiau nesuteikia kartu tokio didelio stabilumo ant kelio kaip KTM.

Man labiau patinka, kai nebūna pasipriešinimo guldant, pvz., kaip pas GS 1300 ar Triumph 900 GT, ar minėtas Norden 901.

Stabdžiai nuvylė, gal kažkas su šiuo konkrečiu motociklu ne taip, bet stabdo silpnokai, kai maksimaliai užspaudi. Kita vertus, nėra to jausmo, kad labai priekinės šakės suvažiuotų, kai stabdoma.

Ekranas labai aiškus ir gerai matomas.

Stiklas visai neblogas. Yra kažkiek daužymo, bet minimaliai. Spoileris turbūt išręstų bėdą pilnai.

KTM dar kvailai padaryta, kad UK negalima nusipirkti ilgesnės gamintojo garantijos, o tai būtent tas gamintojas, kur negalima gyventi jos neturint. Kitos šalys leidžia, ir garantija galioja daugumoj Europos šalių. Taip galima net iki 8 metų/80 000 km garantiją turėti. Deja, JK ne 🙁

Bandyto motociklo posūkių jungiklis į dešinę jau nebeveikia. Būtent dėl tokių dalykų, reikia tos garantijos. Nors daug kam būna ir blogiau nei viso labo neveikiantis mygtukas.

Husqvarna Norden 901

Husqvarna Norden 901 (2023 metų modelis)

Husqvarna Norden 901 (2023 metų modelis)

Manau, kad tai gražiausias motociklas, kuris kada buvo sukurtas.

Po KTM pervažiavimo su pardavėju pakalbėjau ir paklausiau, ar neturi jie Norden 901 vietoj atsisėsti, nes KTM nepatiko ergonomika. Žinoma, jie turėjo, nes KTM ir Husqvarna salonai dažnai apjungti būna. Tai atsisėdau, iškart aišku pasidarė, kad va taip turėtų motociklas jaustis. Iš esmės Norden 901 tas pats motociklas kas KTM 890, bet švelnesnė važiuoklė, variklis toks pat, bet kuro žemėlapis kitoks. Sėdynė irgi buvo ant mažiausios padėties, bet ergonomika super. Baką galima siauriai arba plačiai apkabinti, priklausomai, kur ant sėdynės sėdima. Galima tiek arčiau, tiek toliau nuo bako sėdėti. Kojos nėra per daug sulenktos. Pati sėdynė atrodo labai patogi, ne BMW 1300 GS lygio, bet tik vienu lygiu žemiau, kitaip tariant viena iš geriausių rinkoje.

Žinoma, kadangi ergonomika patiko, tai tada išvažiavau ir su šituo motociklu pasibandyti. Motociklas labai maloniai guldosi. Taip, lėtais greičiais kiek sunkiau valdyti nei KTM 890. Sunkiau jausti ir esi kiek aukščiau. Svorio centras turbūt truputį kitoks.

Galbūt reiktų pareguliuoti priekines šakes, o gal čia todėl, kad ant Norden 901 buvo uždėtos pakankamai agresyvios bekelės padangos. Bet visiškai nėra pojūčio apie sukibimą su keliu, kai motociklas guldomas. Jausmas, kad kilimu virš kelio važiuoji. Kas yra malonu, kai duobelės ir nelygumai neegzistuoja, bet kartu neramu, nes nejauti ribų. Triumph GT toks per vidurį tarpm KTM ir Husqvarna, sklendi maloniai virš kelio, bet yra tam tikras feedback apie sukibimą.

Įdomu, kad variklis tai tas pats, bet jaučiasi jie gana skirtingai. Pvz., iš vietos išvažiuojant Husqvarna kitaip gazuojasi. Taip pat, atrodo, kad net galios daugiau turi visam apsukų ruože, nors ant popieriaus tas pats variklis su ta pačia galia. Abu motociklai buvo tam pat Road/Street režime. Sport nėra šituose.
Kita vertus, vibracijos ant KTM 890 pasijunta ties 6000, bet su Norden 901 jau ant 5500 juntama. Kas nėra bėda, nes reikia virš 140km/h važiuoti bei jos yra silpnos lyginant su Triumph ar net Transalp.

Pavarų svirtis neužkliuvo, priešingai nei KTM 890. Jinai atrodo vizualiai irgi trumpa. Tai net nežinau, kaip čia yra. Galbūt ji kiek labiau iškišta, o gal tiesiog, kai sėdėsena kitokia, tai tas nekliūna.

Ekrano dizainas tai fainas Norden 901, bet skaičiukai per maži, pvz., apsukų skaičių. Žinoma, paskui galva įpranta, kur kas yra, bet galėtų būti didesni.

