* You are viewing the archive for rugsėjo, 2010

Keletas pastarųjų savaičių

Šįkart apie mano kasdienybę per pastarąsias savaites.

Sergu sergu sergu

Iš pastarųjų 5 savaičių, sirgau 2. Nespėju pasveikti, o jau vėl gavau priverstinio „poilsio“. Įdomiausia tai, kad tai nutinka būtent tuo laiku, kai būtų šaunu atsipūsti ir įveikti šūsnį darbų darbelių. Porą siaubingiausių ligos dienų būnu pasyvus – atsigaunu, o vėliau sutvarkau ir padarau daug užduočių.

Vėl pasijaučiau kaip studentas

Kelias dienas teko dideliais kiekiais spręsti fiziką. Niekad jos gerai nemokėjau, bet kol ji pakankamai paprasta, tai visai smagu. Pagalvoji – ne veltui turiu įgūdžius 😉 Reikalas tas, kad padedu artimam žmogui. Bėgo nuo vilko, pakliuvo pas mešką.

Įtampa

Kuo daugiau darbų, kurių negali tiesiogiai kontroliuoti, bet kartu jautiesi atsakingas už jų atlikimą, tuo daugiau streso. Bandau spausti daryti viską dabar pat, kad man būtų rami galva, bet taip nepavyksta.

Labiausiai padedantis dalykas yra visų užduočių, kurias turiu atlikti surašymas. Surašai, apytiksliai nustatai, kiek viskas truks. Tada nuo ko pradėti ir įtampos lyg nebuvę.

Kūrybiškumo pliūpsnis ir užgesimas

Esu užsibrėžęs tikslą, kiekvieną savaitę patalpinti po straipsnį. Maloniausia yra tuomet, kai įrašai parašomi į priekį. Tokiu būdu galima laisviau rinktis laiką, kada tai daryti ir temas, nes kai kurių parašymas užima ilgiau laiko, pvz., tenka paskaityti kitų straipsnius ar knygas, kad geriau įsigilinčiau.

Po ilgos pertraukos, vėl buvau sukaupęs parašytos medžiagos į priekį. Turėjau idėjų. Tačiau šiandien, pirmą kartą rašau straipsnį pačia paskutinę dieną. Būtent tada, kai turiu jį paskelbti. Minčių, kurioms užtektų turimų kelių valandų nėra. Todėl nusprendžiau parašyti apie save. Dažnai apie šį puslapį galvoju kaip „Asmeninį asmeninio tobulėjimo blogą“ 😉

Taupau taupau taupau

Kas nuolat skaitote blogą, žinote mano finansinius tikslus. Tad pasakysiu tik tiek, kad tapau lizingo bendrove ir įgyvendinti savo tikslus bus daug sunkiau. Sumokėjau sumą iškart, o man grąžins per ilgą laiką, mažomis sumomis.

Norėdamas vis tiek įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, pradėjau ypatingai taupyti. Svetainėje www.kurdingopinigai.lt nuolat stebiu, kokios planuojamos šio mėnesio išlaidos, kurios paskaičiuojamos pagal vienai dieną tenkamą vidurkį. Ačiū už nuorodą tinginiui.

Labai apribojau išlaidas maistinių pramogų kategorijai: ledai, šokoladai, picos ir pan. Dėl to turbūt tapau sveikesnis 😉

Žinoma, nesu visiškas taupuolis. Išleidau pinigų akcijinėms prekėms, juk vis tiek jos bus sunaudotos anksčiau ar vėliau. Geriau sandėliuoti namuose nei už tai mokėti prekybos centrui. Tačiau galutinis išleistų pinigų rezultatas šį mėnesį, įskaitant absoliučiai visas išlaidas, yra 631.8 lt – maždaug trečdalis algos 😉

O tiems, kas atkirs, jog galvojimas apie taupymą, priveda prie mažesnių pajamų, pasakysiu taip: mąstau apie tai, kiek daug pinigų liko mano sąskaitoje, o ten skaičiai kaskart vis gražesni. 🙂

Ankstyvas kėlimasis

Dingo didžioji mano pagalbininkė rytais – saulė. Pasidarė daug sunkiau keltis, o dar jei kambaryje šiek tiek vėsoka… Taigi, teko pamiegoti ilgiau nei 7,5h per parą, net jei keldavausi vėliau nei turėčiau (tikslas: keltis 07:30 kasdien arba miegoti ne daugiau kaip 7,5h, kad vakare anksčiau patrauktų į lovą).

