* You are viewing the archive for birželio, 2010

Kaip pasirinkau II pakopos pensijų fondą

Pirmiausia pradėsiu nuo to, kad norėjau tokio, kuris didžiąją dalį investuoja į akcijas su galimybe krizių laikotarpiais pasirinkti konservatyvesnį fondą. Pasirodo, kad dabar kiekviena įmonė tai leidžia ir nuo šių arba praeitų metų neima už tai jokio mokesčio. Štai dar viena priežastis, kodėl krizės yra gerai – viską sustato į savo vietas.

Visą laiką naudojausi „Swedbank“ (buvęs „Hansa“) paslaugomis, tad jų fondo pasirinkimas leistų visus savo finansus ir toliau tvarkyti vienoje vietoje. Taip pat, pensijų fondų pririšimas prie banko pavadinimo, suteikia patikimumo. O kur dar tai, kad jie valdo didžiausią rinkos dalį ir varžosi dėl jos dydžio tik su „Seb“.

Buvau susitikęs su MP Baltic fondų ir Swedbank konsultantais. Pirmas susitikimas vyko pavasario pradžioje, kitas prieš 1-2 mėnesius. Tuo tarpu sutartį pasirašiau tik šiandien (2010.06.21).

Kas svarbu renkantis fondą?

Manau, kad įvairūs mokesčiai, užimama rinkos dalis bei fondo rezultatai parodo 80% svarbių kriterijų. Likę 20% galėtų būti tokie, kaip jau minėtas bankų vardų siejimas su pensijų fondų įmonėmis. Tačiau vardas kainuoja, kaip ir įprastų prekių rinkose.

Atmetimo metodas
Seb“ atmečiau, nes nesugebėjau rasti normalios informacijos apie jų fondų mokesčius. Ar paprastas žmogus turi nagrinėti taisykles, norėdamas susižinoti paprasčiausius dalykus? Draugiškumas patenka į minėtuosius 20%. Pradėjau rinkti apie jį duomenis ir supratau, kad tai per sudėtinga. Dar pridėjau prielaidą, kad vargu, ar kuo skiriasi nuo „Swedbank“, nes užimamos rinkos dalys panašios kaip ir pati darbo specifika.

Aviva“ – ta pati problema kaip „Seb“, bet bent rodiklius patogiai pateikia. Pažiūrėjau fondų rezultatus – geri, bet neypatingi, tad neverta lyginti.

Atmetam, atmetam, atmetam.

Kas liko?
Swedbank“, „Finasta“, „MP“.

Fondų lyginimas

Kopijuota tiesiai iš MS Excelio, orginalų failą galima rasti čia. Įvertinimas daugiausia susideda iš fondų rezultatų ir jų renkamų mokesčių palyginimo. Kodėl svarbūs rezultatai turbūt akivaizdu – kuo didesni rezultatai, tuo daugiau pensijos gausime.

Dabar apie mokesčių svarbą. Tarkim, Sodra perveda į „Swedbank“ 100lt, tai šis pasiima sau 3% = 3 litus. Tuo tarpu „Finasta“ tik 1,49 lito. Tai reiškia, kad nuo kiekvieno šimto lito, investuodamas į Finastą iškart uždirbu 1,51% – manau, tai ženklus procentas.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad yra dabar taikomi ir maksimalūs mokesčiai.
Dabartiniai
– mokesčiai, kuriuos bankas nuskaičiuoja dabar.
Maksimalūs – tai riba iki kurios pensijų fondo įmonė turi teisę kelti dabartinį mokestį.

Šiuo metu „krizė“ ir visi bet kokiais būdais bando pritraukti klientus, todėl einamuosius mokesčius mažina. Tačiau, kai krizė baigsis, jie ramia sąžine galės mokesčius didinti – sutartis jiems suteikia tokią teisę. Turėkite omenyje, kad sutartį nutraukti galima tik po 3 metų, o pensiją kaupti reikės dešimtis metų, todėl remtis vien einamuoju mokesčiu būtų kvailas sprendimas.

