30 dienų kelionė motociklu 3 dalis (Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija)

Ankstesnės kelionės dalys:

30 dienų kelionė motociklu 1 dalis (Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija)
30 dienų kelionė motociklu 2 dalis (Lenkija, Slovakija, Vengrija, Rumunija)

Budapeštas, Vengrija (2023-09-10 2023-09-11)

Išvykau iš Trnava (Slovakija) miesto link Budapešto.
Turėjau planą aplankyti lempų muziejų, bet trūko energijos dėl kaitros. Bet sustojau apžiūrėti 13th amžiaus bažnyčios griuvėsių. Iškart sustojęs pavėny puoliau persirenginėt į vėsesnius rūbus.
Karštis jaučiasi labai kitaip, kai esi ant motociklo. Vėjas per karštas, kiekvienas sustojimas paskandina prakaite. Pavaikščiojęs aplink, pradėjau žudyti laiką. Atsisėdau pavėnyje, užkandau, ir nieko neveikiau, kol nesuėjo trečia ar ketvirta valanda. Tuo metu temperatūra pradėjo mažėti po truputį.

Tikrai nemėginau apsirengti visiškai mėlynai. Tiesiog sutapo, kas iš švarių rūbų buvo likę 😂

Viešbutis visiškai netyčia papuolė su skalbimo mašina bei rūbų džiovykla (pakabinimui). Booking.com buvo parašyta, kad čia „apartamentų viešbutis“. Rūbų švarių turėjau 8 dienoms, tad, kas 7nias reikia būtinai išsiskalbti, o geriau ir greičiau.

Susinešęs daiktus į viešbutį, nulėkiau į Dunojaus upės krantinę, kur manęs laukė pasiplaukiojimas upe per saulėlydį.

Kitą dieną Budapešte ėjau į grupinę ekskursiją mandrais elektriniais paspirtukais su gidu. Gidas buvo puikus, šmaikštus, ir visų foto bei video padarė. Trukmė 4 valandos, kaina 85€. Su paspirtukais galima tiek daug pamatyti,  visad galima  sustoti  bet  kur.  Vėjas  truputį  pavėsina.

Įdomus faktas apie parlemento rūmus, kad tai tam tikra prasme kopija Londono parlamento rūmų. Tas pats gotikinis stilius ir viena iš priežasčių, kodėl ši architektūra buvo pasirinkta. Tik jie padarė didesnius ir prašmatnesnius. Kaip atrodo apšviesti naktį galima pamatyti aukščiau. Dieną iš toli atrodo taip:

Įdomus faktas yra apie Budapeštą: Budapest reiškia Buda ir Pest. Miestas padalintas per pusę Dunojaus upe. Viena pusė turi tokius pastatus kaip apačioje, senesnius. Tuo tarpu kita – labiau gyvenamoji zona.

Dieną užbaigiau vakariene ukrainietiško stiliaus restorane:

Share
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saske
Saske
5 dienų prieš

Ar esate Facebook?

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x