Kaip bebūtų, įprotis nepersimiegoti stiprus. Išgulėti lovoje ilgiau nei 8-9h sudėtinga. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad užmigti kartais užima nuo pusės iki vienos valandos iš minėtų devynių.

Skaitymas

Skaitymo įprotį išlaikyti labai lengva. Dažnai tenka skaityti prieš pat gulant į lovą, kai visi darbai padaryti, taip atitolinant trokštamą miegą. Kadangi kartelę iš 30 min. per dieną nuleidau iki 10 min., tai rezultatas toks, kad skaitau dažnai, bet po labai mažai. Kai skaitydavau po 30 min, tai per savaitę vieną knygą, o dabar tik per mėnesį. O laisvo laiko knygoms, kaip dauguma, randu mažai.

Tiek šįkart apie mane. Tikiuosi, jog buvo įdomu, jaukaus jums vakaro, mieli skaitytojai. 🙂

Share

Šeštadienio nuorodos

Apie viršsvorį

Kuo toliau skaitau, tuo labiau patinka Petro mintys. Štai straipsnis, kuris visiškai sutampa su mano nuomone šiuo klausimu – „21 lieknėjimo dogma“.

Pasaka apie gyvenimą

Tai dar vienas Petro pasakojimas, kuris sužavėjo. Puikiai perteikiama tiesa, kuri užmaskuota po dabarties ir praeities mišiniu. Apie ką jis? Sunku tiksliai pasakyti, turbūt daugiausia apie tai, kaip „juokingai“ gyvename Lietuvoje: „Aukštuomenės kronika“.

Optinės iliuzijos

„Jos visada stebina ir apgauna“ (V. Ruvi). Ką čia ir bepridursi: Optinės iliuzijos.

Share

Pamokančios ir įkvepiančios istorijos

Ne visada taip bus

Kartą gyveno žmogus, kuriam labai nesisekė: šeima byrėjo į šipulius, verslas artėjo link bankroto, sveikata vis labiau šlubavo. Vyras buvo išbandęs įvairiausių būdų padėčiai pataisyti, bet niekas nepadėjo. Sekantis šiaudas buvo religija.

Nuėjo pas rabiną, viską jam papasakojo ir šis sako:
– Pasikabink ant savo durų užrašą „Ne visada taip bus“.

Žmogus taip ir padarė. Grįžo pas rabiną po metų, kai verslas klestėjo, santuoka buvo tvirta, o sveikata puiki. Tuomet jam šis atsakė:
– Ne visada taip bus.

Alberto Einšteino genialumo paslaptis

Jau nuo seno žmonės norėjo įminti mįslę, kodėl vieni žmonės pasiekia daug, o kiti ne. Kadangi Einšteinas buvo ypatingo proto asmuo, todėl mokslininkai paprašė leidimo ištirti jo smegenis po mirties. Albertas sutiko su viena sąlyga, kad parašys laišką, kurį jie perskaityti turės iškart po to, kai atliks skrodimą.

Pasirodė, kad Einšteino smegenys buvo net šiek tiek mažesnės nei vidutinės bei neturėjo daugiau vingių nei kitų. Kitaip tariant, mokslininkai liko nieko nepešę. Tuomet jiems beliko tik perskaityti velionio laišką, kuriame jis rašė:
– Aš neturiu jokių ypatingų sugebėjimų, tiesiog mano vaizduotė labai laki.

Ypatinga proga

Vyras išėmė iš stalčiaus gražų paketą, kuriame gulėjo dailūs apatiniai. Šilkiniai su nuostabiais nėriniukais. Žmonai juos padovanojo per pirmąją judviejų kelionę į užsienį. Tai buvo prieš maždaug 10 metų. Pastaroji juos saugojo ypatingai progai. Tačiau dabar vyras apatinius padėjo prie kitų moters daiktų, kurie buvo sukrauti aplink lovą. Visų šių daiktų daugiau niekada nebeprireiks, nes vyras neseniai grįžo iš mylimosios laidotuvių.