Įmonė Swedbank MP Finasta Koeficientai Geriausias
Fondas Pensija 4 extremo III Racionalios rizikos
Uždarbis
Šie metai 3,85% 4,34% 7,10% 0,4 F
Metai 16,77% 12,82% 25,97% 0,6 F
3 mėn 0,57% 2,06% -1,41% 0,25 M
Nuo veiklos pradžios -6,26% 15,63% 31,77% 1,2 F
Nuo veiklos pradžios vidutiniškai -1,39% 5,68% 4,95% 1 M
Mokesčiai
Perėjimo į kitą fondą 0,20% 0,00% 0,00% 0,2 M ir F
Maksimalus perėjimo į kitą fondą 0,20% 0,20% 0,00% 0,5 F
Perėjimo tarp savų fondų 0,00% 0,00% 0,00% 0,5 =Lygybė=
Įmokos mokesčiai 3,00% 2,00% 1,49% 1 F
Maksimalūs nuo vienos įmokos 3,00% 3,00% 1,49% 1,5 F
Valdymo (nuo vidutinės metinės vertės) 1,00% 0,99% 0,99% 0,75 MP ir F
Maksimalūs valdymo mokesčiai 1,00% 1,00% 0,99% 0,75 F
Kitka
Rinko dalis (visi valdomi fondai) 38,95% 1,46% 3,48% 0,5 Swed
Išgyveno krizę Taip Ne Taip 0,75 F ir Swed
Fondų internetinė platforma Yra Yra Yra 1 =Lygybė=
Visi finansai kartu (kol kas Swedbanke) Taip Ne Ne 0,3 Swed
Įkūrimo data 2005.12.19 2007.09.24 2004.01.01
Galutinis įvertinimas 2,75 3,700 6,15

Rezultatai ir nugalėtojas

Į aukščiau esančią lentelę neįeina 20%, kuriuos turi „Swedbank“. Taip pat nesu susipažinęs su „Finasta“, todėl per didelio pasitikėjimo ji man nekelia. Įvyko dviprasmybė, norėjau rinktis pagal skaičius, bet kartu ir pagal emocijas. Todėl galų gale mečiau monetą su mintimi – „tegu laimi Finasta“. Laimėjo! 🙂 O gyvenime atsitiktinumų nebūna.

image

Šiandien buvau Finastoje ir pasirašiau sutartį, pasirinkdamas Racionalios rizikos fondą. Labai patiko konsultantas. Ačiū tau! 😉

Išvados
Nesu finansų ekspertas. Be to, esu optimistas linkęs rizikuoti, todėl į pateiktą informaciją žiūrėkite itin atsargiai.

Tačiau manau, kad informacija pravers tiems, kurie aktyviai vairuoja savo finansinį gyvenimą. O ypatingai tiems, kurie negali išsirinkti konkretaus pensijų fondo. Manau, kad turite keletą variantų, kuriems galite panaudoti čia taikytą vertinimo metodą ir galų gale apsispręsti. O taip, žinau, kad tai sunkus ir alinantis darbas 😉

Share

MP3 grotuvas. SanDisk Sansa Clip+

Prieš pradėdamas naudotis sugaišau daug gražaus laiko. Pirmiausia prijungiau grotuvą prie kompiuterio, tada sukėliau dainas ir audio knygas. Vėliau laukiau, kol baterija visiškai pasikraus. Įjungus grotuvą, buvau paprašytas nurodyti regioną – pasirinkau Europą. Tuomet vėl prijungiau grotuvą prie kompiuterio – dingo visos mano dainos. Tačiau laisvos vietos grotuve tebebuvo mažai. Galų gale išsiaiškinau, kad regiono keitimas įtakoja USB veikimo režimus (MPT ar MSC). Po kiekvieno keitimo, mp3 grotuvas „pameta“ dainas, kurios įkeltos kitu režimu. Taigi, teko kelti viską iš naujo. Tiesa, vėliau atlikau eksperimentą ir paaiškėjo, jog nepaisant to, kad grotuvas nerodo tų dainų, prijungus prie kompiuterio, tačiau jas gali groti sėkmingai. Be to, atstačius ankstesnį režimą, dainos vėl atvaizduojamos kompiuteryje.