Stiklas tikrai per mažas. Atrodo labai gražiai, bet mažai ką saugo, tiesa vėjas beveik visiškai švarus, daužymo (angl. buffeting) yra, bet mažai. Truputį neramu dėl šito, nes akivaizdžiai reiktų užsakinėti didesnį stiklą, bet juo nesu važiavęs, tai nežinau, koks pojūtis būtų.

Manau, kad visai neblogas pasirinkimas būtų kelionei iš jausmo, kaip sėdėti ir važiuoti. Tikrai būtų labai patogu. Variklis irgi malonus. Neramu tik dėl kokybės ir patikimumo. Dar, jei imti naują, bet 2023 modelį, tai gerą nuolaidą duoda.

BWM 1300 GS

BWM 1300 GS (2024 modelis)

Tai brangiausias bandytas motociklas. Viską sudėjus, bei dar dėžes pirkti reiktų iš trečiųjų šalių, tai galutinė kaina būtų apie 22,5k-23,5k£ (26,3k-27,5k€).

Svoris vietoj labai jaučiasi. Pvz., kai stovi ant šoninės kojos, tai labai sunku jį pastumti iš šono į šoną. Lėtais greičiais mėginant apsisukti irgi jaučiasi visas tas svoris. Tačiau apsižergus motociklą arba vos pajudėjus (> 10km/h), jis staiga dingsta. Motociklas guldosi idealiai, jokio pasipriešinimo, bet yra perduodamas jausmas, kiek sukibimo yra (šiaip režimai pakabos ten keičiasi elektroniškai, jei „Dynamic Package“ yra).

Sėdynė yra pasakiška. Tikrai sekantis lygis. Ten vos ne kaip ant fotelio sėdėti. Pati kojų ir rankų padėtys tiesiog tobulos. Aš puikiai galiu įsivaizduoti, kad galima važiuoti kelias valandas, galbūt net visą dieną, be jokio poreikio sustoti, kad pailsinti kūną.

Ekranas ryškus, viskas reguliuojasi intuityviai, matosi idealiai.

Man užkliuvo sankabos ir bėgių padėtys. Pvz., sankabos rankena reguliuojama, bet galimos tik dvi padėtys ir ji jau buvo ant artimesnės padėties. Bet man ji kiek per toli ir sukibimas prasideda iškart, tai tikrai buvo labai nepatogu valdyti motociklą (man tai užkliuvo ir UK Transalp, Lietuvoje Transalp buvo kitaip sureguliuotas, tai nekliuvo). Šiaip man sunku suvokti, kodėl rankena negali būti arčiau pristumta, juk nesu mažas žmogus, rankos ir pirštai lyg normalaus ilgio pas mane. Jei būtų galima nustumti sukibimo tašką arčiau vairo rankenos, tai turbūt valdyti būtų patogu.

Bėgių svirtis ant bandymo motociklo buvo idiotiškai padaryta, bet čia šitą tai tikrai nesunkiai galima pakeisti, tereikia aukščiau pakelti. Inai ant tiek į apačią nulenkta, kad man jinai į batą liesdavosi dažnai net ne ant to ploto, kur papildoma guma ant bato, bet priekyje. Norint, kad liestų ten kur reikia, man taip reikdavo pėdą išlenkti, kad man čiurną „skaudėdavo“. Skausmas gal per stiprus žodis, bet malonu tikrai nebuvo. Keista, kad kažkas galvoja, kad protinga taip motociklus surinkti ir duoti išbandyti. Kosmosas.

Stiklas didžiulis, elektra reguliuojamas. Nuotraukose motociklas labai blogai atrodo, nes stiklas pakeltas. Užgesinus variklį, stiklas suvažiuoja į apačią automatiškai, tada motociklas pradeda padoriai atrodyti. Stiklas tikrai visai neblogai saugo nuo vėjo. Tačiau didesniais greičiais jis per mažas, vis tiek daužymo (angl. buffeting) yra, bet mažai. Panašu, kad paprastas spoileris ant viršaus ištaisytų padėtį. Tik keista, kad BWM pats to nesiūlo, būtina iš trečiųjų šalių pirkti. Bei išvis, kaip gali motociklas tiek kainuoti, bet net neturėti pakankamo aukščio stiklo? Juk jis elektra reguliuojamas, tad nuleisti visad galima, kiek tik norima, t.y., per auškto stiklo problemos nebūtų. Sakyčiau, kad vėjo apsauga geresnė nei Triumph. Triumph daugiau vėjo praleidžia, bet daužymo visai nėra (angl. buffeting neturi). Bet niekas negali prilygti Transalp, ten tiesiog kitas lygis kovai su vėju. Kūnas pilnai apsaugotas, o į šalmą eina tik švarus vėjas. Uždėjus spoilerį, eitų rinktis ar norima vėjo ar ne.