Istorijų autorystė

Nė vienos iš istorijų nesugalvojau. Vienas girdėjau, kitas kažkur perskaičiau. Originalių šaltinių nežinau.

Share

Nuolatinai poreikių pokyčiai

Tobulėti reiškia keistis. Būti tobulam reiškia keistis nuolat. Winstonas Churchillis

Kas slypi už mūsų norų

Noras yra organizmo būdas išreikšti ir gauti poreikių patenkinimą. Pvz., žmogus nori daug pinigų. Kokį poreikį tai galėtų išreikšti? Štai keletas jų: saugumas, galia, išskirtinumas.

Žmogus nori apkeliauti visą pasaulį. Kokie jo tikrieji motyvai? Patirti nuotykių, gyvenimo įvairovę. Taigi, kiekvienas noras savyje slepia tikrąją jo atsiradimo priežastį.

Kai žinome tikrąjį poreikį, tuomet galime jį lengviau ir efektyviau patenkinti. Pvz., siekti milijono tam, kad išpildyti saugumo poreikį kvailokas sprendimas. Verčiau tapkite savo srities specialistu, tuomet jūsų visad lauks darbo vieta. Dar sukaupkite santaupų, leisiančių išgyventi metus, jei įvyktų kokia nelaimė ir negalėtumėte, kurį laiką dirbti. Manau, kad tai kur kas efektyviau nei krūva pinigų. Juolab, kad kartu buvo patenkinti ir kiti poreikiai, pvz., svarbumas, kai jūsų gebėjimai viršija vidurkį.

Keturi pagrindiniai poreikiai

Svarbu suprasti tai, kad poreikiai vienas kitam prieštarauja, egzistuoja poromis: poreikis saugumui su įvairovės siekiu ir noras priklausyti bendruomenei su svarbumu (įvertinimu).

Puikiai atsimenu mokyklos laikus. Kai būdavo pamokos, norėdavosi atostogų. Tačiau po kokių 2 savaičių jau pradėdavau mąstyti, kad būtų smagu nueiti į mokyklą. Taigi, iš pradžių turime daug įvairovės, todėl siekiame ramybės (atostogų). Kai jau prisiilsime ir prisibūname saugioje namų aplinkoje, tuomet užsimanome įvairovės.

Jei būsi išskirtinis, tuomet į kokią žmonių grupę pateksite? Bus sunku išlaikyti bendrumą, kai akivaizdžiai esate kitoks. Kaip vienu metu galite būti toks kaip jie ir kartu kitoks? Suartina panašumai, tolina skirtumai. Pavyzdžiui, iš pradžių norėsite būti programuotoju, t.y., būti tarp žmonių, kurie mėgsta tą patį. Tačiau po kiek laiko užsimanysite padaryti kažką svarbaus arba tiesiog išsiskirti ypatingais profesiniais gebėjimais. Taigi, kartais norime būti tarsi pilka žmonių masė, o kartais šviesti kaip saulė naktį.

Poreikiai nuolat kinta

Per visą gyvenimą šie poreikiai nuolat kaitaliojasi, užleisdami vietą vienas kitam. Todėl smagu vieną vakarą nulėkti į kiną. Tačiau tai padarius 5 vakarus iš eilės, tai išlįstų per gerklę. Ne todėl, kad žiūrite tą patį filmą, bet kad šis poreikis jau patenkintas arba tam reikia kito būdo.

Pirmą kartą eidami į kiną, galite siekti įvairovės – įsijausti į veiksmą ir patirti įtampą. Jei įvairovės siekiate tuo pačiu būdu, tuomet tai nustoja tenkinti šį poreikį. Juk monotoniškumas prieštarauja kintamumui.