Pradėjus klausytis, pastebėjau, kad groja per daug tyliai net nustačius maksimalų garsą. Mėginau naujinti firmware, bet nepavyko. Programinės įrangos atnaujinimas teigdavo, kad neranda prijungto grotuvo. Tuo tarpu galėjau vaikščioti po jo katalogų struktūrą. Tačiau viename forume radau tai, kas galiojo ir ankstesniajam grotuvui: Europa turi griežtus maksimalaus garsumo standartus, todėl tereikia pasirinkti kitą regioną. Pasirinkau North America, gavau progą vėl sukelti visus failus iš naujo, tačiau grotuvas pradėjo groti garsiai. Įdomu tai, kad kituose regionuose garsumo lygį galima keisti tiesiog per nustatymus (normal arba high), tačiau Europiniame variante tai draudžiama – nėra tokio meniu punkto.

Apmaudu, tačiau pasirinkus North America, nepavyks pasinaudoti radija, nes dažniai prasukami po 0,2, t.y., galima pasirinkti 104,7 ar 104,9, bet jokiu būdu ne 104,8. Todėl rinkitės kontinentą „The rest world“ – gausite ir garsą, ir radiją. Pastaroji mane nuvylė, be traškesių groja tik tada, jei grotuvą pakeliu pečių lygyje stovėdamas arba galvos lygyje sėdėdamas – nepatogu. Važiuojant dviračiu, ryšys toks nestabilus, kad iškart perjungiau į mp3 failų grojimą. Tačiau girdėjau, kad ir kitų grotuvų radijos veikia taip pat blogai.

Labai patiko mp3 grotuvo smegenys. Visų pirma reikia paminėti, kad yra keletas standartinių katalogų: „Music“, „AudioBooks“, „Voice“ ir t.t. Įsivaizduokite, kad į katalogą „AudioBooks“ įmetėte kitą katalogą, kuriame yra mp3 failai. Tuomet, kad ir ką veikėte su grotuvu (klausėtės muzikos, radijo), grįžus į tą patį katalogą, grotuvas pasiūlys jums pradėti groti nuo to pačio failo ir nuo to momento, kai sustojote.

Atsimenu, kaip vargdavau su ankstesniuoju grotuvu: reikdavo atsukti ar prasukti audio knygų failus, įsiminti, kurį failą turiu klausyti ir t.t. Šis grotuvas visa tai atlieka už jus. Be to, tokiu atveju iškart dingsta toji problema, kai klausantis dainų staiga pradedamas groti audio knygos failas. Atrodo, kad tai mažmožiai, bet kaip palengvina gyvenimą.

Taip pat patiko tai, kad, klausantis audio knygos, pasikeičia failų prasukimo mygtukų funkcijos, t.y., paspaudę mygtuką „Kita daina“ nepraleisite failo. Turite paspausti pauzę ir tuomet spausti mygtuką. Tikrai šauni apsauga – juk nėra prasminga klausantis audio knygos praleisti kelis failus.

Įrenginys turi galimybę būti prisegamas prie drabužių, pvz., kišenės, kuprinės. Norėtųsi, kad suspaudimas būtų stipresnis. Todėl, prisegdamas prie kai kurių daiktų, dar papildomai įpainioju ausinių laidą, tokiu būdu gaudamas tvirtesnį sukibimą.