Dabar suprantu, kodėl juos traktoriais vadina. Kai GS 1300 dirba ant laisvų, tai garsas tikrai tarp B4 dyzelinio Passat ir baltarusiško traktoriaus. Visas motociklas vibruoja ir purtosi. Bet vos apsukas pakėlus, vibracijos beveik visiškai dingsta. Kai imamas pagreitis, jos jaučiamos, bet jų tipas švelnus ir neerzinantis. Kai greitis palaikomas, variklis labai ramus, nieko nesijaučia.

Manau, kad didžiausia šito BWM problema, kad baisu, kad jis per sunkus. Pridėsiu gi dar bent 40kg svorio dėl bagažo. Jau dabar sunku manevruoti, bet prikrovus dar svorio, tai bus tik blogiau. Išsprendus sankabos, pavarų svirties problemas, uždėjus spoilerį ant stiklo, tai tikrai nesveikai patogus motociklas, ir manau, kad turbūt vertas tų 5-7k€ papildomai. Plius, siūlo 3 metų garantiją, vietoj daugumos 2jų.

Dar šnekant apie pinigus, keletas jų priedų konfigūracijų yra nesąmoningos. Pvz., norint quickshifter reikia viso Dynamic Package 1 600£. Norint papildomų didesnių deflektorių ant rankenų, reikia Riding Assistant už 700£. Paėmus žalią spalvą konfigūratoriuje, neleidžia uždėti apsaugų paketo išvis. Nebent paskutiniam žingsny, renkantis kiekvieną dalį atskirai, bet tada brangiau gaunasi ant 300-400£. Tokia prievartinė paketų schema. Realiai, ko aš noriu, tai be prievartos turbūt galima 1 500£ sutaupyti būtų, jei kvailų apribojimų nebūtų.

Dar įdomus niuansas su BWM, kad jie neima jokio mokesčio už detalių uždėjimą. Kokia konfigūracija užsakoma, tokia ateina iš gamyklos. Kiti gamintojai, ima pinigus už visų ekstra detalių montavimą. Tačiau BWM man atsiuntė vieną pasiūlymą, tai ten išlindo greitai, kad vietoj to, jie plėšia kitu būdu ir turbūt dar daugiau!

Štai iš oro 766£ mokestis. Kiti gamintojai pristatymą, pirmų metų kelių mokestį, ir numerio registraciją jau būna įtraukę į bazinę modelio kainą. BWM ima ant viršaus. Patikrinau gamintojų svetaines, ir taip, BWM rašo, kad tai nebus įtraukta į bazinę kainą. Tuo tarpu, kiti gamintojai rašo, kad jau įtraukta. Žinoma, jei jie imtų už detalių montavimą, o pas juos ten jų be proto, tai turbūt tiek pat prisuktų, kai valandinis įkainis koks 100£ per valandą.

Keistas nutikimas su „Hold“ funkcija

Motociklas sustojus prieš kalvą, „užsirakino“. Nuvažiavau nuo mažos kalvos, apsisukau, ir sustojau prieš įkalnę. Sustojau, nes norėjau pasitikrinti žemėlapyje kur važiuoju, padaryti porą nuotraukų. Tą atlikus, mėginu važiuoti, bet nesigauna. Ekranas rodo žalią apskritimą ir viduje didelę raidę „H“, kai tik šoninė koja pakeliama. Tas man iškart sako, kad kažkoks Hold mechanizmas įsijungė. Pamėginau stabdžius, sankabą paspausti. Užgesinti, užvesti. Niekas nepadeda. Mėginau net priverstinai važiuoti, galvodamas, kad gal automatiškai atsileidžia bet, deja, ne.

Ant galo paskambinau į BWM saloną pardavėjui, jis persiuntė į serviso skyrių, kur man buvo pasakyta, kad viso labo reikia priekinį stabdį iki galo užspausti, tada Hold atsileis. Taip ir buvo. Tik pamiršau paklausti po to, kada tas Hold įsijungia ir kokia jo paskirtis. Galbūt parkavimui ant kalvos.