Jei jums trūksta pinigų, braška darbo kėdė, tuomet sieksite saugumo ir įsikibsite į ją visomis jėgomis. Bet, jei esate tvirtas finansiškai, tuomet būsite linkęs ieškoti kito darbo, jei tik šis nustos tenkinti jus.

Kitų žmonių poreikiai taip pat keičiasi

„Jūs galite gauti viską, ką tik norite, jei tik padėsite gauti kitiems tai, ko jie nori.“ Zigas Ziglaras

Bendraujant taip pat reikia atsižvelgti į tai, koks dabar vyraujantis žmogau poreikis. Vieną dieną jis nori nuotykių ir jūsų pasakojimas apie kelionę į egzotišką šalį labai suintriguos. Tačiau tuo pat metu pasiūlymas kartu pasėdėti prieš televizorių tikrai nuvils.

Išvados

Gyvenimas dinamiškas – pokyčiai neišvengiami. Tačiau visada žinias galime išnaudoti naudai įgyti. Sėkmės suprantant tikruosius savo elgesio motyvus ir kuo efektyviau tenkinant poreikius.

Taip pat, noriu padėkoti A. Guogai, nes idėja straipsniui gimė besiklausant jo audio programos.

Share

Šeštadienio nuorodos

Alkoholio atsikratymas ir žalia

Štai nuoroda, kurioje pasirinktas kitoks kovos su narkotikais būdas nei nesenas mano įrašas – įrodyti, kad būdami blaivininkai gaunate, o ne prarandate. Be to, pasakojama remiantis pagiringa praeitimi – „Apsisprendimui palengvinti“. Ačiū už nuorodą grumlinui.

Be to, dar į rankas pateko puikus straipsnis, kuriame, remiantis mokslininkų tyrinėjimais, sulaužomas mitas – jog, „Mažos alkoholio dozės nekenkia“.

Smagumėlis

Nepaisant to, kad įrašas jau senokas, tačiau peržiūrėjau jį visai neseniai. Įspūdingos „Tracy Lee Stum iliuzijos ant asfalto“. Gražumėlis 🙂

Share

Asmenybių tipai, IQ koeficientas, horoskopai ir visa kita

Skaičiau straipsnį „Svajonių darbas arba veikla pagal asmenybės prigimtį“, nusprendžiau padaryti kelis asmenybės testus. Rezultatai maloniai nudžiugino. O tuomet supratau, kad tai labai primena zodiako ženklų aprašymus…

Horoskopai, vardo bei gimimo datos įtaka, rytų astrologija ir t.t.

Tema „Ar tikite horoskopais?“ nuolat sutinkama gyvenime. Nesugebu prisiminti dienos, kad būčiau kada pasakęs, jog jais tikiu. Tačiau skaitydavau dvylikos ženklų apibūdinimus su malonumu. Darydavau tai tyčia, tuomet, kai pristigdavau motyvacijos. Kas geriau gali pakelti nuotaiką nei daugybė komplimentų vienoje krūvoje, kai daugelį iš jų atpažįsti savyje?

Visai kitas klausimas, ar jie taip parašyti, kad visiems tinka, ar iš tiesų žvaigždės kažką lemia. Juk mėnulis labai įtakoja vandenį, tuo tarpu ir žmonių elgesį bei miegą, nes pastarieji daugiausia sudaryti iš vandens. Todėl galbūt ir žvaigždės gali turėti įtakos. Man priimtiniau manyti, jog valdau padėtį, užuot tai perdavus išorinėms jėgoms. Todėl mano pasaulio suvokimo paradigmoje žvaigždės neturi įtakos.

Taigi, tai dar vienas būdas pakrauti baterijas.

Asmenybių tipai

Tai moksliškai pagrįsti faktai, besiremiantys ilgalaikiais tyrimais ir stebėjimais. Todėl tai kur kas korektiškesnis žmogaus apibūdinimas. Bent jau teoriškai 😉

Įdomu tai, kad žmogus skaitydamas apie save, tam tikrus dalykus laikys privalumais. Tuo tarpu kitas žmogus, bent kai kuriuos jų surašytų į trūkumų skiltį.