Paskutiniojo mano grotuvo oficialus baterijų laikas buvo 54 valandos, tad galite neabejoti, kad šiuo atžvilgiu grotuvas nuvylė. Anksčiau nė nesusimąstydavau, kad 10 valandų yra toks mažas laiko tarpas. Vieno pakrovimo teužtenka nuvykti į darbą, klausytis visą dieną ir grįžti namo. Be to, pakrovimo indikatorius, kaip ir beveik visų šių dienų prietaisų „grybauja“ – baterijos indikatorius iš pradžių senka labai lėtai, o vėliau labai greitai. Primena Samsung telefoną, kurio indikatorius iš trijų padalų – pirmoji laiko 3 dienas, antroji 1 dieną, o likusi tik 0,5. Kur logika? 🙂 Taigi, šiame grotuve padėtis panaši, skirtumas tik tas, kad padalų yra gerokai daugiau.

Trūkumai

  • Nėra laikrodžio ekrane – erzinantis dalykas.
  • Trumpa baterijos trukmė ~9,5h. Be to, baterija sparčiai išsikrovinėja, kol grotuvas guli nenaudojamas.
  • Sudėtingas pirmo paleidimo konfigūravimas.
  • Vilniuje radija traukia prastai. Sėdėdamas ofise, Žirmūnų žiede, radijo negaliu klausytis, nes girdisi traškesiai.
  • Nėra tiesioginės USB jungties (reikia laido). Tačiau tai atperka grotuvo kompaktiškumas.

Privalumai

  • Gera garso kokybė.
  • Mažas ir lengvas.
  • Puikus meniu bei nuostabios programinės įrangos (firmware) galimybės.
  • Pritrūkus vietos, galima nusipirkti ir įsidėti SD kortelę.
  • Greitėjantis arba lėtėjantis prasukimas, priklausomai nuo to, kiek laiko laikote paspaudę mygtuką.
  • Ypatingai patogus audio knygų klausymas.
Share

Gyvenimo vaidmenys. Ką jūs vaidinate?

Dažnai net pasibaigus atliekamam veiksmui, mes vis dar elgiamės taip, tarsi jis tebevyktų. Ar teko jums patirti vieną iš žemiau esančių situacijų?

Ausinių nusiėmimas po ilgo laiko
Net po kelių minučių atrodo, kad ausinės tebėra ausyse. Jaučiamas tiek pats jų fizinis buvimas, tiek įspūdis, kad mus pasiekiantys garsai yra prislopinti.

Žvejyba
Ypatingai trunkanti daugiau nei vieną dieną. Tuomet užsimerkus matoma plūdė, miegant sapnuojamos žuvys. Patinka, nes užsimerkus visada kimba 😉

Ūkio darbai – bulvių kasimas
Tai „žiauriausias“ prisiminimas. Bet taip jau yra, kad po poros dienų kasimo, užsimerkus matau bulves. Daugybę bulvių: tiek mažų, tiek didelių.

Garsus šaukimas
Esate vakarėlyje, kur daug triukšmo. Jūs pasakojate draugams istoriją. Staiga, aplinka aptyla ir tik po minutėlės suprantate, kad šaukiate visa gerkle be jokio reikalo – visi jus puikiai girdi.

Įsijautimas į gyvenimą

Ar manote, kad tai galioja tik aukščiau paminėtiems dalykams? Galiu lažintis, kad patys žinote dar bent vieną tokią situaciją.

Pagalvokite, kas bus, jei įsijautėte į aukos vaidmenį? Į mažai uždirbančiojo vaidmenį? Į nelaimėlio vaidmenį? Į narkomano? Į plaukiančiojo pasroviui?

Ar prisimenate kaip reikia išsiugdyti įpročius? Reikia padaryti taip, kad kažkoks veiksmas vyktų autopilotu. Kaip atsikratyti įpročio? Nutraukti nuolatinio atlikimo grandinę.

Tai labai panašu į fizikinį inercijos dėsnį. Kūnas išlaiko rimties būseną arba tolygų judėjimą, jei nėra veikiamas jokių išorinių jėgų. Taigi, be papildomų pastangų ar išorinių dirgiklių, įsijautę į kažkokį vaidmenį, ji automatiškai stengiamės atlikti nuolat. Visa laimė, kad mes turime valią ir galime bet kada pradėti pokyčius arba atsverti mus stabdančias išorines jėgas (pvz., pesimistus).