Apie Transalp vis dar mąstau, nors galvojau, kad išbraukiau iš sąrašo

Vis dar pagalvoju apie Honda Transalp, kurį mėginau anksčiau. Viena, tai todėl, kad tai Honda ir pigiausias motociklas iš likusių. Bet turbūt labiausiai todėl, kad žiauriai gera apsauga nuo vėjo, ir toks mažas bet ne per mažas (priešingai nei KTM 890), tai lengvai valdosi labai. Niekas tokio gėrio pasiūlyti negali, net GS 1300 su didžiuliu elektroniškai reguliuojamu stiklu yra prasčiau nei Transalp (primenu, kad abu mano bandyti Transalp turėjo abu deflektorių rinkinius. Bet GS ar Triumph irgi juos turi, net papildomai užsakyti nereikia, bet jų efektyvumas gerokai mažesnis).

Greičio pojūtis labai subjektyvu

Kitas niuansas, kad išbandžius tiek daug motociklų, pasidaro aišku, kad, ir kiek galingas motociklas, tai atrodo, kad mažai. Pvz., nei Norden nei KTM neatrodo, kad yra rimtas skirtumas nuo Transalp. Taip, skirtumas yra, bet jis nėra didelis. Lygiai kaip ir Triumph 2023 modelis greitesnis nei Transalp, bet nedaug.

Nėra to pojūčio tokio. Gal kažkaip su senatve kažkas smegenyse man nutiko. Net ir GS 1300 man nepasirodė per greitas iš pojūčio. Taip, GS antru bėgiu dugnais ir neradau kur pralėkti, reikia geros tiesiosios ir pripratimo, nesinori naujo motociklo suvaryti. O autostradoj nėra kaip prilėtint per daug. Paliko man tą Dynamic mode Pro, o aš tingėjau persijungti ir norėjau agresyviausio kuro žemėlapio. Tai, žinau, kad tas režimas leidžia ratui pakilti ir prasisukti truputuką. Bet trečiu bėgiu, tai pasismaginau.
Ką noriu pasakyti, kad Transalp galia variklio nuvylė, nes tikėjausi daug daugiau dėl internetinių atsiliepimų apie jį. Tačiau dabar, kai išbandžiau tiek daug motociklų, tai supratau, kad visur tas galios pojūtis nuviliantis yra (turbūt išskyrus Suzuki 800RE, ten visa galia labai žemai apsukose, tad pasiekiama bet kada ir yra akimirksninė).
Žinoma, skirtumas yra tarp Hondos ir kitų yra, bet skirtumas nėra diena nuo nakties. Tiesiog, galia anksčiau apsūkose prasideda, kas gana svarbu, bet, kartu aš paprastai ramiai važiuoju, o kai noriu agresyviai, galiu pavaras viena ar dviem perjungti žemiau (to reiktų Transalp, bet ne GS ar KTM, ir t.t.).

Vėjo apsaugos svarba

Gal kai kam atrodo keista, kad labai ta vėjo apsauga rūpinuosi. Bet taip yra todėl, kad po paskutinės kelionės atsirado zvimbimas ausyse. Žinoma, praeitos kelionės motociklo stiklas mano ūgiui labai netiko ir jau pirmą dieną galvojau, kad ausims tai nepatiks. Problema ne ta, kad „švarus“ ir tolygus vėjas pučia, bet kad vėjas daužo (angl. buffeting) ir ne truputį, o be proto stipriai. „Švaraus“ vėjo keliamas triukšmas gerokai mažesnė žala nei daužymo keliamas garsas.

Taip pat, jei stiklas nėra reguliuojamas, o vėjo visai nėra, tas vėl būtų problema, jei diena šilta. Tai sunku tą balansą rasti. Geriausia, kai stiklas aukštas, bet reguliuojamas (iš bandytų tik Triumph 900 ir GS 13000 stiklą galima reguliuoti. Tiesa, ant viršaus uždėta spoilerį ant visų galima ranka reguliuoti būtų).

Ausų gydytoja sakė, kad, arba nevažiuot motociklais, arba geresnių kamštukų reikia (bet tokių gal nelabai yra). Tai noriu, kad motociklas per daug triukšmo nekeltų ir kuo tyliau būtų galima važiuoti. Dar pas mane žaizda ausyje atsirado kelionės metu nuo tų kamštukų, tai ne visą laiką galėjau naudoti išvis, nes buvo per skausminga 🙁

Beje, mano ausys visad buvo problema dar nuo vaikystės, tai nereikia per daug motociklo kaltinti. Bet akivaizdžiai nepadėjo ir net kelionės metu buvau pastebėjęs įdomių niuansų kaip klausa kartais veikia.