Trumpai tariant, rezultatas panašus kaip ir horoskopų atveju – asmuo paskaitęs apie save, gauna žybsnį, o galbūt ir visą pliūpsnį, motyvacijos.

Be to, tai tikra informacija, todėl būdas pažinti save. Būtent tokia idėją rėmėsi įrašo pradžioje paminėtas Sauliaus straipsnis. Pridurti galiu tik tai, kad mano dirbamas darbas iš tiesų yra tarp man rekomenduojamų.

Gali būti nemalonu, bet trūkumų skiltis taip pat svarbi. Juk „ant savęs“ nesimato, o kiti viską lengvai pastebi. Todėl tai puiki proga pažinti kitą medalio pusę.

Verslas, verslas ir dar kartą verslas

Turbūt pastebėjote, kad visi šie dalykėliai puikiai pritaikomi versle? Norite pamatyti savo zodiako ženklo apibūdinimą? Išsiųsk sms žinutę už 2 litus. Norite savaitinio horoskopo? Išsiųskite 10 litų.

Manau esmė aiški, kur yra noras parduoti, ten bus ir noras padaryti taip, kad klientas grįžtų dar ir dar kartą. Todėl apie kokią tiesą galima kalbėti?..

Esu linkęs manyti, kad situacija su asmenybių tipais yra kitokia dėl dviejų priežasčių: pirma, žmonės ieškantys horoskopų labiau pasiduoda įtakai ir lengviau paveikiami. Antra, besidomintieji savo asmenybe siekia tikros informacijos, o ne prognozių. Todėl aprašo abstraktumas tampa trūkumu, o tikslumas privalumu.

Asmenybės testų nuorodos

Šios nuorodos paimtos iš Sauliaus straipsnio: čia, čia, čia ir čia. Paskutinė anglų kalba. Atlikau visus. Kaskart gavau tą patį rezultatą bei pastebėjau, kad žmonės vieni kitus kopijuota nė nepalikdami nuorodos į originalų šaltinį.

Siūlau atlikti, jei ne dėl informacijos, kurią gausite, tai dėl smagumo ir motyvacijos, kurią suteiks rezultatas.

O čia galite atlikti IQ testą, irgi malonumas. Padėka Sauliui 🙂

Pabaiga

Pagrindinė mintis yra ta, kad aukščiau minėti dalykai yra ir pramoga, ir žinių šaltiniai. Tiesiog puiku gauti abu dalykus iškart, todėl dar kartelį siūlau atlikti testus ir smagiai bei informatyviai praleisti laiką.

Teko pastebėti, kad skaitydami žmonės nori ne tik informacijos, bet ir autoriaus asmeninės patirties bei žinių apdorojimo. Todėl štai nuoroda į mano asmenybės tipą INTJ.

Share

Šeštadienio nuorodos

Jau ilgokai buvau sustabdęs tokių įrašų talpinimą, tačiau nuomonė pasikeitė, tad štai prieš jus, mieli skaitytojai, jų atgaivinimas. Malonaus skaitymo! 🙂

Motyvacijos pliūpsnis

Visai neseniai atradau naują blogą pavadinimu „Valdau Kuriu Žaidžiu“, kurio vienas straipsnis yra puikus tikėjimo savimi pliūpsnis, pavadintas „Pokyčio akimirka“. Pasisemkime įkvėpimo ir stverkimės pokyčių.

Apmąstymai

Kad ir kaip lengvai bei plačiai informacija būtų prieinama, daugybė žmonių save vis tiek pasmerkia nesėkmei. Šį klausimą puikiai nagrinėja šie trys straipsniai: „Pasroviui minios mąstymui“ ir „Nesėkmei programuojamės patys“ kartu su oponuojančiu įrašu „Mes esame užprogramuoti sėkmei“. Telieka pridurti – pasirinkimas jūsų rankose!

Įdomybės

Pabaigai desertas 🙂 Pats labai mėgstu pamokančias istorijas, todėl štai gabalas jų: „Pamėgti pasakojimai“. O kartu ir „Geros mintys“, ir dar „Mintys iš perskaitytos knygos“. Ačiū Vilte, kad daliniesi! 😉

Share