Pasinaudokite tuo savo gyvenime

Jau kartą minėtas mano straipsniuose, angliškas posakis: „Apsimesk tokiu, kokiu nori būti iki tol, kol juo tapsi” („fake it till you make it”). Jei „apsimetate”, kad puikiai valdote savo laiką, tuomet tikrai tampate laiko ekspertu. Jei nuolat būnate tvarkingas, tuomet tampate tvarkingu žmogumi.

Įsijauskite į tokį vaidmenį, kokį tik norite. Pasirinkimas jūsų rankose.

Share

Knyga. Jūsų pasąmonės galia – Joseph Murphy

 

Jūsų pasąmonės galia Joseph Murphy knyga

Jūsų pasąmonės galia Joseph Murphy knyga

Pavadinimas ir pirmieji puslapiai nuteikia pasakojimui apie traukos dėsnį (angl. law of attraction), būtent apie tai ši knyga.

Teigiama, kad pasinaudodami sąmone, galime valdyti pasąmonę. Tuo tarpu pasąmonė yra tokia galinga, kad gali duoti viską, apie ką svajojame. Tereikia tinkamai save nuteikti ar įtikinti ir turėsite viską.

Gausu įvairių istorijų, pradedant paskutinės stadijos vėžio išgydimu ir baigiant scenos baimės įveikimu.

Nustebau, kad knyga apima praktiškai visas asmeninio tobulėjimo sritis. Štai keletas skyrių pavadinimų:

  • Praktinio gydymo įtaiga metodai;
  • Kaip pasąmonė gali padėti praturtėti;
  • Pasąmonė ir santuokos problemos;
  • ….

Jei kažkiek tikite tokiais dalykais, tuomet jums patiks ši knyga. Kitu atveju, knygą skaitysite su nuolatine skeptiškumo išraiška veide. Tačiau „sveika“ į dalykus pažvelgti kitu kampu.

Privalumai:

  1. Paima gyvenimą nuo a iki z.
  2. Daugybė pavyzdžių.
  3. Nuteikia optimistiškai.

Trūkumai:

  1. Įpusėjus knygą pasidaro nuobodu, nes atsiranda kartojimosi įspūdis. Taip yra todėl, kad pasąmonės galių taikymo metodų yra mažai. Tuo tarpu jie naudojami kiekviename pavyzdyje.
  2. Sunku tikėti tuo, kas rašoma, jei geriausia jūsų draugė yra logika.

Galutinis įvertinimas: 7.

Share

Kaip vergauti pinigams

Norėdami laimingai gyventi, darykite viską priešingai nei čia parašyta. Pateikiamos klaidos dažnai esti labiau įsimintinos nei taisyklės, kaip teisingai elgtis.

Dažniausia bėda – buto paskola
Reikia imti paskolą savo galimybių ribose. Tarkime šeima gauna 3000 litų pajamų, tuomet paskolą reikia imti tokią, kad 1500 lt ar daugiau tektų atiduoti bankui.

Imkite daugiau paskolų
Mums liko pinigų, todėl galime juos išleisti. Paimkime kitą paskolą naujam automobiliui. Juk bankui tereiks mokėti 500 lt. per mėnesį, o mes galėsime puikuotis prieš visus draugus, kad nusipirkom automobilį iš salono. Juk už mums likusius 1000 lt (3000 – 1500 – 500) dar galėsim gyventi pakankamai padoriai: užteks maistui ir komunaliniams. Kartais net drabužių nusipirkti galėsim.

Dar būtinai pamirškit, kad naujam automobiliui reiks brangesnio nei civilinio draudimo, nes bankas lizingo sutartyje įpareigos apdrausti nuo vagysčių ir kitų nelaimių.