Pabaigai dar apie mano jau pernai bandytą Triumph GT 900 (2023), kurio vos nenusipirkau

Tikrai ne tobulas motociklas, bet tikrai fainas, perlėkęs (su 2023 modeliu) buvau patenkintas kaip vaikas ir visas emociškas (buvau išbandęs tik dar pigesnius modelius kaip Honda Transalp, Suzuki 800RE). Galios beveik užtenka šypsenai sukelti. Tai tik žinojau, kad reikia nenusipirkti, kol esu salone, ir skubėt namo.

Galvai prasiblaivius nuo emocijų, atsirado neramumų dėl vibracijų ir, kad nelabai galima greičiau nei 120 km/h važiuoti ilgą laiką (žinoma, aš greičiau ir nevažinėju, nes autostradų nenaudoju). Bei žinojau, kad netrukus išeina naujas modelis (2024), tad pagalvojau, kad geriau palaukti. Naujame modelyje variklis: turi mažiau vibracijų, daugiau galios, geresnes kuro sąnaudas. Taip pat, keletas kitų mažų pakeitimų modeliui atlikta: gumos prieš vairą, daugiau į sėdynes prikišta pamušalo, naujas duslintuvas. Visi šie dalykai iš esmės mažina vibracijas. Neišbandžius (bandysiu antradienį), sunku apie tai kalbėti. Kadangi maksimalus torque dabar yra žemiau, tad tikėtina, kad ir vibracijos prasidės kiek žemiau, net jei bus silpnesnės.

Beje, palyginimui, Transalp vibracijos mažėja kuo daugiau apsukų/didesnis greitis, bet pradžioj juntamos labai bake, tada 3700-4300 ruože juntamos visur ir per stiprios. Po to, pradeda nelabai jaustis ir mažėti.
Triumph (2023) priešingai, pradžioj nieko nejauti, atrodo, kad jos neegzistuoja. Tačiau pasiekus 5600-6000 staiga stipriai pasijunta, 6300-6500 akivaizdžiai per daug ir nemalonu, jei ilgesnį laiką važiuoti. Toks vos ne kaip jungiklis: arba visai nėra vibracijų, arba be proto visur jaučiasi. Manau, kad gal problema, kad jie UK gamintojas, ir jie derina į 70 mylių per valandą greičio limitą (113 km/h). Plius Triumph spidometras vietoj įprastų 3-5% meluoja 10%. Tad jei spidometras rodo 120 km/h, tikras greitis tik 108 km/h, tuo tarpu KTM ar mašina važiuotų 114 km/h. Tada būtų greitis kaip viso transporto aplink, jei visi pagal spidometrą važiuoja 120 km/h. Esmė, kad skirtumas toks didelis su Triumph, kad visad reikia prisiminti važiuoti greičiau nei spidometras rodo, tada ir apsukos aukštesnės.

Realiai jiems užtektų padaryti šeštą bėgį aukštesnį, ir visos problemos būtų išspręstos. Lygiai taip jas sprendžia KTM/Husqvarna. Pas juos vibracijos (bet mažos) nuo 5500-6000 pradeda jaustis. Bet norint tiek apsukas užkelti tai reikia apie 140-150km/h pasiekti, kai Triumph berods nuo 125 km/h, jau 5800 apsukų (plius spidometras meluoja daug).

Praeitą kartą mėginau tik GT modelį (skirtas asfaltui ir lengvam off-road), dabar išmėginsiu abu: tiek GT Pro, tiek Rally Pro. Ketinu daryti keletą lengvų off-road kelių, bet GT manau, kad puikiai susitvarkytų irgi.

Jei per daug valdymas nesiskirtų ant asfalto, tai imčiau Rally Pro, nes kaina realiai ta pati (pridėjus apsaugų kainą prie GT). Pakaba (angl. suspension) daug geresnė, bet nėra elektroniškai reguliuojama. Žinoma, čia sąlyginai, nes ant asfalto GT bus geresnis su trumpesnėm šakėm. Sėdynė Rally aukštesnė nei GT, bet tik 0,6 cm aukštesnė (ant žemesnės padėties) anot interneto nei mano bandytas Norden 901, tai turėtų nebūti problema. Taip pat, Rally Pro sėdėsena mažiau agresyvi, labiau neutrali. GT yra mažas palinkimas į priekį.

Bet svarbiausia, kad gražiau atrodo dėl spalvos, būtų malonu ant akies 😉 Jo, į senatvę pradėjau emocinius sprendimus daryti.

Visos dalys

Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 1 dalis
Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 2 dalis
Motociklo rinkimasis sekančiai kelionei 3 dalis

Share
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
praeivis

Kaip suprantu visi mocai turi ir pliusų ir minusų. O tai link ko linksta širdis? 🙂

Em mmm

Atsisesk ant sovietiniu chlamu kaip dnepr ar yzas, paskui visi normalus mocai tiks

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x