Netikėtai netekite darbo
Atsisakykite pripažinti atsakomybę dėl savo darbo. Niekada gyvenime niekas nebuvo atleistas iš giedro dangaus. Visada tą galima nujausti, iš anksto ieškoti kito darbo. Nėra darbų? Tai keiskit specialybę. Nors problema net ne čia. Kas ieško tas randa.

Padarykime prielaidą, kad abu tėvai uždirbdavo po 1500 lt, vienas neteko darbo. Kadangi reikia gyventi taip, kad viską išleistumėm ir nieko nesutaupytumėm, todėl sekantį mėnesį šeima sumoka 1500 lt bankui, trūkstamus 500 lt randa kojinėse ir taupyklėse, o maistui skolinasi pinigų iš giminaičių.

Viską išleiskite
Kam tos santaupos? Visokie kvailiai rekomenduoja turėti tiek grynųjų pinigų, kad galėtume pragyventi pusę metų nedirbdami. Pvz., jei per mėnesį išleidžiate 1000, tuomet kvailiai rekomenduoja turėti 6000 banke.

Tačiau juk esate gimęs laimėti, todėl kas jau kas, bet jūs tikrai niekada nesusilaužysite rankos, nepakliūsite į avariją, nebūsite atleistas ir t.t. Taigi, tie kas taupo yra kvailiai, todėl mes turime elgtis priešingai.

Tik pagalvokite, kas mėnesį išleisti nesutaupytus 100-200 litukų! Kiek išorinių malonumų išeina! Išvada tik viena, reikia gyventi nuo algos iki algos. Dar geriau gyventi net trumpiau – skolintis trumpam laikotarpiui, o gavus algą mokėti palūkanas.

Taip pat visiems reikia įrodyti, kad nėra iš ko sutaupyti – juk  viską išleidžiate. Gerai pagalvoję galėtumėm atsidėti kokį 1% (30 lt.) kas mėnesį, bet kokia iš to nauda, nes tai per maža suma.  Todėl geriau viską išleiskime.

Tolimą ateitį patikėti kitiems
Sodra visagalė – išmokės pensiją. Kažkaip tuo labai lengva patikėti, nes išsivysčiusios šalys padarė ar daro priešingai, t.y., naikina sodrą ir leidžia patiems susikaupti pensiją. Todėl pasitikėkime ja, gaukime pensiją, kuri mažai priklauso nuo uždirbamo atlyginimo dydžio. Juk koks skirtumas, kad mokesčių sumokam sodrai dvigubai daugiau už kitus? Algos gausim 100-300 lt daugiau, jei išvis gausim.

Todėl net nemėginkime kaupti papildomos pensijos investiciniuose fonduose.

Venkite finansinio išprusimo
Galima sutaupyti daug laiko, jei vengsime informacijos apie pinigus.
Reikia apeiti visas knygas ir blogus apie tai kuo didesniu spinduliu.
Gautą papildomą laiką vėliau sunaudoti kiurksant prieš TV.

Ignoruokite sudėtines palūkanas
Kadangi jau puikiai laikotės aukščiau esančio reikalavimo, apie šį galite net neskaityti 😉

Reikia manyti, kad jei metinės palūkanos yra 10%, o mes turime 1000 lt, tuomet pinigai padvigubės po 10 metų. Iš tiesų tai įvyks po 72/10 = 7,2 = 7 metų ir 1 mėnesio. Yra tokia 72 taisyklė, kuri leidžia pakankamai tiksliai apskaičiuoti, kada pinigai padvigubės…

Kaip manote kokių palūkanų reikia, kad pinigai padvigubėtų per 5 metus?
72/x = 5
x = 14,4 %

Tačiau, jei norite gyventi teisingai, galvokite, kad kasmet reikia gauti 20%, siekiant padvigubinti santaupas.

Dar kartelį ignoruokite sudėtinių palūkanų galią
Tarkime žmogus investuos kas mėnesį po 100 litų. Tai darys 46 metus. Metinės palūkanos bus 10 %. Reikia būti įsitikinusiam, kad atsiėmus visus pinigus jų suma bus 100 * 12 mėn. * 46 m. + 10% = 55 200 * 10% = 60 720 litų.

Rūpi tikroji suma? Ji būtų apytiksliai 1 045 169 lt. O taip! Tai virš milijono. Skaičiavimai apytiksliai, tačiau galit patikrinti – gausite panašų skaičių.

Taip pat reikia teigti, kad 10% yra per didelės palūkanos ir nepasiekiamos. Nors čia akivaizdus melas. Tiesiog toliau atidėkite savo finansinį išprusimą, kaip buvo išdėstyta aukščiau.

Turbūt dar visi pamena laikus, kai bankai lengva ranka už indėlius mokėjo 5%. Tuomet sukaupta suma būtų: 212 543. Manau, kad su tokiais pinigėliais jau galima šį tą nuveikti 😉

Jei manot, kad kaupti 46 metus yra per ilgai, tuomet pagalvokime, ar tikrai? Dabar pensija prasideda 62 metų. Manau, kad „mano laikais“ ji bus nuo 70.

Dabar pradedama dirbti ~20-22.  Pats darbuojuosi nuo antro kurso baigimo (21 m.). Taigi ~42 darbo metai, ateityje 50. Taip pat, reikia ignoruoti galimybę nuspręsti, kokią sumą investuojame, kai pajamos padidėja.

Manykite, kad atlyginimas yra didžiausias pajamų šaltinis
Tarkime uždirbate 2000 lt/mėn. Tuomet per visą savo gyvenimą uždirbsite 2000 * 12 mėn. * 46 m. = 1 104 000. Savaime suprantama, kad visos sumos sutaupyti nepavyks. Tačiau dar turėtumėte atmesti galimybę sutaupyti 10% atlyginimo, kas vien grynuoju pavidalu tai būtų 110 400 litų. Sakyčiau apvali sumelė. O kur dar anksčiau minėtos sudėtinės palūkanos… Ak, tiesa, juk jas reikia pamiršti, nes šįkart apie klaidas 🙂

Tikėkite, kad butas/namas yra investicija
Jau pabodo skaičiuoti, todėl paminėsiu, jog jums tiesiog reikia taip mąstyti. Paprasčiausiai jums būtinai reikia buto. Kur kitaip gyvensit? Neeee, tikrai nenuomosit. Geriau leiskite bankui uždirbti.

Žinote kaip daro kvailiai? Jie taupo ir investuoja pinigus. Tokiu būdu skolinasi iš banko mažiau, o investicijos leidžia sumokėti banko palūkanas, tačiau kartu ir išlaikyti savo pinigus. Bet juk jie kvailiai, jūs esate protingesnis ir „investuojate“ į būstą.

Perskaitykite knygą R. Kiysaki „Du tėčiai – turtingas ir vargšas”, kurią laikau nuostabia finansinio išprusimo pradžia. Dar kartą įsitikinkite, kad namas yra aktyvas.

Atiduokite savo sielą daiktams ir nuo jų priklausykite
Viskas panašu į didžiules paskolas paimtas iš bankų tik kitu kampu. Juk jūs esate inteligentiška asmenybė, todėl puikiai suprantate, kad būtų kvaila būti savo gyvenimo šeimininku. Todėl negalite mesti darbo, eksperimentuoti, keliauti ir t.t. Juk jums reikia apmokėti savo sąskaitas. Jei negalite sau ko nors leisti todėl, kad mokate už daiktus, tuomet kas jus valdo? Daiktai.

Bet jūs tuo netikite, jūs esate savo daiktų valdovas, todėl jei jie valdo jus, tuomet iš tiesų jūs valdote save :))) Suktas reikalas…

Tikėkite nenumatytomis išlaidomis
Ar tokių būna? Tikrai ne! Juk jūsų automobilis kaip supermenas, niekada negenda ir nepatenka į avarijas. Be to, jūs niekad nesergate. Jūsų baldai amžini, drabužiai nesuplyšta ir t.t. Viskas amžina.

Juk būtų kvaila manyti, kad šias išlaidas galima numanyti paskaičiuojant pernai metų vidurkius… Taip daro tik keistuoliai.

Didinkite išlaidas, kai padidėja jūsų pajamos
Štai jūs, esate puikus žmogus – gyvenate gerai. Taip jau nutinka, kad jūsų atlyginimas pakeliamas. Kur dėti padidėjusį pinigų kiekį? Būtinai viską išleiskite iki paskutinio cento ir nieko neinvestuokite į savo išprusimą.

Išvados
Jei laikysitės visų šių patarimų, tuomet mes tikrai nesusitiksime. Ketinu eiti į viršų, o ne nerti į apačią kaip laivo inkaras.

Jei atpažinote save nors vienoje iš situacijų, nenusiminkite – žmonės įdomūs sutvėrimai, paprastai, mokosi tik iš savo klaidų. Be to, kiekviena pamoka, tai žingsnis link sėkmės. Kuo pamoka skaudesnė, tuo žingsnis didesnis 😉

Share

Knyga. Vyrų ir moterų tarpusavio santykiai – John Gray

Knyga praktinio pobūdžio. Teorija dėstoma pasitelkiant daugybę pavyzdžių. Nuolat pastebimi skirtingi lūkesčiai iš abiejų lyčių. Beskaitant gali net pasidaryti juokinga, kad tokie dalykai yra įmanomi. Pvz., kai moteriai sunku, ji pirmiausia nori išsipasakoti ir nebūtinai rasti problemos sprendimą. Tuo tarpu vyras, nori atsiriboti, pasislėpti „urve“, viską apgalvoti ir išspręsti problemą. Kadangi žmonės vienas kitą myli, todėl stengiasi padėti. Kaip manote, kas nutinka, kai moteris mano, kad padės vyrui, versdama jį išsipasakoti? Arba, jei vyras paliks moterį vieną namuose, kai jai sunku, tokiu būdu manydamas, kad jai padeda. Juk abu elgiasi taip, kaip mano labiausiai padedantys vienas kitam…

Tokių iliustracijų gausu knygoje. Tiesa, net viską perskaičius sunku viską priimti. Vis dėl to viską filtruojame per savo suvokimo prizmę. Bet žinojimas yra puikus pirmasis žingsnis siekiant darnių santykių…

Skaitydamas nuolat atpažindavau save ir draugę. Jei kuria dalimi apie moteris nepatikėdavau, tai pasiklausdavau jos. Deja, visad patvirtindavo, kad knyga rašo tiesą. Todėl tikiu, kad ir jūs skaitydami pradėsite labiau pažinti tiek save, tiek savo antrąją pusę.

Manau, kad tai puiki knyga apie vyrų ir moterų skirtumus, lemiančius kitokį požiūrį į jų tarpusavio santykius.

Galutinis įvertinimas 9

Share

Knyga. Nuogas biržos prekeivis – Robbie Burns

Tai knyga apie investavimą, kurią gali skaityti bet kas. Prekyba vertybiniais popieriais pristatoma nuo nulio, pateikiant nuorodas į puslapius ir paveikslėlius, ką ir kur spausti, norint įsigyti akcijų.

Žinoma, vėliau pereinama prie rimtesnių dalykų. Knygoje beveik nėra jokio techninio žargono. Viskas paprasta ir aišku. Autoriaus investavimo strategiją perprasti gali bet kas.

Esu pradedantysis investuotojas, tad mano ten pateiktų žinių vertinimas subjektyvus. Tačiau manau, kad tai knyga apimanti visus prekybos pagrindus ir dar daugiau – ideali knyga pačiai pradžiai.

Taip pat patiko pateikimo stilius, kuris labai šmaikštus su daug juokelių. Tad galite ją skaityti, net jei neketinate prekiauti. Turėsite smagaus laiko ir įgausit bendrą supratimą, kaip „spausdinami” pinigai.

Galutinis vertinimas 10.

Share